Hartapparaten bij slaaphuisjes strand Dishoek Stadje turft schrijnende 181 zeeland 'Bewoners slooppand moeten wel water bij de wijn willen doen' VEILIGHEID Strandvereniging koopt AED's Sportieve middag bij Girls Only ONLINE PUBLIEKE VERKOPING HANDEL EN WANDEL TROOSTWIJK OVERHEIDSRECLAME De gemeente Veere heeft de oorlog verklaard aan ontsierende reclameborden van ondernemers. Maar zadelt zelf het stadje Veere op met 'afschuwelijke' vlaggen en borden. dinsdag 8 maart 2011 door Maurits Sep DISHOEK - Hulpdiensten kunnen maar moeilijk op het strand bij Dishoek komen. Daarom schaften de eigenaren van slaaphuisjes zelf hartdefibrillatoren aan en volgen ze een cursus om de hartappara ten te kunnen bedienen. De strandvereniging Dishoek heeft al vier zogenoemde AED's gekocht en wil er nog eens vier bijkopen. Ze hebben geld gekregen van de Rabobank Walcheren/Noord-Be veland en van schoonmaakbedrijf Jansma en Dik in Vlissingen, ook lid van de vereniging. Rond i mei moeten de eerste hartdefibrillato ren op het strand tussen de duino vergangen Galgeweg en Strandweg geplaatst zijn. „Het strandvak is 2,5 kilometer lang. We hebben het vak in negen gelijke delen verdeeld, zodat de acht, en nu dus vooralsnog vier, AED's op evenredige afstand van elkaar staan", vertelt secretaris Kees Krijger. De AED's komen op de vlonders achter de huisjes te staan in specia le kasten. De huisjes waar de appa raten staan, worden herkenbaar voor strandgasten door middel van vlaggen. Inmiddels hebben zich ook al der tig van de 276 leden van de strand vereniging aangemeld als vrijwilli ge hulpverlener. Zij zullen de AED's kunnen bedienen als dat nodig is. De Stichting Strandex- ploitatie Walcheren (SSW) gaat de ze mensen opleiden. Bij de huisjes waar deze vrijwilligers aanwezig zijn, komen groene logo's te han gen, vertelt Krijger. En in alle 276 slaapstrandhuisjes komen instruc ties te hangen hoe mensen het moeten melden als een AED no dig is en op welk nummer een vrij williger te bereiken is. De SSW (overdag) en de strand- wacht in Vlissingen (avond en nacht) doen altijd hun best zo snel mogelijk aanwezig te zijn bij onge vallen en incidenten. Desondanks zijn er de afgelopen jaren inciden ten geweest waarbij mensen op het strand onwel werden en overle den voordat er hulp aanwezig was, zegt Krijger. Daarom heeft de strandvereniging besloten zelf AED's te kopen. De eerste vier zijn betaald, voor de volgende vier (kosten 8000 euro) worden nog sponsors gezocht. VLISSINGEN - Vlissingen in Bewe ging houdt morgen voor de laatste keer het evenement Girls Only. Meiden van 8 tot en met t4 jaar zijn van 13.00 tot 16.00 uur wel kom in sporthal Baskensburg in Vissingen. Daar kunnen ze mee-, doen aan allerlei sportieve activitei ten, zoals hockey, voetbal, (ta feltennis, sumoworstelen, slackli- van een groot en gevarieerd goederenaanbod afkomstig uit diverse faillissementen, bedrijfsbeëindigingen en overnames Opslaglocatie: Hogeweg 19-4561 RN HULST ±10 PERSONENAUTO'S wo "REO" flying cloud (1929), "Jaguar" Daimler Sovereign (1980), "Land Rover" Range Rover 3.0 td6, (2004) en Range Rover 4.6 hse, "Peugeot" 406, "Volvo" 440, "Volkswagen" Golf, "Ford" Fiesta en "Bianci" (1960); BEDRIJFSWAGEN "Mercedes Benz" 108; caravan "Hobby" 400r; 2 motoren "Honda" vfr 750 en vt 1100; kinder crossmotoren; quads, tractor, etc.; VORKHEFTRUCKS; reachtrucks; stapelaars w.o. "Linde", "Toyota", "Atlet", "Hyster", "Komatsu"; pompwagens; 2600 stalen pallets; tuingereedschap w.o. kettingzagen, heggenscharen, maaiers; aannemersmaterialen; metaal- en houtbewerkingmachines o.a. bewerkingscentrum, freesmachine, boor/frees machine, zagen, schuurmachines, tafelboormachines; élektromotoren; 3 BOTEN o.a. polyester reddingsboot incl. trailer, rib rubberboot incl. trailer en motorboot incl. buitenboordmotor en trailer; boot onderdelen; SPABADEN WHIRLPOOLS; infrarood sauna's; kantoormeubilair o.a. schrijf- en conferentietafels, (bureau)stoelen, kasten, kantoorapparatuur; speelgoed; partijgoederen; schommels, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING vrijdag 18 MAART vanaf 14.00 uur Bezichtiging: donderdag 17 maart van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.com door Henk Postma De gemeente Veere heeft de strijd tegen de 'verrommeling' van stad en land hoog in het vaandel geplaatst. Mooi, vinden ze in het stadje Veere. Want het kan wel wat minder met de schreeuwende reclames die ondernemers steeds maar weer in je blikveld plaatsen. En het is ook niet leuk wanneer je almaar door belerende borden van overbezorgde verkeersregelaars wordt geplaagd. Maar waarom gedraagt het ge meentebestuur zich daar dan