w sport!31 juiste spoor Handballers Korfballers Ondo blijven op kampioenskoers Orion verliezen 9 van Taxandria Topklasser Hoek staat alleen laatste na zege ARC Peter de Bree vestigt persoonlijk record uuïsa Geen stunt Tovaal bij kampioen Gouda maandag 7 maart 2011 Kloetinge: Jaco van der Schee Björn Quartel, Arjan van der Smissen, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt Jaap Esser, Roy Mulder (90. Timo Jansen), Daan Esser, Mark Schuit Etiënne Mallie, Rick Mulder. door René van Stee kloetinge - De vreugde bij Etiënne Mallie was zaterdagmid dag groot. De aanvaller van Kloe tinge stond drie wedstrijden droog. Tegen NSC Nijkerk brak de gelegenheidsspits de ban. Niet al leen schoot hij twee keer raak, ook versierde de Vlissinger de straf schop waaruit Mark Schuit de der de treffer namens de Bevelandse hoofdklasser kon aantekenen. Het leverde Kloetinge een 3-1-zege op, waardoor de formatie van trainer Cees Houtepen de middenmoot in het vizier houdt. „Keihard werken en blijven gelo ven in jezelf wordt eindelijk be loond", klonk het opgelucht. Mal lie refereerde daarmee naar dure verliespunten (gelijke spelen) in re cente duels met de laagvliegers LRC Leerdam en DTS'35. De aan valler is nog niet overtuigd van zichzelf als aanvalsleider. „Ik sta er omdat we geen echte spits heb ben. Dat is best lastig. Zo heb ik het spel heel graag voor me. Dan bestaat de neiging om de bal op te komen halen, terwijl je vaak beter ver weg kunt blijven. Dat is iets wat je moet leren", vertelde hij. Mallie gaat er alles aan doen om met klassenbehoud afscheid te ne men van Kloetinge. Volgend sei zoen speelt hij voor zondag-eerste klasser Vlissingen. Daar kan hij het veldvoetbal beter combineren met het zaalvoetbal bij eerste-divi- sionist Groene Ster. „Als we met Groene Ster promoveren - en die kans is aanwezig - gaan we veel op vrijdag spelen. Kloetinge op zater dag erbij is dan echt niet meer te doen", motiveerde hij zijn vertrek. Houtepen toonde begrip voor de overstap van Mallie. „Het is niet niks wat ze met Groene Ster pres teren. Dan moet je kunnen accep teren dat hij daarvoor kiest", vond de oefenmeester. Niettemin be treurt hij het vertrek van zijn pu pil. „Etiënne is belangrijk voor de groep. Zowel binnen als buiten het veld. Het is jammer dat we hem kwijtraken." Tot zijn genoegen zag Houtepen zijn ploeg zich na de rust naar de zege knokken. In de eerste helft was het team een poos het spoor bijster na de 0-1 van Jerald Reina. De snelle aanvaller profiteerde van balverlies van Michel Maaskant en een uitglijdende Arjan van der Smissen, waarna hij koeltjes alleen voor Jaco van der Schee afwerkte. Tot dan toe hadden de fysieke ster ke en over veel lengte beschikken de bezoekers nauwelijks iets te ver tellen gehad. Kloetinge vergat ech ter te scoren, omdat onder ande ren Mallie en Roy Mulder verzuim den af te ronden na enkele fraaie aanvallen. Kloetinge kwam sterk uit de kleed kamer en drong NSC terug. Met succes. Twee keer schoot Mallie vanaf de rand van de zestienmeter raak uit afgeslagen ballen. Met links in de 63e minuut en vijf mi nuten later met rechts. Een kwar tier voor tijd scoorde Mark Schuit 3-1 uit een strafschop. De thuis ploeg kwam niet meer in de pro blemen. „Heel typisch", zei Mallie over de drie treffers van zijn ploeg. „We hadden er geeneens mooie aanvallen voor nodig. Dat is ook weieens lekker na wedstrijden waarin je goed aanvalsspel laat zien dat dan helaas niks oplevert." Kloetinge-NSC Nijkerk 3-1 (0-1). 