Record Sintnicolaas niet genoeg Tennissers winnen veldslag 281 sport Opsteker geplaagd Vacansoleil Vonn verovert derde wereldbeker Sergent zegeviert in West-Vlaanderen Eindzege Contador in Ronde van Murcia Olympische nominatie schermer Verwijlen Krajicek sneuvelt in halve finales EK INDOOR Eelco Sintnicolaas knokt zich op de tweede dag van de zevenkamp knap terug. Hij komt aan het eind een fractie tekort voor een podiumplaats. maandag 7 maart 2011 TARVISIO De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft gisteren haar derde we reldbeker in drie dagen gewonnen. Ze was de snelste bij de Super-G in Tarvisio en verzekerde zich daar mee voor het derde jaar op rij van de eindzege op die discipline. Eer der waren de afdaling en de super combinatie al een prooi voor de 26-jarige Vonn. Vorig jaar verrijkte de Amerikaan se haar prijzenkast ook al met drie exemplaren. ICHTEGEM De Nieuw-Zeelandse renner Jesse Sergent heeft gisteren de Driedaag se van West-Vlaanderen gewon nen. Hij legde de basis voor zijn eindzege vrijdag met de winst in de proloog en hij verdedigde daar na met succes de leiderstrui. De laatste dagzege was voor de Belg Niko Eeckhout Na een wed strijd over 199 kilometer van Nieuwpoort na Ichtegem troefde Eeckhout de Fransman Jimmy Cas per in de sprint af. Zaterdag won de Duitser John De- genkolb. MADRID Alberto Contador heeft gisteren de Ronde van Murcia gewonnen. De Spaanse wielrenner, drievoudig Tourwinnaar, won in Murcia de af sluitende tijdrit over 12,4 kilome ter. Contador, die zaterdag ook al de tweede rit op zijn naam schreef, legde de slotetappe af in 14.10 mi nuten. Hij was daarmee respectie velijk 8 en 12 seconden sneller dan de Fransman Jéröme Coppel en de Rus Denis Mentsjov. Contador werd vorige maand door de Spaanse federatie vrijgesproken van dopinggebruik na zijn positie ve controle op clenbuterol in de vo rige Ronde van Frankrijk. TALLINN Degenschermer Bas Verwijlen heeft zaterdag de derde plaats be haald in de wereldbeker van Tal linn in Estland. De Nederlander verdiende met de bronzen plak een olympische nominatie voor Londen 2012. Verwijlen verloor in de halve finale met 15-12 van de la tere winnaar, de Duitser Jörg Fied ler. Verwijlen behoort door zijn presta tie weer bij de beste zestien van de wereld hoort op degen. KUALA LUMPUR Michaëlla Krajicek is er zaterdag niet in geslaagd de finale van het tennistoernooi in Kuala Lumpur te bereiken. De Nederlandse verloor in de halve eindstrijd van Jelena Dokic uit Australië 2-6 3-6. Krajicek brak geen enkele keer de service van haar opponente. De 22-jarige Nederlandse moest haar opslagbeurt zelf vier keer inleve ren. Krajicek tenniste voor het eerst sinds 2006 een halve finale van een toernooi op de WTA Tour. door Wilko Voordouw PARIJS - Drie punten. Een kwartse conde op een afstand van 1000 meter. Dat was gisteren het ver schil tussen huilen van geluk bij de Tsjechische meerkamplegende Roman Sebrle en janken van nijd bij het Nederlandse talent Eelco Sintnicolaas. „We moeten niet zeuren. Het was net niet goed ge noeg", aldus zijn coach Vince de Lange. Een pleister op de wonde: Eelco Sintnicolaas vaagde het Neder lands record op de zevenkamp van Chiel Warners uit de boeken. Die reageerde op twitter: 'Einde lijk mijn Nederlands record kwijt. Werd tijd'. Het goud was voor de Witrus Andrei Krautsjanka, de tweede plek voor de Fransman Nadir El Fassi. Het brons ging naar wereldrecordhouder op de tienkamp Roman Sebrle. De afsluitende 1000 meter op een zevenkamp is vaak een soort lan ge ereronde voor de meerkampat leten. Maar op het EK indoor in Parijs werden er nog prijzen ver deeld. Sintnicolaas was door een sterk optreden bij het polsstok hoogspringen opgerukt naar de derde plaats in het klassement. Zijn voorsprong op de Fransman Nadir El Fassi (vierde en een bete re loper dan de Nederlander) was slechts acht punten, minder dan 0,7 seconde. Zijn achterstand op de nummer twee, Roman Sebrle - een veel minder goede loper - was 29 punten, ruim twee seconden. Drie mannen dus voor twee plak ken. Terwijl de ontketende El Fas si brutaalweg de leiding nam in de race, probeerde Sintnicolaas voldoende afstand te nemen van Sebrle, waardoor hij, na het zilver op de EK outdoor in Barcelona van vorig jaar, opnieuw een me daille zou pakken. Het lukte niet, het werd de