sport 131 juiste spoor Thomas Vos bezorgt Zierikzee de volle winst Fraaie stunt Forza Chris Boone blijft de jeugd voor maandag 7 maart 2011 Kloetinge: Jaco van der Schee Björn Quartel, Arjan van der Smissen, Michel Maaskant, Maarten van f Rosevelt Jaap Esser, Roy Mulder (90. Timo Jansen), Daan Esser, Mark Schuit Etiënne Mallie, Rick Mulder. door René van Stee kloetinge - De vreugde bij Etiënne Mallie was zaterdagraid- dag groot. De aanvaller van Kloe tinge stond drie wedstrijden droog. Tegen NSC Nijkerk brak de gelegenheidsspits de ban. Niet al leen schoot hij twee keer raak, ook versierde de Vlissinger de straf schop waaruit Mark Schuit de der de treffer namens de Bevelandse hoofdklasser kon aantekenen. Het leverde Kloetinge een 3-1-zege op, waardoor de formatie van trainer Cees Houtepen de middenmoot in het vizier houdt. „Keihard werken en blijven gelo ven in jezelf wordt eindelijk be loond", klonk het opgelucht. Mal-' lie refereerde daarmee naar dure verliespunten (gelijke spelen) in re cente duels met de laagvliegers LRC Leerdam en DTS'35. De aan valler is nog niet overtuigd van zichzelf als aanvalsleider. „Ik sta er omdat we geen echte spits heb ben. Dat is best lastig. Zo heb ik het spel heel graag voor me. Dan bestaat de neiging om de bal op te komen halen, terwijl je vaak beter ver weg kunt blijven. Dat is iets wat je moet leren", vertelde hij. Mallie gaat er alles aan doen om met klassenbehoud afscheid te ne men van Kloetinge. Volgend sei zoen speelt hij voor zondag-eerste klasser Vlissingen. Daar kan hij het veldvoetbal beter combineren met het zaalvoetbal bij eerste-divi- sionist Groene Ster. „Als we met Groene Ster promoveren - en die kans is aanwezig - gaan we veel op vrijdag spelen. Kloetinge op zater dag erbij is dan echt niet meer te doen", motiveerde hij zijn vertrek. Houtepen toonde begrip voor de overstap van Mallie. „Het is niet niks wat ze met Groene Ster pres teren. Dan moet je kunnen accep door Klaas Verspoor teren dat hij daarvoor kiest", vond de oefenmeester. Niettemin be treurt hij het vertrek van zijn pu pil. „Etiënne is belangrijk voor de groep. Zowel binnen als buiten het veld. Het is jammer dat we hem kwijtraken." Tot zijn genoegen zag Houtepen zijn ploeg zich na de rust naar de zege knokken. In de eerste helft was het team een poos het spoor bijster na de 0-1 van Jerald Reina. De snelle aanvaller profiteerde van balverlies van Michel Maaskant en een uitglijdende Arjan van der Smissen, waarna hij koeltjes alleen voor Jaco van der Schee afwerkte. Tot dan toe hadden de fysieke ster ke en over veel lengte beschikken de bezoekers nauwelijks iets te ver tellen gehad. Kloetinge vergat ech ter te scoren, omdat onder ande ren Mallie en Roy Mulder verzuim den af te ronden na enkele fraaie aanvallen. Kloetinge kwam sterk uit de kleed kamer en drong NSC terug. Met succes. TVvee keer schoot Mallie vanaf de rand van de zestienmeter raak uit afgeslagen ballen. Met links in de 63e minuut en vijf mi nuten later met rechts. Een kwar tier voor tijd scoorde Mark Schuit 3-1 uit een strafschop. De thuis ploeg kwam niet meer in de pro blemen. „Heel typisch", zei Mallie over de drie treffers van zijn ploeg. „We hadden er geeneens mooie aanvallen voor nodig. Dat is ook weieens lekker na wedstrijden waarin je goed aanvalsspel laat zien dat dan helaas niks oplevert." Kloetinge-NSC Nijkerk 3-1 (0-1). 26. Jerald Reina 0-1, 63. Etiënne Mallie 1-1, 68. Etiënne Mallie 2-1, 76. Mark Schuit 3-1 (strafschop). Scheidsrechter F. de Lima Schepens (Culemborg). Gele kaart: Buruk Dudukcu, Rinke Rozema, Klaas de Graaf (NSC Nijkerk), Daan Es ser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. middelburg - Met zijn zesde tref fer in vier duels bezorgde Thomas Vos Zierikzee zaterdag de drie pun ten in Willemstad. Door de zege in het inhaalduel met Kogelvan gers is Zierikzee lijstaanvoerder Halsteren tot op zes punten gena derd. Zierikzee beleefde alles behalve een eenvoudige middag tegen de nummer zes van de ranglijst. Matchwinnaar Vos, die zijn sei zoenstotaal naar zeventien treffers tilde en op de Zierikzeese topsco- rerslijst Frank van der Helm tot op vier goals is genaderd, besefte dat. „Het was een belangrijke treffer, want het was een lastig potje: een goede tegenstander met een paar snelle jongens voorin." Trainer Adriaan Nieuwenhuijse viel Vos bij: „Een zwaarbevochten zege: een goede en stugge ploeg. Er zijn meer ploegen die het hier moeilijk gaan krijgen." Nieuwenhuijse doelde op de con currenten