Honte domineert op de grote Miltenburg wint met gedurfde proef 341 sport Hage kiest voor KFC Nieuwmoer GANZE REGATTA De Middelburgse roeivereniging Honte laat de snel ste tijden noteren tijdens de Ganze Regatta in Goes. De wedstrijd-is met 54 boten goed bezet. Drie medailles tijdens NK off-roadtriatlon Eerste trainingsrit prooi voor Echelpoels Toernooizege voor Schweertman De Ganze Regatta werd voor de zevende keer gehouden. In 2008 ging het niet door wegens te harde wind. Deelnemers aan de Ganze Regatta roeien de jachthaven van Goes uit. Bij de Ringbrug worden ze pas weggeschoten. foto Willem Mieras maandag 7 maart 2011 MIDDELBURG - Mathijs Hage speelt volgend seizoen bij de Belgische club KFC Nieuwmoer. De uit Zie- rikzee afkomstige voetballer heeft voor die club gekozen vanwege on der meer de afstand. Nieuwmoer ligt net over de grens en ligt op zo'n 35 kilometer afstand van Ha- ges woonplaats Breda. „Ik zit volgend seizoen in het laat ste jaar van mijn studie", aldus de 28-jarige Hage. „De topklasseclubs die me hebben benaderd, waren qua afstand niet te doen. Bij Nieuwmoer is het twee keer trai nen, het is relatief dichtbij en dus beter voor mijn studie." Nieuwmoer komt uit in het eerste provinciaal, het vijfde niveau van België. De club dingt momenteel samen met Houtvenne en Vosse- laar mee naar de titel. „Het is een nieuwe, onbekende uitdaging." Hage maakte begin dit jaar bekend dat zijn huidige club Baronie niet met hem verder zou gaan. Hij is aan zijn derde seizoen bezig bij de zondag-topklasser uit Breda. Baro nie staat laatste en degradatie lijkt een kwestie van tijd. Hage is wel topscorer met negen doelpunten. ALMERE De Zeeuwse deelnemers aan het NK ofF-roadtriatlon in Almere heb ben drie medailles weten te verove ren. Lindy van Anrooy uit Kapelle legde beslag op het goud bij de meisjes D14. Zij had 1.07.41 uur no dig voor 4 km lopen, 12 km fietsen en 2 km lopen. Broer Franklin nam brons mee naar huis bij de jongens H14 in een tijd die een minuut langzamer was dan zus Lindy. Kobus Botman (Middelburg) werd derde bij de mannen H60. Hij had 2.09.49 voor de 8 km lopen, 20 km fietsen en 4 km lopen. KRUININGEN Voor de eerste trainingsrit van Trimbelangen Midden Zeeland was zaterdag een behoorlijke belang stelling. Er waren zeventig renners. Bij de A's bestond er geen twijfel over wie de sterkste was. De Belg Dries Echelpoels plaatste halverwe ge een demarrage en die werd niet beantwoord. In de B-categorie was Angelo Verhagen (Oss) de snelste in de massaspurt, Kjeld van der Lijke (Middelburg) soleerde naar de zege bij de 40+ en Luc Swartelé (Clinge) schreef de S/P-klasse op zijn naam. ARNHEM Squasher Piëdro Schweertman (27) heeft zaterdag een klein toernooi in Arnhem gewonnen. De Koude kerkenaar had slechts twee winst- partijen nodig voor zijn eindzege. Schweertman won in de halve eindstrijd met 3-0 (11-7 11-6 11-7) van de Noor Kim Are Killingberg. Daarna was hij in de finale te sterk voor Frank Hartkoren. Het werd 3-2 (6-1111-7 8-1111-911-9). door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de competitie om de Klute Dressuur Trofee van de ruiterciub Walche ren kreeg de jury zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland een gro te variëteit aan paarden en kwali teit te zien. De bij Stal de Kroo aanwezige combinaties die ko mend weekend in Wanroij op het Nederlands kampioenschap de Re gio Zeeland vertegenwoordigen toonden vormbehoud. Samatha Miltenburg was met Caratina Z in Zi de beste. Linda Siereveld stutjr- de haar kampioen Barona-S in L2 naar het oranje erelint. Miltenburg kreeg tijdens het Zeeuws kampioenschap van de ju ry te horen dat ze Caratina Z wat gedurfder moest rijden. Deze raad was blijkbaar niet aan dovemans oren gericht. De amazone uit Rit- them knalde er zaterdagavond meteen op los. Ze stuurde de Ca- retano Z-dochter heel actief voor waarts en met veel afdruk van de vloer door de piste. Maar de schit terende bewegende merrie bouw de door de druk ook wat span ning op. Met foutjes als gevolg. De score van 60,58 procent was dan ook maar nipt voldoende voor de overwinning. „Ik moest met wat meer lef gaan rijden, werd mij verteld. Dat heb ik vandaag dus gedaan, maar ik moet dit wel wat beheerster aanpakken", zei Miltenburg. „Nu was deze aanpak voor Caratina misschien net iets te veel ge vraagd. Ze bouwde in de loop van de proef wat spanning op en ik kon die niet wegnemen. Daar door ging mijn paard bij het ap- puyeren in de galop en dat kost natuurlijk veel punten. Maar ik ben toch wel tevreden, want Cara tina maakt nog steeds progressie. Zo was de keertwending altijd een probleem voor haar. Daar heb ben we de afgelopen weken veel tijd aan besteed en dat ging nu goed." Tony van der Hiele legde met Oli via beslag op de tweede plaats. De amazone uit Kamperland liet met de veel uitstraling tonende en de mooi in balans lopende Rama- zotti-dochter de teller oplopen tot 60,29 procent. Ook de num mer drie, Angelique'Wouters met de Ids-zoon Duco, scoorde nog net een voldoende (60,00 pro cent) voor een winstpunt. Linda Siereveld maakte met Baro- na-S de hoog gespannen verwach tingen waar. De tandartsassistente uit Colijnsplaat stuurde mooi bergopwaarts en veel lengtebui ging tonende Krack-C dochter met 65 procent in L2 naar een overtuigende overwinning. De combinatie toonde hiermee klaar te zijn voor de nationale titel strijd. „Barona gaf mij een goed gevoel en toonde vormbehoud. Ze werkte goed mee en bleef mooi bij de les. Of dit voldoende zal zijn om volgende week za terdag in Wanroij een rol van bete kenis op te eisen is gewoon af wachten. De vorm van de dag speelt op een dergelijk' toernooi veelal een rol. Maar we gaan er voor. De voorbereiding is goed verlopen, dus we zien wel wat het wordt." De tweede plaats was voor Eline van Belzen met de vosmerrie Bo- nita. De amazone uit Arnemui- den reed de met veel tact en regel maat door de baan gaande Te- nerife VdL-dochter naar een eind resultaat van 62,33 procent. Eline van Belzen was het met de jury volkomen eens dat ze haar proe ven beter moet afwerken. „Bonita heeft geen moeite met de proe ven. Maar ik moet haar meer be heerst rijden. De puntjes op de i zetten. Nu gaat het nog te ge haast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62