26. Jerald Reina 0-1, 63. Etiënne Mallie 1-1, 68. Etiënne Mallie 2-1, 76. Mark Schuit 3-1 (strafschop). Scheidsrechter F. de Lima Schepens (Culemborg). Gele kaart: Buruk Dudukcu, Rinke Rozema, Klaas de Graaf (NSC Nijkerk), Daan Es ser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. goes - De handballers van SV Orion zijn er donderdagavond niet in geslaagd om de inhaalpartij te gen Taxandria in winst om te zet ten. Voor de vierde keer dit sei zoen werd er met minieme cijfers verloren: 24-25. Na vijftien duels is Orion terug te vinden in het rechterrijtje op een zevende plek met tien punten. Handhaving in de tweede klasse, waarin ook EMM speelt, is nog geen gelopen koers. De Bevelan ders spelen nog thuis tegen Don gen en Delta Sport 2.Geen onmo gelijke opgave, verwacht trainer Jo hn Jansen. Hij vindt dat zijn ploeg veel progressie heeft geboekt. „Maar in de sport krijg je niet alles wat je verdient", zei hij. Na een matige opening (1-5) werd op wilskracht hoogvlieger Taxandria nog voor de pauze bijna achterhaald: 10-11. Bij 23-22 waren er winstkansen, maar het noodlot sloeg alsnog toe: 24-25. Nick van Dalen en Casper Ouwer- kerk waren niet van de partij. Ar no Riemens was het meest trefze ker. middelburg - Hoek is zonder zelf te spelen naar de laatste plaats ge zakt in de topklasse. Tot afgelopen zaterdag was ARC hekkensluiter in de hoogste klasse van het amateur voetbal, maar die ploeg won dit weekeinde met 2-1 van Excelsior '31. Hoek heeft na 21 wedstrijden ze ventien punten, ARC heeft nu drie punten meer. De Zeeuws-Vlaamse topklasSer staat vijf punten achter op Flevo Boys en FC Lisse. Er staan nog negen competitieron den op het programma in de top klasse. Komende zaterdag ontvangt Hoek op eigen veld Rijnsburgse Boys, dat derde staat op de ranglijst. door JaapJan Ritsema goes - Aangezien ook belager Rhe- ko won, ontspringt Tjoba na de winst in Barendrecht de zenuwen- dans rond de zevende plaats nog niet. Om direct zeker te zijn van de status van overgangsklasser in het zaalseizoen 2011-2012, zal Tjo ba minimaal een punt moeten pak ken van Rheko, aanstaande zater dag de tegenstander in Goes. Ondo moest alles uit de kast halen om zich te verzekeren van de pro motiekans naar de tweede klasse. In een kraker werd Scheldevogels verslagen met 13-10. Eersteklasser TOP deelde de punten met RWA. Vitesse-Tjoba 17-19: Tegen een ver jongd en talentrijk Vitesse speel den de Bevelanders verkrampt. Volgens coach Chris van Put voor al een mentale kwestie. „Weten dat je beter bent, maar het niet kunnen vertalen". Doordat de scores uitbleven werd Tjoba ongeduldig, wat weer tot fouten en verkeerde keuzes leidde. Op 17-17 leek de controle weg, maar in de laatste drie minuten hielp Dennis Broerse met twee ra ke klappen zijn ploeg alsnog aan de belangrijke punten. Bij onver hoopt verlies tegen Rheko eindigt Tjoba (op doelsaldo) als zevende en moet het in een beslissingsduel met de nummer zeven uit poule A behoud van het overgangsklasse schap bevechten. Scores Tjoba: Dennis Broerse 10, Dirk-Jan Westmaas 3, Esther van Boven en Patrick de Bruine 2, Johanneke Vleu gel en Kristian Huisman 1. TOP-RWA 17-17: Al zeker van lijfs behoud trad TOP aan zonder men sen met pijntjes. Tegen een gretig RWA dat de punten hard nodig heeft, moest TOP vooral in de tweede helft alle zeilen bij zetten om niet op een nederlaag getrak teerd te worden. Zestig tellen voor tijd stond het nog 15-17. Toch haal de TOP er nog een punt uit. Scores TOP: Anita de Ridder 8, Jeanine Marijs 3, Jordi Meulmeester en Nelleke van Belzen 2, Peter van Belzen en Caro- la Meulmeester 1. Scheldevogels-Ondo 10-13: De kampioenswedstrijd werd op het scherpst van de snede uitgevoch ten. Het eerste kwartier was voor Scheldevogels (4-3), daarna trok Ondo met veel balbezit, lange aan vallen en op schotkracht de partij naar zich toe. In de laatste tien mi nuten