Van Lieren en Minderhoud niet te verslaan op NK nummers 35 Scherpenisse wordt nog net te licht bevonden voor EK-deelname Zeeuwse titels voor Goverse en Geelhoed Bol wint IRC2 bij Goofies Race maandag 7 maart 2011 'Je ziet roeien weinig op tv, terwijl roeien toch een grote sport is' Thijs Vonk van Scaldis door Lucien Roelandt door llja Hilhorst GOES - De Ganze Regatta van de Goese roeivereniging Scaldis be gint langzamerhand een traditie te worden. Met een voorzichtig doorbrekend zonnetje en het hoogste aantal deelnemers ooit is de moraal hoog op en rond het ka naal tussen Goes en het Goese Sas. In de kleine jachthaven van Goes kijken voorbijgangers nieuwsgie rig naar het water. Ongeveer twin tig roeiboten uit verschillende klassen liggen kriskras door el kaar. Boten met acht mensen, vier mensen, soms met eenlingen. Sommigen van hen zijn gekleed in dikke truien en hebben mutsen op het hoofd, anderen gaan voor een shirt met korte broek. „Ze zul len het wel koud krijgen", vreest een wat oudere vrouw in het pu bliek. Eén voor één vertrekken de roeiers naar de start. Even verderop bij de Ringbrug staat een groepje enthousiastelin gen. Een grote Scaldis-vlag siert de brug, waar tevens de tijd wordt gestart. Het eerste startschot is van wethouder Jo-Annes de Bat van de gemeente Goes. „Hup Scal dis!" roepen de supporters als een van de boten van Scaldis passeert. Na het begin bij de brug in Goes loopt de route via het kanaal naar de sluis bij het Goese Sas, 4,3 kilo meter verder. In het midden van de baan ligt het clubhuis van Scal dis. Hier loopt ook Thijs Vonk rond, de organisator van het eve nement. Hij vindt het jammer dat er zo weinig aandacht is voor roeien: „Je ziet er weinig over op tv, terwijl roeien toch een grote sport is." Aan deze editie, waar ook in diver se klassen het Zeeuws kampioen schap op het spel staat, doen maar liefst 54 boten mee. Dat zijn acht boten meer dan vorig jaar. Vonk: „Dat geeft toch wel aan dat de re gatta een traditie aan het worden is. Het heeft er ook mee te maken dat Roosendaal ineens met der tien boten komt." In de koningsklasse, de man- nenacht, is Honte net als vorig jaar weer ijzersterk. Met een tijd van 16.03,36 minuten is de ploeg uit Middelburg bijna twee minu ten sneller dan de twee Roo- sendaalse opponenten. Omdat Honte als enige Zeeuwse vereni ging een 'acht' inzet, gaat de Zeeuwse titel automatisch naar de ze vereniging. Meer spanning is er in de klasse mannen dubbel vier met stuur man. Die is met negen boten op de startlijst de drukst bezette cate gorie van deze Ganze Regatta. En ook hier gaat Honte met de winst aan de haal. De Honte 2 wint in een tijd van 18.22,92. WR7 uit Bel gië en Scaldis hebben het nakij ken en eindigen op respectievelijk 17 en 34 seconden achterstand. In veel van de klasses wint een Zeeuwse vereniging of Roosen daal. In Goes hoopt men dat er volgend jaar uit andere plaatsen deelnemers komen. „Goes is na tuurlijk wel in een uithoek, maar we hopen dat volgend jaar toch de moeite wordt genomen", aldus de organisatie. Veel aandacht is er ook voor het aangepaste roeien voor sporters met een beperking. Drie boten roeien een verkort stuk van twee kilometer. Volgens Vonk is het belangrijk dat Scaldis haar maatschappelijke betrokkenheid toont: „Het is een grote investe ring voor de vereniging", zegt hij. „Dat kost ontzettend veel tijd. Scaldis is een club die draait op vrijwilligers, zonder hen zouden we niks zijn." ermelo - Diverse Zeeuwen eisten tijdens het NK dressuur op het KNHS-centrum in Ermelo een hoofdrol op. In het ZZ-licht stuur de Laurens van Lieren, afkomstig uit Schore, de hengst Presidents Wonderboy op overtuigende wijze de titel op. Hans Peter Minder houd, de voormalige inwoner van Westkapelle, was met de hengst IPS Tango met stip de beste in de Zware Tour. Na een overtuigende opening op vrijdag bleek er ook op zaterdag te gen Van Lieren met de goedgekeur de KWPN-dekhengst Presidents Wonderboy geen kruid gewassen. Met de overwinning en de score van 72,50 procent verstevigde de ruiter uit Stad aan het Haringvliet zijn leidende positie. In de kür, het afsluitende onderdeel van dit kam pioenschap om de Pikeurprijs, kwam deze koppositie geen mo ment meer in gevaar. Wonderboy COLIJNSPLAAT - Goesenaar Johan Bol is zaterdag tijdens Goofies Ra ce eerste geworden in de IRC2. De Bevelandse zeiler bleef met de Aboen de Belgische boten Shark en Tontin voor. Bol eindigde als tweede in de ORC 2 t/m 5 en IRC 2 t/m 5. In deze categorie werd Evert van de Zande uit Zierikzee met de Anne Mazurka derde. Ook bij de ongemeten boten klei ner dan 10 meter ging de zege naar een Zeeuw. De Axie van