241 sport Zeeland moet olympisch graai leeland indrport 2012 FC Den Bosch licht optie niet in contract Wilmer Kousemaker Giro komt toezegging na aan Vacansoleil ZEELAND PORT TO LONDON De stichting Zeeland Sport 8c Leisure heeft grootse plannen in aanloop naar en tijdens de Olympische Spelen van 2012 in Londen. I© MM Hoogerland ook niet in Tirreno-Adriatico Boussoufa rond met club van Ruud Gullit Van Persie toch met Arsenal naar Spanje El Hamdaoui traint individueel bij Ajax Sampdoria stuurt trainer Di Carlo weg dinsdag 8 maart 2011 ZSBW msssssmmmsssmmfc Tilly Stroo en John Delnoy, de initiatiefnemers van het project 'Zeeland Port to London'. MIDDELBURG Wielrenner Johnny Hoogerland gaat niet van start in de Tirreno Adriatico, de Italiaanse etappe koers die morgen begint. De 27-jari- ge inwoner van Yerseke heeft welis waar geen griep meer, maar hij is onvoldoende hersteld om van start te gaan. Hoogerland moest eerder Parijs-Ni- ce laten schieten vanwege de griep aanval. Hij maakt nu zijn rentree in de Ronde van Catalonië, die maandag 21 maart begint en tot en met 27 maart duurt. BRUSSEL Mbark Boussoufa heeft overeen stemming bereikt met Terek Groz- ni, de Tsjetsjeense voetbalclub van trainer Ruud Gullit Ander- lecht-manager Herman van Hols- beeck heeft dat bevestigd. De Bel gische kampioen liet in een pers verklaring weten dat de transfer van de Marokkaanse international uit de Ajax-school echter nog niet rond is.Voor de 26-jarige Boussou fa, die naar verluidt 10 miljoen eu ro kost, ligt in de Tsjetsjeense hoofdstad een contract voor drie jaar klaar. LONDEN Robin van Persie is sneller dan ver wacht hersteld van zijn knieblessu re, die hij op 27 februari opliep in de verloren finale om de League Cup tegen Birmingham City (1-2). De aanvaller van Arsenal trainde gisteren alweer mee bij Arsenal waarna coach Arsene Wenger hem ook verrassend selecteerde voor de return vandaag in en tegen Barcelo na in de achtste finale van de Champions League. Wenger zei vo rige week nog dat Van Persie waar schijnlijk ten minste drie weken uitgeschakeld zou zijn. AMSTERDAM Mounir El Hamdaoui heeft zich gis terochtend weer bij Ajax gemeld. De spits ontbreekt voorlopig in de selectie van de nummer drie van de eredivisie omdat hij zich don derdag tijdens de rust van het be kerduel met RKC zou hebben mis dragen. Frank de Boer zette El Ham daoui terug naar Jong Ajax en wil de dat hij zich bij het beloftenteam zou melden. Omdat Jong Ajax giste ren vriendschappelijk voetbalde, trainde El Hamdaoui alleen met een fysiotherapeut. GENOA De Italiaanse club Sampdoria heeft trainer Domenico Di Carlo ontsla gen. De coach moet vertrekken we gens de teleurstellende resultaten. De nummer veertien van de Serie A verloor zondag met 2-3 van het gepromoveerde AC Cesena. Het was de zesde nederlaag in de laat ste tien wedstrijden. 'Samp' staat nog maar drie punten boven de de- gradatiestreep. Alberto Cavasin is de opvolger van Di Carlo. Hij heeft een contract tot het einde van het seizoen gekregen. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Dat de Olympische Spelen volgend jaar in Londen zijn, is een geschenk voor Zeeland. Dat vinden Tilly Stroo en John Delnoy, de bedenkers van het pro ject 'Zeeland Port to Londen'. In een kantoortje in Vlissingen, een pijpenla in de Walstraat, beden ken ze aan de lopende band plan nen om de provincie een olym pisch graantje mee te kunnen la ten pikken. Stroo: „Zo'n kans laat je toch niet lopen?" Bij de organisatie Topsport Lim burg draait al een aantal jaren het project 'Bridge to London'. Del noy, een Limburger met een appar tement in Vlissingen, is daar pro jectleider van. Samen met de Vlis- singse Stroo zette hij een Zeeuwse equivalent op de rails. „John hield vorig jaar bij het Zeeuwse kennis platform In Business een master class. Hij was daar om te praten over zijn bedrijf, maar vertelde ook over 'Bridge to Londen'. Ik dacht toen: 'Zeeland is veel dich ter bij Londen dan Limburg. Dat moet hier dus ook kunnen. Zee land heeft hier ook echt behoefte aan." Bij 'Zeeland Port to London' draait het om een optimale samen werking tussen de sportwereld, het