ZeeSan PZCI7 Interventieteam blijft in Vlissingen Trekvlotjes voor Veere in de maak WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 Twaalf wildplassers tegelijk op de bon Matras in brand in woning Westsingel Vechtersbazen zitten vast in Torentijd almanak Tim Dinsdag 8 maart 2011 Stadje Veere turft voorbeelden van verrommeling Asielzoekerscentrum in Goes is voor de echte opening al vol Tip? walcheren@pzc.ni BBaBwaBagagaaawiiliiyiiiiiiiil mm mr NORMHERSTEL Het gaat burgemeester Roep vooral om beeldvorming door Wendy van den Hurk vlissingen - Burgemeester René Roep vindt dat Vlissingen nog wel wat normherstel kan gebruiken en daarom stopt het interventieteam niet al volgende maand, zoals afge sproken, met acties in het Midden gebied en de Scheldestraat. Het doel van het team van samen werkende overheidsinstanties, het aanpakken van fraude en misstan den, is volgens Roep intussen wel aangetoond, „Dan zou het vreemd zijn zo'n samenwerking eenmalig te laten zijn. Ook om onze burgers het gevoel te geven dat we het bes te met hen voor hebben." Die beeldvorming vindt Roep ei genlijk nog belangrijker dan de gel delijke opbrengsten. „Omdat de zit tende partijen jarenlang te weinig aandacht hebben besteed aan het onveilige gevoel van de bevolking, zijn de mensen een stuk van hun vertrouwen in de overheid verlo ren. Ze zijn gaan denken: het doet er toch niet toe. Maar dat doet het wél. Daarbij moet helder zijn dat niet alles zomaar mag." Het team - bestaande uit sociale dienst, Belastingdienst, arbeidsin spectie, Sociale Verzekeringsbank, Sociale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst, Openbaar Ministerie, UWV en politie - heeft tot dusver twee grote controledagen gehou den, in september en december. Een dezer dagen valt er nog eentje te verwachten. Daarnaast hebben de instanties bezoek gebracht aan 250 bewoners van het Middenge bied en de Scheldestraat, die uit een analytisch systeem kwamen gerold omdat met hen nog een re kening te vereffenen viel. Resultaat: bijna een miljoen euro aan openstaande belastingschuld, 85 in beslag genomen auto's, vijf uitkeringsfraudeurs, 64 bekeurin gen (waaronder voor geluidsover last voor omwonenden), overtre dingen op de wetten arbeid vreem delingen en minimumloon, twee gevallen van illegale kamerver- huur, een bedrijf met schijncon structie, en twee mensen die nog DNA moesten afstaan. Maar ook nog aardig wat mensen met recht op bijvoorbeeld huurtoeslag. „Als ik die resultaten zie en mijn ogen en oren de kost geef, kan ik concluderen dat de acties echt no dig waren", zegt Roep. „Anders waren die wijken nog verder afge zakt. Al sluit ik niet uit dat we on ze acties ook uitbreiden naar ande re wijken. We willen dat iedereen zich veilig voelt en fijn woont." door Henk Postma veere - Ze mogen niet te lang zijn, de twee trekvlotjes die wandelrou tes over de Veerse wallen met el kaar gaan verbinden. „Anders kan je er net zo goed een brug neerleg gen", zeggen ze in het stadje. Dus maakt scheepsbouwer Michiel Ver ras uit Walsoorden de scheepjes lekker breed. Zodat je toch met groepjes van vijf aan boord kan. Op zijn werfje Moed en Trouw is al goed te zien wat voor bootjes het worden. Geen plompe bakken, maar klassiek ogende platbodem- pjes met een fraaie zeug. Hij bouwt de ijzeren vaartuigjes in z'n eentje. Dus er zit nogal wat las werk aan vast. Hij heeft nog een paar weken de tijd om ze af te ma ken, want in april komen ze in de vaart. Als zelfbedieningsvlotjes. Wandelaars kunnen zich er dan langs een touw mee van de ene naar de andere oever trekken. Daarmee heeft Veere er weer een publiekstrekker bij. „Want wat is nou leuker dan een beetje rond- rommelen in bootjes", oordeelt de stadsraad. Tijdens een vergadering van de stadsraad in 't Praetuus in Zand dijk gaven de leden gisteravond ook meteen namen aan de vlotjes: 'Heen en...' en '...En weer'. HULST GOES Twaalf mannen zijn in de nacht van zondag op maandag bekeurd, omdat ze allemaal tegelijk tegen ge bouwen stonden te plassen in de Overdamstraat in Hulst. De politie wijst er op dat dit extra onnodig was, aangezien in de direc te omgeving wegens carnaval ver schillende 'plaszuilen' waren neer gezet. De wildplassers kregen allemaal een bekeuring van honderd euro aan de broek. Een half uur voor de grote brand in café De Post aan de Grote Markt gisteren uitbrak, moest de Goese brandweer ook al uitrukken voor een woningbrand aan de Westsin gel. Daar was veel rookontwikke ling te zien rond het dak en de schoorsteen. Ter plaatse constateer de de brandweer dat op de boven verdieping een matras in brand stond. Het vuur was daarna snel onder controle. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. HULST Twee inwoners van Hulst (24 en 33 jaar oud) zijn zondagavond aange houden, nadat ze op het Cornelis de Vosplein in hun woonplaats hadden gevochten. Ze zijn overge bracht naar gevangenis Torentijd in Middelburg. Uit onderzoek bleek dat de 33-jari- ge ook nog werd gezocht omdat hij eerder dit jaar werkzaamheden van ambulancepersoneel had ver hinderd. Beide mannen zitten vast. Tim is één van de grote talenten bij de F-jes van de Middelburgse voet balvereniging Zeelandia. Het lijkt of de bal met een elastiekje aan zijn rechtervoet zit. Heeft hij eenmaal balbezit, dat kan de tegenstander het wel vergeten. Afgelopen zaterdag kreeg hij van zijn doelman de bal en begon Tim aan zijn bekende opmars richting het doel van de tegenstander. Schijn baar achteloos passeerde hij enkele te- Tip? redactie@pzc.nl genstanders. Het lukte hem zelfs om de keeper van de tegenstander te pas seren. Nog een aantal meters en een schot waren voldoende voor het eer ste doelpunt van de dag. Tot verrassing van allen op en langs het veld liet de ster van het elftal plotseling de bal de bal en rende naar de zijlijn waar de trainer ver baasd keek wat zijn speler deed. ,,'k Moet poepen", zei deze en rende door richting de kleedhokjes. In de loods van scheepswerfje Moed en Trouw in Walsoorden is al goed te zien hoe de bootjes voor de vesten van Veere er uit komen te zien. Scheeps bouwer Michiel Verras zet de ijzeren platbodempjes helemaal zelf in elkaar. Daar komt veel laswerk bij kijken. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17