spreekwoordelijke 'meest ondankbare plaats'. Toen de uitslagen op het grote scherm werden geprojecteerd, wisselden bij Sintnicolaas ongeloof, woede en diepe teleurstelling af. „Als ik toen een deur bij de hand zou hebben gehad, had er nu een gat in gezeten", gaf de nummer vier van Europa later toe. „Waar ik het heb laten liggen? In ieder geval niet bij het pols stokhoogspringen en kogelstoten. Maar er waren een paar onder delen nog niet sterk genoeg. Ik moet hier wel tevreden mee zijn, omdat ik voor de tweede keer in korte tijd op een heel hoog niveau heb gepresteerd. Ik heb het Ne derlands record verbeterd met meer dan honderd punten (6175 door Marco Knippen CHARKOV - De stad Charkov in Oek raïne fungeerde in het verleden me nigmaal als decor voor veldslagen. Afgelopen weekeinde werd er op nieuw op leven en dood gevoch ten, zij het ditmaal in sportieve en niet in militaire zin. Met deze keer de Nederlandse Davis Cupploeg als overwinnaar. In maart 1943 mondde de 'derde slag om Charkov' nog uit in de laat ste belangrijke strategische overwin ning van Nazi-Duitsland in de TWeede Wereldoorlog. Charkov was weliswaar al in 1941 in Duitse handen gevallen, maar na de neder laag in Stalingrad werd de stad door de Sovjettroepen in februari '43 heroverd. Met de Duitse tegen aanval werd de ongewilde overheer sing van een nieuw hoofdstuk voor zien. Nu 68 jaar na dato had het slagveld zich van de straat naar een sporthal verplaatst. En opnieuw kende de af loop een bitter einde. Althans, van uit Oekraïens oogpunt. Ditmaal was er sprake van een Nederlandse machtsgreep. Veel had het overigens niet ge scheeld of juist de overwinnaars waren in de eerste ronde van groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone met de staart tussen de benen afge dropen. Hoewel de manschappen van captain Jan Siemerink zich za terdag via het door Thiemo de Bak ker en Robin Haase gewonnen dub belspel (7-6 6-7 6-4 7-6) in een luxe positie hadden gemanoeuvreerd, keerde het tij een etmaal later. Jesse Huta Galung, de vervanger voor de door vermoeidheid teruggetrokken De Bakker, legde de Oekraïense aanvoerder Sergei Stachovski welis waar het vuur na aan de schenen, maar net als Haase op vrijdag delf de hij ondanks een wederopstan ding (van 0-2 in sets naar 2-2) het onderspit: 1-6 4-6 6-3 7-6 4-6. Met de tussenstand van 2-2 op het scorebord kon Haase zich derhalve tegen Illija Martsjenko in de laatste en beslissende partij geen misstap veroorloven. Tweeënhalve set lang leek dat gege ven de op de wereldranglijst 43 po sities hoger geklasseerde Nederlan der te verlammen. Maar juist op het moment dat Martsjenko het thuisland de overwinning leek te gaan bezorgen, richtte Haase zich op en trok hij alsnog de wedstrijd naar zich toe: 6-7 1-6 7-6 6-4 6-2. De recent verworven titel 'come back player of the year', die hij dankte aan de fraaie opmars na zes tien maanden blessureleed, deed Haase zodoende eer aan. Door de zwaarbevochten triomf tocht verzekerde Oranje zich van een confrontatie met Zuid-Affika, begin juli. Inzet van dat treffen is een promotieduel voor de wereld- groep, het niveau waarop Neder land sinds 2009 niet meer actiefis. om 6071) en ben in zo'n goed veld vierde geworden. Het biedt heel veel hoop voor de toekomst." Sintnicolaas kwam gisteren van ver. Er waren zaterdagavond na vier onderdelen zevenkamp in Pa rijs maar weinig atletiekvolgers die hem nog een kans gaven op een medaille. Alleen de atleet uit Vaassen zelf, die naar eigen zeggen bezig was aan een 'werkze- PARIJS - De Belgische wielrenner Thomas de Gendt heeft de Neder landse wielerploeg Vacansoleil- DCM gisteren de overwinning be zorgd in de eerste etappe van Pa- rijs-Nice. De coureur versloeg na een rit over 154,5 kilometer met start en finish in Houdan de Frans man Jérémy Roy in de sprint. De Australiër Heinrich Haussier finish te als derde. „De afgelopen drie weken hebben wij het heel moeilijk gehad, daar om is dit een hele mooie dag voor ons. We hebben pech gehad met onze aankopen, maar uit deze ze ge blijkt dat we ook goede dingen hebben gedaan, want De Gendt rijdt ook pas sinds 1 januari bij ons", aldus teammanager Daan Luijkx. Eelco Sintnicolaas bij het verspringen, één van de onderdelen waarop hij niet zo goed presteerde als gehoopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56