zelf niet naar, vraagt de stadsraad. Want kijk nu weer eens naar het rommeltje dat de bestuurders er zelf van maken. Op de historische stadswal die het stadshaventje van het pasaangelegde strandje scheidt, smeken gemeentelijke vlaggen en borden plotseling luid ruchtig om aandacht. Dat Europa, Vlaanderen, Neder land, en natuurlijk ook de gemeen te zelf er fors in wandelpaden in vesteren. Dat er met medewerking van het waterschap een strandje is aangelegd. Dat een Landbouw fonds de plattelandsontwikkeling stimuleert. En dat dit alles ertoe heeft geleid dat ter plekke projec ten worden uitgevoerd die zich kronen met namen als Manoeu vres en Leader II. De stadsraad begrijpt ook wel dat ze in het Domburgs stadhuis wat reclame moeten maken voor in stanties die fors in de buidel tasten om de attractiviteit van het stadje te vergroten. Maar kan dat niet anders? Waar om die 'afschuwelijke vlaggen met reclame voor ambtenaren in Brus sel'? En konden die borden met lo go's van subsidiërende overheidsin stanties niet gewoon laag aan de railing worden gehangen in plaats van op paaltjes geplaatst, zodat ze het zicht op de weidse omgeving verpesten? Natuurlijk had dat anders gekund, meent de stadsraad. Voorzitter Jan Paul Loelf en secretaris Willem Burki wijden er in het jongste nummer van hun periodiek 'De Stadsheraut' dan ook weinig vleiende woorden aan. „Kijk", zegt Burki, „als ze die vlaggen laten wapperen op het moment dat er een openingsfeestje is, en ze even met de hotemetoten over zo'n nieuw wandelpad willen lopen, dan zeg ik oké. Maar die vlaggen hangen daar nu al een hele tijd, en het ziet er niet naar uit dat iemand ze weer snel weg zal halen." Jazeker, het steekt de stadsraad dat de gemeente, in de strijd tegen de verrommeling, laatst een 'leuk idee' torpedeerde om de prullen bakken in het stadje te versieren met een historisch gedichtje. Maar dat heeft, verzekert Burki, in de kritiek niet meegespeeld. „Wij wil len", zegt hij, „de gemeente ge woon een handje helpen." En daar om zal De Stadssheraut voortaan elke keer een 'nieuw schrijnend voorbeeld van verrommeling' aan dragen. Om te beginnen zelfs twee. Want meer nog dan aan die 'afschuwelijke vlaggen' stoort de stadsraad zich aan de opeen hoping van nutteloze, soms zelfs achterhaalde palen, borden en ob jecten die de hoek van Kaai en Markt omlaag haalt, nota bene de 'markantste kruising' in de stad. nen, streetdance, tumbling, zum- ba, body combat, de negen meter hoge klimwand beklimmen en met een kussen een tegenstander van de stoeibalk slaan. Iedereen kan gratis meedoen aan de sportieve activiteiten van Girls Only. Opgeven is niet nodig. Het is wel verplicht om in de sporthal zaalschoenen te dragen. Opeenhoping van 'lelijke' objecten en achterhaalde verwijzingen op de hoek van Kaai en Markt. Opruimen die rom mel, bepleit de stadsraad. Zodat er ruimte komt voor een zeskantige bank rond de boom. foto Lex de meester door Rutger Snijder VLISSINGEN - Woningbouwvereni ging l'Escaut is nog druk bezig om de laatste bewoners van de huizen aan de Schuitvaartgracht aan een nieuwe woning te helpen. „Er wo nen nog zes mensen", vertelt direc teur Jan van Beekhuizen. „l'Escaut begeleidt deze mensen intensief bij het vinden van een nieuwe wo ning. Vier bewoners hebben in middels een nieuw huis gevonden. Drie daarvan zullen voor 20 april verhuisd zijn en de ander voor 9 mei." Bij de andere twee ligt het iets in gewikkelder. „Een bewoner heeft een woning afgewezen, die is op zoek naar het ideale huis geloof ik. In deze situatie moet je wel wat water bij de wijn willen doen", vindt Van Beekhuizen. Bij de andere bewoner is het weer een ander verhaal. „Die krijgen we niet te pakken. We hebben wel een brief in de bus gegooid, maar we weten nu niet eens zeker of hij er wel echt woont." Vorige week brak drie keer brand uit in leegstaande panden in de Vlissingse buurt: woensdagnacht twee keer in een huis aan de Sotte- gemstraat, en vrijdagmorgen in een huis aan de Schuitvaartgracht. Burgemeester René Roep greep na de branden snel in. Hij verklaarde dat het voor de bewoners die nog in de buurt wonen te gevaarlijk is om er te blijven en liet alle lege huizen dichttimmeren. „Je moet er niet aan denken wat er gebeurt als er dan brand uitbreekt en de brandweer weet niet dat er ie mand in huis is. Dat wil ik niet voor de mensen zelf en niet voor mijn brandweermensen", verklaar de hij toen. Op verzoek van Roep werden ook alle brandgangen afgesloten met vastgeschroefde hekken van 2,5 meter hoog en werd overal gas en stroom afgesloten. Ook is er 's nachts extra toezicht in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18