PZC Ajax smoort discussie over spitsen 32 en 33 25 28 en 29 Jeremy de Nooijer tekent bij Sparta Tom Boere op schot voor Ajax A1 Hoek ook in gesprek met Raymond Wolff Blatter: mogelijk doellijntechnologie De gloriejaren van korfbalclub Swift zijn allang voorbij Maandag 7 maart 2011 Record Sintnicolaas niet genoeg voor een medaille Tip? sport@pzc.nl AJAX-AZ Amsterdammers blijven PSV en Twente in het zicht houden na eenvoudige zege door Theo Brinkman AMSTERDAM - Het gebrek aan een echte spits is de komende dagen even geen gespreksthema meer bij Ajax. Twee dagen nadat spits en clubtopscorer Mounir el Ham- daoui (voorlopig) uit de selectie werd gezet, boekten de Amster dammers gistermiddag hun groot ste thuisoverwinning van het sei zoen. AZ werd met 4-0 naar huis gestuurd. Tevreden glimlachend constateer de Ajax-trainer Frank de Boer dat Siem de Jong het 'fantastisch' had gedaan. Nou viel dat wel mee, maar De Jong had met een intik- ker (2-0) wel zijn aandeel in de rui me zege en hij deed verder wat De Boer van hem verlangt. Wie de komende wedstrijden in de spits staat, te beginnen donder dag tegen Spartak Moskou, was voor de trainer dan ook geen vraag. Zeker is ook dat El Ham- daoui er dan nog niet bij is. De Boer zei het niet met zoveel woor den, maar hij maakte wel duidelijk dat hij niet blij is met de kritische uitspraken die El Hamdaoui in en kele media deed naar aanleiding van zijn straf Zo leuk als de uitslag doet vermoe den, was het gistermiddag in de Arena trouwens niet. Na het vuur werk tijdens en na hun wedstrij den van vorige week, maakten Ajax en AZ er nu een gezapig duel van. Dat kwam vooral omdat AZ de tanden niet kon laten zien. Het probeerde, geheel in de huisstijl, verzorgd te voetballen en posi tiespel te blijven spelen. Dat viel te prijzen, maar tot kansen leidde het niet. En zonder kansen is er doorgaans weinig te beleven in een wedstrijd. Ook Ajax kon in de eerste helft weinig spannends voor het doel la ten noteren, maar de Amsterdam mers hoefden dat ook niet zo no dig. Ze waren al in de vijfde mi nuut op voorsprong gekomen door een doelpunt uit het boekje. Middenvelder Anita veroverde de bal, maakte snel tempo en opende op Lorenzo Ebedlio, waarna de voorzet van de vleugelaanvaller werd ingeschoten door de mee op gekomen Demy de Zeeuw. „Tem po maken, de vleugels zoeken, een middenvelder die doorkomt. Pre cies zoals we het willen", somde De Boer tevreden op. De Boer had op het middenveld gekozen voor Vurnon Anita in plaats van Eyong Enoh. Daarmee speelde hij in op de afwezigheid van Pontus Wernbloom (ge schorst) bij AZ. Zonder de Zweed se middenvelder ('met zijn loop vermogen, dreiging en kopkracht is hij heel belangrijk voor AZ') zag De Boer kansen voor Anita, die meer 'voetbal' in de ploeg kan brengen dan Enoh. „En het was ook een beloning voor Anita, om dat hij het de laatste weken goed gedaan heeft." Anita pikte in de slotminuten zelfs een doelpunt (4-0) mee. AZ-spits Graziano Pellè werd daar voor nog met rood weggestuurd. Demy de Zeeuw juicht nadat hij Ajax op 1-0 heeft gezet tegen AZ. foto Olaf Kraak/ANP ROTTERDAM Jeremy de Nooijer heeft een tweeja rig contract getekend bij Sparta. De achttienjarige A-junior is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Rotter damse club en doet met Sparta Ai mee om de titel in de eredivisie. De Nooijer, zoon van oud-prof Den nis, maakte in 2009 de overstap van JVOZ en zal komend seizoen in eerste instantie voor Jong Sparta uitkomen. Jeremy de Nooijer is de eerste speler van JVOZ die een prof contract tekent bij een betaald voet balclub. DEN HAAG Tom Boere heeft zijn seizoensto taal op tien competitietreffers ge bracht. De uit Terneuzen afkomsti ge spits van Ajax Ai nam zaterdag in het uitduel met ADO Den Haag (2-5) drie treffers voor zijn reke ning. Boere maakte voor rust de 1-2 en scoorde in de tweede helft ook de 1-4 en 2-5. Ajax Ai kwam door de zege een stap dichter bij de titel, want achtervolger Sparta Ai ver loor. De ploeg van Jeremy de Nooijer en Roycel James ging met 0-3 onderuit tegen FC Utrecht. TERNEUZEN Topklasser Hoek heeft zijn oog op Raymond Wolff laten vallen. De middenvelder revalideert momen teel na een dubbele beenbreuk, die hij bijna een jaar geleden opliep in de wedstrijd van VC Vlissingen te gen Geldrop. Wolff kreeg in decem ber geen nieuw contract aangebo den bij de zondag-eersteklasser, maar zou zodra hij fit zou zijn weer in aanmerking komen voor een nieuwe verbintenis. Wolff is nu echter in gesprek met Hoek om daar zijn rentree te maken. NEWPORT Bij het wereldkampioenschap voet bal van 2014 wordt mogelijk voor het eerst gebruik gemaakt van ca mera's op de doellijnen. Fifa-voorzitter Sepp Blatter zei dat zaterdag na afloop van een bijeen komst van spelregelcommissie IFAB. „We gaan door met onze experi menten", aldus Blatter. „Als we een goed systeem vinden, zeggen we als Fifa 'ja' tegen de technolo gie. In Brazilië kunnen we er dan voor het eerst gebruik van maken." VOETBALCALA Alles over het eerste Zeeuwse voet balgala dat op 27 mei plaatsvindt: www.zeeuwsevoetbalawards.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53