Mallie zet Kloetinge op het 3 o sport lAAg Scherpenisse zet er een GijSel zet de toon in Axel punt achter bij Smerdiek Timmerman is weer terug aan het front HOOFDKLASSE ZATERDAG AF II M M H Kloetinge doet goede zaken tegen NSC Nijkerk. De Bevelandse hoofdklasser wint met 3-1 en maandag 7 maart 2011 lij 1 j 'ij 'i Op 14 oktober 2006 boog Kloetinge voor het laatst een hOUClt daardoor do middonilioot lil hot vizior. achterstand om in een zege. Tegenstander was CVW. door Aector Dooms door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - De springruiters in de klasse L zorgden op de wed strijd van De Paardebloem zater dag bij Stal Vermue in Heikens- zand voor vuurwerk. Veteraan Chris Boone bleef in de hectische barrage de jeugd de baas. Thomas Verschoor (17) bracht met de merrie Annerette P als eerste het spel op de wagen. De jeugdige stylist uit 's-Heerenhoek stuurde de talentvolle Karandasj-dochter van fokstal Poppendam uit Grijps- kerke in 38,83 seconden over het parkoers. Een tijd waar de concur rentie zich op stuk leek te bijten. Het venijn zat in de staart. In een bloedstollende rit stuurde Boone de ruin Zizitop in 35,59 seconden naar de finish. Met het mes tussen de tanden ging laatste starter Ke vin de Wilde met VdD's Cinderel la op jacht naar de zege. Maar de zeventienjarige ruiter uit Driewe gen kwam met de Turbo van 't Ge stelhof-dochter een tel tekort om de routinier Boone (49) van de overwinning af te houden. „Jam mer, ik heb het geprobeerd maar het is niet gelukt. In de wending heb ik het verspeeld. Daar was Chris met dat kleine paard in het voordeel. Maar ik ben toch wel te vreden", vertelde De Wilde. Tevreden was ook Nadine Timmer man.. Door de val van een paard, waarbij ze haar kuitbeen brak, stond de Veerse ruim vier maan den buitenspel. Met twee foutloze ritten eiste Timmerman met de Germus R-zoon Tio Karlo de vier de plaats op. „Een betere rentree had ik me niet kunnen beden ken", was haar eerste reactie. „Aan een spectaculaire barragerit heb ik me niet gewaagd. Daarvoor zit de schrik van die val er nog teveel in. Gewoon op safe rijden en het ge voel terug krijgen. Daar draait het nu even om." De zege in de in handicap verre den M/Z werd een prooi voor Mi chelle Evertse met Uzelma. De Nieuwlandse stuurde de Hors la Loi li-dochter foutloos over het hout, maar kreeg een tijdfout aan de broek. Evertse eiste met de ruin Quajong ook de tweede stek op. SINT MAARTENSDIJK - Wim Scher- penisse zet na dit seizoen een punt achter zijn lange trainersloop baan bij het vrouwenteam van Smerdiek. Na zestien jaar als hoofdtrainer vindt Scherpenisse het welletjes ge weest. Servaas Brouwer, nu trainer van het tweede dameselftal, zal hem opvolgen. In anderhalf decennium zette Scherpenisse het Zeeuwse vrou wenvoetbal op de kaart. Met Smer diek pakte hij vier titels en bereik te dé eerste klasse. Daarmee is de ploeg (met Oostkapelle) het hoogst spelende vrouwenteam in Zeeland. Vorig jaar was Scherpenisse .één van de initiatiefnemers van het Zeeuws vrouwenelftal. Hij zal zijn functie als trainer daar voortzet ten. Scherpenisse maakte zijn ver trek bij Smerdiek bekend na af loop van de inhaalwedstrijd tegen WIJ (2-2). Dat duel was bepaald niet het hoogtepunt uit de carrière van Scherpenisse. De afwezigheid van zeven speelsters in verband met carnaval kostte de ploeg punten. In de eerste helft stevende de ploeg nog op de zege af: Angelique Hage scoorde in de bovenhoek en Mandy Roels benutte een straf schop. In de tweede helft werd het gemis van het zevental de ploeg fataal. Via een kopbal en een snelle aan val kwam WIJ op gelijke hoogte. Ilse Polderman (opgeroepen uit het tweede elftal) miste vlak voor tijd oog-in-oog met de doelman van WIJ. Smerdiek blijft achtste in de competitie. AXEL - De spanning en nervositeit viel zaterdag in Axel bij de start van het motorcrossseizoen op de gezichten van de rijders af te le zen. Zodra het startschot bij de eer ste RES-cross op het fraaie circuit aan de Lageweg had geklonken, leek er een last van de schouders van de motorcrossers te vallen. Bij de licentiehouders maakte Roy Gijsel zijn favorietenrol waar door beide manches te winnen. Dat ging gepaard met het nodige spek takel. In de eerste manche reed de mo torcrosser uit Heikant nog onbe dreigd naar de eerste plaats, met de nummer twee Micha-Boy de Waal uit Veen op gepaste afstand. In de tweede manche moest Gijsel zijn reserves aanspreken om de concurrentie van zich af te schud den. Mark Boot uit Burg-Haamste de, die in de eerste manche met pech had af te rekenen, en Mike van Ham uit Wouw hielden tot het einde de spanning er in, maar moesten na een versnelling van de Heikantenaar uiteindelijk genoe gen nemen met ereplaatsen. Mar tin Stroo uit Oost-Souburg eindig de op de vijfde plaats in het eind- klasssement. Als het aan Gijsel ligt ziet zijn sei zoen er anders uit dan vorig jaar. „Ik ben van plan om niet aan alle RES-crossen mee te doen. Vorig jaar heb ik ze alle negen vrij ge makkelijk gewonnen, maar ik wil nu progressie maken. Dus moet ik de betere rijders opzoeken om zelf beter te worden." Gijsel zei zich te concentreren op de wedstrijden in Nederland en België. „Internationale wedstrij den zijn financieel niet haalbaar. Daarom wil ik me richten op de zes wedstrijden voor het Open Ne derlands kampioenschap en het Open Belgisch kampioenschap." De categorie MX Open was met 34 deelnemers sterk bezet. Bart Sey- mortier uit het Belgische Adegem won. In de top van het klassement eindigden de talentvolle Zuiddor- penaren Martijn Roos (vierde) en Elmar Willems (vijfde). Ook de Zeeuws-Vlamingen Pascal de Zeeuw en Florentijn de Roo zaten in de top tien. In de MX2 klasse 125 VT troefde Joeri van Malderen uit het Bel gische Denderleeuw de Nederland se concurrentie af Aswin Vandam- me uit Zuiddorpe hield zich staan de met een vierde plaats. Michiel Breugelmans uit Wuustwe- zel (B) won de 85CC voor de Ter- neuzenaar Dominique Soeters. Nancy van de Ven uit Vlissingen werd tweede in de eerste manche, maar moest de strijd met pech sta ken in de tweede manche. Etiënne Mallie schermt de bal af voor een tegenstander van NSC Nijkerk. De spits van Kloetinge schoot twee keer raak in dit duel. Bovendien versierde hij de strafschop waaruit Mark Schuit de derde treffer namens Kloetinge kon aantekenen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58