sport 133 al lang voorbij ?rde klasse oo do Feyenoord droomt van Europa maandag 7 maart 2011 volgt de ploeg vooral. Geldof: „Te gen ploegen die laag staan, lukt het ons niet om goed te spelen. We zijn misschien wel beter, maar slagen er niet in dat te laten zien. Vandaar dat we dit seizoen ook al twee keer van Oranje Nassau en één keer van Achilles verloren heb ben. Maar tegen de ploegen die be ter zijn, zoals Fortis, kunnen we ons optrekken. Dan hoeven wij niet het spel te maken. In beide derby's waren de verschillen klein, terwijl het verschil op de ranglijst groot is." Coach Marianne Marinissen, die zelf met Swift in de hoofdklasse uitkwam, is het met haar aanvoer der eens. „Tegen de minder techni sche ploegen hebben wij het las tig. Die spelen langzaam en ne men veel tijd om de functies on der de paal neer te zetten. Daar we ten wij niet goed mee om te gaan. Wij gaan dan te veel in dat langza me mee en komen eigenlijk niet meer toe aan het korfbal dat wij willen spelen." Swift scoort daardoor ook veel te weinig. Het Middelburgse achttal maakte dit seizoen nog geen der tien doelpunten per wedstrijd en heeft veruit de laagste productie in de tweede klasse G. Tegen de Souburgse koploper - juist wel een technische ploeg - be nutten de Middelburgers zaterdag ook maar acht kansen. Marinissen: „Bij 6-6 waren we weer helemaal terug in de wedstrijd en hadden we weer vertrouwen, maar toch scoorden we in de tweede helft nauwelijks meer." Volgens Geldof is het wachten op de volgende goede lichting. „En dan is het te hopen dat niet ieder een Zeeland verlaat om te gaan stu deren", voegde hij eraan toe. „Ik weet dat alle clubs spelers van rond de achttien jaar zien vertrek ken, maar bij ons gingen er de laat ste jaren wel heel veel weg." Swift heeft goede jeugd. Zowel de A-junioren als de B-aspiranten zijn goede middenmoters in de hoofdklasse. De Cl is kampioen ge worden in de eerste klasse. Er is dus hoop voor de club, maar die laat nog wel even op zich wach ten. Feyenoord won gisteren met 1 -0 bij Heerenveen. Een compleet kalenderjaar zonder uitzege in de competitie bleef de club bespaard. Er wordt nu zachtjes gesproken over Europees voetbal. door René van Stee Feyenoord begint nu ook al slechte wedstrijden te winnen. Dat smaakt naar meer. Voor de fans van de Rotterdamse club in elk geval wel. Die mensen hebben de laatste jaren genoeg af gezien. Vooral hen is een mooi sei- zoensslot van harte gegund. De spelers toch ook wel Och. Die moeten vooral doen wat ze behoren te doen. Dan volgt de beloning vanzelf De ploeg heeft ta lent zat. Kijk maar naar jongens zo als Castaignos, Fer, Wijnaldum en het nieuwe Japanse, wonderkind Miyaichi. Ron Vlaar, Tim de Cler en de laatste aanwinst Marcel Meeuwis zijn ook geen koekenbak kers. Daar moet veel meer uitge haald kunnen worden. Trainer Mario Been durft weer voor zichtig naar boven te kijken. Dat werd tijd ook. Te lang heeft hij gekletst over de beperkte midde len waarmee hij het moest doen. Ook bleef hij maar mauwen over de onervarenheid van zijn selectie. Niet slim en niet terecht. Niet slim omdat je daardoor geen vertrou wen uitstraalt. Dat kan een verlam mende uitwerking hebben op je spelers. Het is bovendien niet te recht omdat je daarmee de kwali teiten van je selectie miskent. Misschien is Been niet geschikt voor zijn job. Dat valt wel mee. Alleen moet hij zich eens wat volwassener tonen. Bij NEC dwong hij met relatief be perkte middelen Europees voetbal af Het Feyenoord van nu is echt niet minder dan NEC destijds. Dat alleen al behoort voor Been een bron van inspiratie te zijn. Europees voetbal is nu opeens een reële optie Natuurlijk. Het gat naar de achtste plek die recht geeft op de play-offs voor Europees voetbal is nog maar zeven punten. Als je goede resulta ten blijft boeken, sta je daar heel snel. Sommige mensen zeggen dat Europa misschien te vroeg komt voor Feye noord. Mooie wedstrijden op hoog ni veau spelen komen nooit te vroeg. Wat je soms in één wedstrijd mee maakt in het buitenland, beleef je nog niet in een halfjaar in Neder land. Je wordt er alleen maar beter van. En wie dat ontkent leeft in een droomwereld. Zo iemand ge looft nog in Sinterklaas, de kerst man en de paashaas tegelijk. speeimogelijkheid tijdens de derby tegen Fortis. Hij wordt verdedigd door Remco Crucq. Op de achtergrond Eefje van foto's Lex de Meester De spelers van Fortis (links) en Swift worden in sporthal Baskensburg voorgesteld aan het publiek. Ik ben misschien te lief, maar ik wil bewijzen dat het ook zonder ruw en gemeen spel kan op deze positie." Feyenoorder Stefan de Vrij in het AD. „Spelen voor je land brengt een bepaalde verantwoordelijkheid met zich mee. je kunt niet altijd alleen maar aan jezelf denken." Teamcaptain Ian Siemerink in Trouw. „Nu, terugkijkend na twintig jaar, weet ik dat het 98 van de hon derd keer aan mij lag. Ik zeg het voor de eerste keer in mijn leven: achterlijke scheidsrechters bestaan niet, achterlijke spelers wel. Spe lers zijn gek." Oud-voetballer en analist Hans Kraay jr. in De Telegraaf. „Ik raad opgefokte, gefrustreerde voetballers als Toivonen en Doug las aan om 's ochtends bij het tandenpoetsen in de spiegel te kijken en dan te zeggen: ik ben een ongelooflijke paardenl... Voor mij kwam die spiegel te laat. Nu pas zie ik het goed, een rustige vrouw en kinderen hebben me aan het denken gezet." Oud-voetballer en analist Hans Kraay jr. in De Telegraaf. „Voor zijn ontwikkeling zou het goed zijn als hij de overstap maakt naar een andere club." Jonathan De Guzman over zijn voormalig ploeggenoot Ge- orginio Wijnaldum in VI. Je moet het zo zienik was een roker, die was gestopt met roken, maar in een moeilijke situatie toch weer aan een sigaret heeft ge trokken. Nu ben ik weer gestopt met roken." Twente-trainer Michel Preud'homme verklaart in De Tele graaf zijn opvliegende gedrag tijdens Twente - AZ. „Hij had zijn aandeel, maar dankzij Kalou, Van Persie, Van Won deren, Bosvelt en ikzelf kon hij zo goed spelen. Jn zijn eentje kan hij niks, dat zag je wel toen hij terugkeerde bij NAC. Stonden ze meteen zestiende. Ik vind hem een vieze jongen. Hij haat het als jonge jongens aandacht krijgen, gaat hij die afkraken. Het Braziliaanse probleemkind van NAC Breda, Leonardo, heeft in NUsport weinig positieve woorden over voor zijn voormalige ploeggenoot Pierre van Hooijdonk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61