schipper Jeroen van Eerten uit Kortgene ble ven twee Belgen voor. In de klasse ORC1/IRC1 eindigde Lennard van Oeveren uit Hein- kenszand met de Aquamotions als tweede. Andries Warns uit Wol- phaartsdijk werd met de Crossroads tweede bij de ongeme ten boten groter dan 10 meter. deed zijn naam eer aan. Met de ex-international in het zadel dans te de Ramon-zoon met 74,50 pro cent overtuigend naar de derde overwinning op rij. Evenals in bei de voorgaande proeven zette de driekoppige jury de combinatie unaniem op de eerste plaats. Met een gemiddelde van 70,28 procent bleef Van Lieren nummer twee Emelie Scholtens uit Schijndel ruim twee procent voor. Ook Minderhoud liet er met IPS Tango geen twijfel over bestaan wie de beste was. In de klassieke proef stuurde de Zeeuwse sport man van het jaar 2010 de Jazz-zoon met 72.41 procent naar de leiding in het klassement. Die positie stond de combinatie uit Harskamp niet meer af In de afsluitende kür reed Minderhoud de goedgekeurde KWPN-dekhengst naar het fraaie totaal van 76,75 procent. Goed voor een gemiddelde van 74,58 procent en de felbegeerde titel. De reserveti- tel was voor Marlies van Baaien met BMC Phoebe DVB. Zij reed in de kür met de Regazzoni-nazaat 73,08 procent bij elkaar. Daarmee kwam het overall-percentage van de combinatie uit Brakel 71,54. In de klasse ZZ-zwaar eindigde Thamar Zweistra haar van Totilas drachtige merrie Hexagons Zodin- de met 66,14 procent naar een fraaie vijfde plaats. Leunis van Lie ren: „Met haar zeven jaar was Zo- dinde de jongste en enige drach tige merrie op dit kampioenschap. Met een kür van 72,00 procent liet ze zien dat ze het niveau goed aan kan." Van Lieren had in Ermelo nog meer reden tot het bouwen van een feestje. Zijn Schiedamse vrie- din Lynne Maas stuurde de Fer- ro-dochter Salo met een totaalsco re van 73.50 naar een afgetekende overwinning in de Lichte Tour. Zweistra reed in deze rubriek de Rubiquil-afstammeling Hexagons Update met 65,88 procent naar de tiende plaats. WMBammmm door Janny Vermeule opmeer - Turnster Melissa Scher penisse is zaterdag als derde geëin digd tijdens de EK-kwalificatiewed- strijd in Opmeer. De eerstejaars se- niore uit Sint-Annaland haalde op de vier toestellen een totaalscore van 51,867 punten. Scherpenisse toonde een grote ma te van stabiliteit tijdens al haar oe feningen. Alleen haar uitgangs waardes moeten nog iets omhoog, maar ze bewijst een goede kracht te zijn voor het vrouwenturnen. De deelname in Opmeer was niet al te groot. Veel turnsters hadden zich om uiteenlopende redenen af gemeld, maar dat deed niets af van de kwaliteiten die Scherpenisse tentoonspreidde. Vincent Wevers, trainer van Bosan TON Almelo, sprak lovend over de verrichtingen van zijn pu pil. „Ze heeft het geweldig gedaan, zeker als je nagaat dat ze terug komt van een blessure. Ze turnde ontspannen en zelfverzekerd." Scherpenisse wordt desondanks niet afgevaardigd naar het EK in Berlijn. Céline van Gerner, Joy Goedkoop, Yvette Moshage en Naoual Ouazzani Chahdi zullen Oranje wel vertegenwoordigen. 1 Miltenburg maakt tijdens haar gedurfde proef wat foutjes, maar pakt desondanks de overwinning in de foto Lex de Meester breda - Niels Goverse en Nicole Geelhoed zijn zaterdag in Breda Zeeuws kampioen op de lange- baan geworden. Op de afstanden 500 en 1500 me ter streden veertig Zeeuwse schaat sers en leden van SSC de Poel om de verschillende titels. Bij de mannen ging de strijd om het algemeen kampioenschap tus sen Niels Goverse uit Kapelle, Mark van der Weijden uit Middel- harnis en Niels Mesu uit Middel burg, die zijn titel verdedigde. Goverse reed zijn 500 meter in 38,95 seconden en zette Van der Weijden (40.47) en Mesu (41.49) al op flinke achterstand. Ook op de metrische mijl was Me su van de drie het snelst: 2.04,16 minuten. Goverse klokte 2.04,72, Van der Weijden 2.05,85. De alge meen kampioen werd daardoor Goverse, gevolgd door Van der Weijden en Mesu. In de categorie Junior A eindigde de Middelbur ger wel als eerste. Anthony Janse uit Yerseke werd in deze klasse tweede. Bij de vrouwen won de uit Zoute- lande afkomstige Geelhoed met 43,80 op de 500 meter en 2.11,48 op de 1500 meter. Tweede werd Conny de Vrieze uit Haamstede en derde Ciska Rietveld. Geelhoed rijdt komend weekein de het NK afstanden in Utrecht. Ze zal daar uitkomen op de 1500 en 3000 meter. Bij de masters reed Adriaan van Damme uit Yerseke zaterdag twee bijzonder goede afstanden. De 500 meter voltooide hij in 45.64, op de 1500 meter finishte hij in 2.15.36. Tweede werd René de Leeuw uit 's-Heer Hendrikskinde ren en derde Bert Smit uit Nieuw- dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63