sloeg Ondo haar slag. Van 9-9 dwongen de Middelburgers de winnende 9-13 af Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 3, Robbie Me- su 1. Togo-Olympia 9-11: „De beste ploeg heeft verloren", stelde coach Carlo de Waele over zijn ploeg. To go speelde dominant, zette met veel druk op de heren Olympia vast, maar vergat één cruciaal on derdeel: scoren. Een tiental kansen ging verloren. En dus voegde de Waele er aan toe: „Die wisselvallig heid brak ons op". Scores Togo: Kevin de Weale en Janne- ke de Wit 2, Jan-Kees Goossens, Niek Meerman, Wendy Uitterhoeve, Anouk Hazelaar en Marianne van Delzen 1. Stormvogels-Oranje Zwart 12-10: In woord en gebaar vocht Oranje Zwart voor zijn laatste kans om de degradatiedans te ontspringen. On danks het korfballend overwicht stoorde Stormvogels zich aan de negatieve insteek van de tegenstan der, waardoor de Westkappelaars hun niveau niet haalden. Door de overwinning voert Stormvogels het rechter rijtje aan. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Kristian Gabriëlse en Linda de Witte 2, Niek Peene, Arjen Schoe en Arno San- derse 1 Blauw Wit-All Ready 12-12: Een heus degradatieduel met bijbeho rende eigenaardigheden en het gif in de staart. Bij rust was er nog wel de (7-5) voorsprong voor Blauw-Wit, de spanning bleef voel baar. De ultieme ontknoping volg de in de laatste minuut: eerst kwam All-Ready 11-12 voor, toen pal voor het laatste fluitsignaal Blauw-Wit de gelijkmaker produ ceerde. De Bevelanders zijn veilig, All-Ready rest een waterkans op overleven. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse, Bastiaan Rijk en Edwin Bommeljé 3, Romy Ab- bink 2 en Marco de Jonge 1 Scores All Ready: Manon Torensma 5, Jacco de Loof, Esther Snoek en René Proost 2, Krista Bergsma 1 RUMPT Het dubbelweekeinde in de eredivi sie van de topteamcompetitie lever de het Topteam 's Lands Welvaren vier punten op. Van De Graafschap Biljarts werd met 6-0 gewonnen en van De Pelikaan 1 met 4-2. Voor Peter de Bree kreeg het week einde een bijzonder tintje. Ook al verloor hij zijn eerste partij, het werd later toch een klein feestje. De Bree verbeterde zijn persoon- ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse. SV Sloga - SC Baskens- burg 3-9, Taxi Centrale 1 - No Spang 2-2, Westkapelle 1 - Meiveld 6-4, VAW 1 - Hydrofa I-8, Milano - Murre 8-9, Domburg ZV 1 - Engi- plast 1 11-4. Tweede klasse. Damen/Schelde - Domburg ZV 2 10-2, Akkerdaas - Garderen/Dekker 7-6, Hiwako - Geen Idee 1 4-10, KWPD-WZP 3-5. Derde klasse. Schinkel-AFC 4-5, Torna - Dom burg 3 7-8, Westkapelle 2 - FC Logus 5-4, Zeeuwsche Stryders - Van Boxtel 13-4, Lau rens - ECL 4-7. Vierde klasse. VAW 2 - PZN II-10, Taxi Centrale 2 - MCD 6-4, Gouwe Gheyt/SVB - Thermo 5-0 regl, Jobse -Agilent 6-5, Don - Geen Idee 2 6-7. lijk record hoogste serie of beste partij in het kader 47/2. De Middel burger speelde voor het eerst in zijn carrière een partij over twee honderd punten in één beurt uit. Tegenstander Jurgen de Ridder bleef op nul staan. „Hier ben ik ape trots op" zei De Bree. „Dit is me nog nooit gelukt. Hier ben ik dolge lukkig mee hoor, dat kan ik je wel zeggen. Een machtig gevoel is dit" GOUDA Na stevige overwinningen op de nummers twee en drie van de tweede klasse Zuid zat een stunt te gen ongeslagen kampioen Gouda er voor de Goese Rugbyclub Tovaal geen moment in. Na een 12-0-ach- terstand bij rust zegevierde Gouda op eigen veld met 29 - 5. Jan-loost Wiebrens redde bij een stand van 24-0 de Goese eer. In de klasse MX Open kwamen tijdens de eerste RES-cross van het seizoen 34 deelnemers in actie. Bart Seymor- tier uit het Belgische Adegem won. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59