binnenland 15 Ook stedeling wil weten wat hij eet Bewoners vossenburcht te volgen via webcam f? life Swiss Sense honderdste Vrouwendag Verwarde, naakte man bijt agent Tegemoetkoming voor woekerpolisklanten Spannende landing voor Boeing op Eindhoven Airport maandag 7 maart 2011 neet Jupiter. Het onderste sikkeltje van de door de tijdopname geheel ook de commercie floreert. Vooral in Oost-Europese landen en lan den in de voormalige Sovjet-Unie is 8 maart vooral een officiële feest dag waar vrouwen overstelpt wor den met cadeautjes en bloemen. Valentijnsdag en Moederdag ver bleken bij vrouwendag in deze con treien, gelegenheden waarvan ook de Nederlandse economie profi teert. Vrouwendag is voor bloe menveiling FloraHolland de bloe mendag onder de bloemendagen. Zo geven werkgevers in Oost-Euro pa dan vaak een boeket aan vrou welijk personeel en is het ook niet ongewoon dat vrouwen een bloe metje geven aan vriendinnen. LELYSTAD - Staatsbosbeheer heeft in de Oostvaardersplassen een vos senburcht voorzien van vier came ra's. Vanaf morgenmiddag twaalf uur is het wel en wee van de twee bewoners op internet te volgen via www.volgdevos.nl. In de Oostvaardersplassen, een na tuurgebied tussen Almere en Lely stad, leven ongeveer vijftig vossen. Bij het bewuste hol hebben bos wachters de afgelopen weken gere geld een paartje gespot. De grote vraag is of ze komende voorjaar hier hun jongen gaan werpen. Een aantal jaren terug begon Staatsbosbeheer een soortgelijk project met zeearenden in de Oost- KWINTSHEUL - Een lekkere salade met tomaatjes van je eigen balkon, sla uit de buurttuin en een bief stukje van de bioboer net iets bui ten de stad. Stedelingen willen te rug naar de bron van hun voedsel. Steeds meer gemeenten stellen braakliggende grond beschikbaar voor tijdelijke moestuinen. „We willen weer weten waar ons eten vandaan komt", zegt Gerda Zijlstra, die verschillende projec ten leidt op het gebied van stads- landbouw in Rotterdam. „We zijn door de grote Albert Heijns van de ze wereld ontkoppeld van ons eten en we willen dat weer terug. We willen weer voelen, weer we ten wat we in onze mond stop pen." Die wens komt volgens haar vooral voort uit negatieve ontwik kelingen rondom voedselveilig heid en ontevredenheid over het productiesysteem. ,Je ziet het over al ter wereld, steden die zeifin hun productie willen voorzien", zegt jan-Willem van der Schans, onderzoeker Rurale Sociologie van de Wageningen Universiteit. „In China heb je al de eerste 'eco-ci- ties' en in Amerika komt de be hoefte voort uit vervallen steden als Detroit, waar de supermarkten zich uit terugtrekken en stedelin gen zelf aan het tuinieren slaan. Die trend is ook overgewaaid naar Nederland." Waarom? „Omdat wij het huidige systeem niet goed ge noeg vinden en wij producten wil len die we in de supermarkt niet kunnen vinden. Etnische produc ten als kousenband bijvoorbeeld, die kan je soms in de super kopen, maar de kwaliteit is erg slecht. En neem nou aardbeien, die worden groen geplukt en moeten nog twee weken rijpen in het doosje. Er zit daardoor weinig smaak aan." Consumenten willen een kortere keten tussen het product en hun bord. In de grote steden worden daartoe diverse initiatieven ont plooid; zoals Boerenstadwens in Amsterdam die het contact tussen stad en platteland wil bevorderen, Lekker Utregs dat het eten van lo kaal geproduceerd voedsel pro moot, en Eetbaar Rotterdam dat de voedselketen weer zichtbaar wil maken in de stad. Maar mis schien nog wel liever verbouwen we het gewoon helemaal zelf. Op ons balkonnetje, of in de buurt- moestuin. „Zelf moestuinieren neemt indrukwekkende vormen aan", zegt Zijlstra. Stadslandbouw is 'verschrikkelijk hot', zegt Louise van Luijk uit Kwintsheul. „Ik zie het overal om me heen, heel veel mensen gaan zelf tuinieren." Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst GRONINGEN Een verwarde, naakte man heeft za terdagmiddag in Groningen voor commotie gezorgd. Hij beet een agent die hem wilde boeien. De 38-jarige inwoner van de stad Gro ningen schreeuwde na drugsge bruik de hele buurt bij elkaar, gooi de glazen stuk en rende naakt door de straat Agenten moesten hem uiteindelijk geboeid afvoeren. HILVERSUM Verzekeraars zijn bereid klanten met een woekerpolis tegemoet te komen, bleek uit een uitzending van Kassa. Zes grote verzekeraars hebben het programma gemeld dat zij hun klanten een goedkoper pro duct aanbieden. Ook heeft het gros van deze verzekeraars beloofd dat klanten zonder boete hun woeker polis kunnen beëindigen. EINDHOVEN - Zo'n 160 passagiers van Ryanair beleefden zaterdag een spannende landing op Eindho ven Airport. Een Boeing uit Sardi nië had problemen. De flappen werkten niet. De bemanning meld de het mankement aan verkeersto ren en passagiers. Daarop moest het toestel een half uur boven Eindhoven rondcirkelen terwijl groot materieel uitrukte. Uiteinde lijk was de landing probleemloos. zichtbare maan is de nieuwe maan. foto Jan Koeman vaardersplassen. Dit trok veel be langstelling op de website van mensen die dagelijks konden mee genieten met het groter wordende zeearend jong. Op een piekdag wa rén er wel 20.000 kijkers, aldus een woordvoerster van Staatsbos beheer. In het hol zitten meerdere kamers en gangen. Vossendeskundige Jaap Mulder heeft Staatsbosbeheer bij dit project geadviseerd. De beel den worden ook voor wetenschap pelijk onderzoek gebruikt. zie onze website:binnenland Ook de Vogelbescherming volgt acht vogels met webcams I O XSPRINGS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a. tel: (0118) 60 65 94 Actie geldig t/rn zondag '3 maart a.s. Kijk op de website voor de openingstijden. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5