bedrijfsleven, het onderwijs, de overheid en de zorg. „Wij zijn bezig één groot netwerk op te bou wen", zegt Stroo. „We richten ons daarmee nü op de Spelen in Lon den, maar het uiteindelijke doel is om het sportklimaat in Zeeland te verbeteren." Om die reden is de Stichting Zee land Sport 8c Leisure opgericht door de twee visionairs. Daarmee kijken Stroo en Delnoy al verder dan 2012. Ze zien ook kansen voor Zeeland in 2016 (Olympische Spe- door Barry van der Hooft DEN BOSCH - De kans is groot dat Wilmer Kousemaker (25) aan het eind van dit seizoen op zoek moet naar een nieuwe club. Het contract van de Thoolse middenvelder bij FC Den Bosch loopt deze zomer afj maar de eerstedivisieclub had een eenzijdige optie om de overeen komst te verlengen. Hij heeft ech ter te horen gekregen dat de club die optie niet zal lichten. De kans is nog wel aanwezig dat FC Den Bosch de middenvelder een nieuwe aanbieding voorlegt. Gezien de huidige financiële situa tie van de club - FC Den Bosch heeft: een schuld van ruim vier mil joen euro - zal het dan vrijwel ze ker wel om een verlaagde aanbie- len in Rio de Janeiro) en binnen het Nederlandse Olympisch Plan 2028. Stroo: „Londen is slechts de eerste mijlpaal, 'Zeeland Port to London' ons eerste project." Dat project begint grootse vormen aan te nemen. Dit jaar is het de be doeling dat de mooie woorden in BHEaRmaMMSsaaMnsaaanaaHMMMMBisgss ding gaan. Kousemaker wacht nu rustig af wat de komende maan den hem gaan brengen. Hij liet in een eerder stadium al weten een goede tweede seizoenshelft te wil len spelen, om zich zo ook in de kij ker te spelen bij andere clubs. Met FC Den Bosch is hij aan een wisselvallig seizoen bezig. Vorige week wonnen de Brabanders met 4-0 van RBC, mede dankzij een treffer van Vlissinger Istvan Bakx. De van Racing Genk gehuurde aan valler werd zondag, in het duel met Sparta, echter samen met Kousema ker na 45 minuten al vervangen. FC Den Bosch keek op dat mo ment tegen een 2-0-achterstand aan en verloor uiteindelijk met 4-0. De ploeg van trainer Alfons Groe nendijk staat nu elfde. daden worden omgezet. In sep tember willen Stroo en Delnoy bij voorbeeld in Vlissingen het evene ment Olympics by the Sea hou den, met sporten als beachvolley- bal, triatlon en tennis. Hoewel pas in mei duidelijk wordt of het echt doorgaat, heeft men goede hoop MILAAN - Vacansoleil neemt in mei deel aan de 94e Ronde van Ita lië. Daarmee komt de organisatie van de Giro. haar toezegging aan de Nederlandse wielerploeg na. Ook Rabobank ontving gisteren een officiële uitnodiging. De Giro verwacht voor de komen de editie liefst 23 ploegen aan de start op 7 mei. De internationale wielrenunie UCI stemde in met dat grote aantal omdat de wieler ronde in 2011 herdenkt dat Italië zich 150 jaar geleden vormde. Het betekent wel een omvangrijk pelo ton van 207 renners. Achttien teams met de Pro- Team-status ontvingen een invita tie, waaronder Rabobank en Va cansoleil, de ploeg van Johnny Hoogerland. Bij de vijf continentalteams die mogen meedoen zit het Spaanse Geox van de ronderenners Denis op het slagen ervan. Stroo: „Ik verwacht zelfs buitenlandse deel name." Delnoy: „En als Olympics by the Sea er komt, dan zal het niet eenmalig zijn. Alles wat we aanpakken moet duurzaam zijn. Voor bedrijven is het dan pas interessant om erin te stappen en Mentsjov en Carlos Sastre. Voor teammanager Daan Luijkx van Vacansoleil was de uitnodi ging geen verrassing. „Voor sommi gen misschien wel, maar die heb ben dan het verhaal van een Engel se journalist geloofd die beweerde dat wij niet welkom waren. Geluk kig zijn de feiten anders. De Giro heeft de verplichting om Vacanso leil als ProTeam uit te nodigen." Vacansoleil kwam vorige maand in opspraak nadat de Italiaanse aanwinst Riccardo Ricco door een mislukte bloedtransfusie in het zie kenhuis was beland. Hij werd uiteindelijk door de ploeg ontslagen. Ook de Spanjaard Ezequiel Mosquera wordt aan de kant gehouden, zolang er geen dui delijkheid bestaat over het maske- ringsmiddel dat bij hem is aange troffen bij een controle in de Ron de van Spanje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24