Nieuw asielzoekerscentrum Goes is vóór opening al vol Jamai gast bij concert Young Ones Maximaal aantal plaatsen bereikt door komst vluchtelingen uit azc Duinrell Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Inbraak dinsdag 8 maart 2011 door Mieke van der Jagt GOES - 'Goedemorgen!', klinkt het als we het halletje instappen waar de infobalie van het asielzoekers centrum in Goes is gevestigd. Het is niet de baliemedewerkster, want die is even naar achteren gelopen. Het zijn de asielzoekers die, nog maar nauwelijks een maand in Ne derland, al wat van de taal en de mores hebben geleerd. Martijn van Koolwijk, woordvoer der van het COA, dat verantwoor delijk is voor de opvang en huisves ting van asielzoekers in Neder land, kan melden dat het centrum inmiddels vol is. Met de komst van ruim vijftig mensen uit het park Duinrell, dat als asielzoekers centrum sluit, is vorige week het maximale aantal van 300 mensen bereikt. „Eigenlijk is Goes vooral bedoeld voor direct na de eerste opvang. Die neemt, als het goed is, ruim een week in beslag. Wie ze ker een verblijfsstatus krijgt, óf de gene van wie de zaak verder onder zocht moet worden, komt hier. Terwijl de mensen hier verblijven in een sobere, maar veilige op vang, loopt hun procedure door. Het is de bedoeling dat asielzoe kers hier niet langer dan anderhalf jaar verblijven. Zodra er een beslis sing is genomen, kunnen ze kie zen uit een lijst van beschikbare woningen in heel Nederland. Mochten mensen binnen afzienba re tijd geen keuze kunnen maken, dan kiest het COA voor hen." Met z'n achten wonen de asielzoekers in appartementen, waar ze een kleine gemeenschappelijke ruimte en een keuken hebben. Om zelf hun potje te koken, krijgen ze vijf tig euro in de week, waarvan ook kleding moet worden gekocht. Asielzoekers met een verblijfssta tus mogen gewoon werken, maar hun inkomsten worden van hun uitkering afgetrokken. Voor de kinderen, in Goes verblij ven er ongeveer dertig, is extra aan dacht. Er is een peuterspeelzaal die gedreven wordt door vrijwilli gers en leerplichtige kinderen gaan naar school. Voorlopig gaan de basisschoolleerlingen nog naar Vlissingen, maar in het volgend schooljaar neemt de speciale school De Tweern het basisonder wijs voor zijn rekening. Het voort gezet onderwijs zit voorlopig in Middelburg, maar de voorziening zal naar Goes worden verplaatst als volgend jaar het centrum in Middelburg sluit. Alle asielzoekers krijgen het begin van een inburgeringscursus, die in elk geval al resultaat heeft opgele verd. Bij het verlaten van het pand klinkt nogmaals 'goedemorgen'. De bewoners tonen zich tevreden met de opvang, vooral met de rust die ze na een vermoeiende perio de goed kunnen gebruiken. Minis ter Gerd Leers komt het AZC Goes woensdag 16 maart officieel ope nen. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer. nl MIDDELBURG - In een woning aan de Churchilllaan in Middelburg is afgelopen zondagavond ingebro ken. Volgens de politie moet dat ge beurd zijn tussen 18.30 en 22.45 uur. Bij de inbraak zijn sieraden, een geldbedrag, een horloge en een computer gestolen. door Sheila van Doorsselaer HULST - Jongerenorkest The Young Ones uit Hulst staat zaterdag 16 april op de planken met Jamai. Het concert in Den Dullaert in Hulst wordt gepresenteerd door musicalster Tony Neef. Gastsolist Jamai is bij het grote pu bliek bekend van Idols; hij won de eerste editie van het talentenpro gramma. Met zijn debuutsingle Step Right Up stond hij wekenlang op nummer 1. Jamai richt zich nu op musicals. Met de musical Hello Dolly won hij de Johnny Kraay- kamp Musical Award voor aan stormend talent. Voor zijn rol van Marius in Les Misérables won hij de Musical Award. Vorig jaar werd Jamai nog verkozen tot beste zan ger van Nederland. Nieuw dit jaar tijdens het concert is de sing-along. Liedteksten wor den op grote schermen geprojec teerd en zo kan het publiek de nummers meezingen. Ook is er een spectaculaire lichtshow. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten voor het jaarconcert (20 euro) zijn uitsluitend te bestellen via de website van het orkest: www.the-young-ones.com. 8S9BSSSS9BBHHBnH3BBSEBES8£MB8SSSHBB8S98S8B9nSK verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21