Halsteren én Vosmeer, die 'Kogelvangers-uit' nog op het programma hebben staan. In een gelijkopgaande eerste helft werd Kogelvangers niet gevaarlijk en kreeg Zierikzee niet meer dan twee kleine kansen. De tweede helft was nauwelijks op gang toen Zierikzee op voorsprong leek te ko men. Na een Zierikzeese corner werd een kopbal van Remon de Jonge van de doellijn gered. Via Sietse Visser liet ook Kogelvangers het daarna na om de score te ope nen. Onnodig balverlies bij de thuis ploeg leidde de 0-1 in. „Een ver keerde inspeelpass", vond Vos. Martijn van Grunsven pikte de bal op en zette Frank van der Helm aan het werk. Uit zijn pass scoorde Vos. „Een snelle uitval via vooral Frank van der Helm", roemde trai ner Adriaan Nieuwenhuijse de schoonheid van de aanval. Na de goal was Vos met een halve ont haal, op aangeven van Van Gruns ven, nog een keer gevaarlijk dicht bij een doelpunt. Zijn fraaie doel poging verdween net over de krui sing. "Evenals vorige week bewees ook doelman Jeffrey Bongers zijn waar de door een speler van Kogelvan gers met de voet van de gelijkma ker af te houden. Vos: „We hebben er met zijn allen hard voor geknokt. Gelukkig heb ben we de boel dicht kunnen hou den." Trainer Adriaan Nieuwenhuijse toonde zich tevreden met het eind resultaat, al is er volgens hem al tijd ruimte voor verbetering. „We moeten het na de 1-0 beter uitspe len. We missen nog een beetje de rust om de laatste bal goed te ge ven. Het positieve is dat we heel erg weinig weggeven. Dat voetbalt een stuk gemakkelijker." Nieuwenhuijse boekte met Zierik zee zijn vierde zege op rij. Zater dag treft zijn ploeg Kogelvangers opnieuw. Voor dat treffen is Frank van der Helm, die tegen zijn vier de gele kaart opliep, in elk geval ge schorst. Kruiningen-Stavenisse 6-0 (2-0). Bow ling Karapun 1-0, Glodie Kunuanina 2-0, 4-0 en 5-0, Arno van de Berge 3-0 en 6-0 (strafschop). SPS-BW'63 afgelast door de KNVB. door Lucien Roelandt heikenszand - De springruiters in de klasse L zorgden op de wed strijd van De Paardebloem zater dag bij Stal Vermue in Heikens- zand voor vuurwerk. Veteraan Chris Boone bleef in de hectische barrage de jeugd de baas. Thomas Verschoor (17) bracht met de merrie Annerette P als eerste het spel op de wagen. De jeugdige stylist uit 's-Heerenhoek stuurde de talentvolle Karandasj-dochter van fokstal Poppendam uit Grijps- kerke in 38,83 seconden over het parkoers. Een tijd waar de concur rentie zich op stuk leek te bijten. Het venijn zat in de staart. In een bloedstollende rit stuurde Chris Boone de ruin Zizitop in 35,59 se conden naar de finish. Met het mes tussen de tanden ging laatste starter Kevin de Wilde met VdD's Cinderella op jacht naar de zege. Maar de zeventienjarige ruiter uit Driewegen kwam met de Turbo van 't Gestelhof-dochter een tel te kort om de routinier Boone (49) van de overwinning af te houden. „Jammer, ik heb het geprobeerd maar het is niet gelukt. In de wen ding heb ik het verspeeld. Daar was Chris met dat kleine paard in het voordeel. Maar ik ben toch wel tevreden", vertelde De Wilde. Tevreden was ook Nadine Timmer man. Door de val van een paard, waarbij ze haar kuitbeen brak, stond de Veerse ruim vier maan den buitenspel. Met twee foutloze ritten eiste Timmerman met de Germus R-zoon Tio Karlo de vier de plaats op. „Een betere rentree had ik me niet kunnen beden ken", was haar eerste reactie. „Aan een spectaculaire barragerit heb ik me niet gewaagd. Daarvoor zit de schrik van die val er nog teveel in." De zege in de in handicap verre den M/Z werd een prooi voor Mi chelle Evertse met Uzelma. De amazone uit Nieuwland stuurde de Hors la Loi Il-dochter foutloos over het hout, maar kreeg wel een tijdfout aan de broek. Evertse eiste met de ruin Quajong ook de twee de stek op. Zij haalde met de Qui- nar-zoon een paal naar de bodem. door Peter van Kouteren zierikzee - Waar niemand op had gerekend, maar vooraf stiekem wel op was gehoopt, gebeurde uitein delijk toch. De volleyballers van Forza, middenmoter in de eerste klasse A, haalden tegen titelkandi daat Volley Zuid 2 een 0-2-achter- stand op en wonnen in een boeiende partij met 3-2. Dat zorgde voor vrolijke gezichten in de Forza-gelederen, waar vooraf naar de ontmoeting met de num mer twee van de rangschikking was uitgekeken. Eerder dit seizoen verloor Forza met 3-1 van de Rot terdammers. De Schouwse formatie, gebrand op een beter resultaat om groei aan te tonen, keek in korte tijd voor eigen publiek tegen een 0-2 achterstand aan. Vooral in de eer ste set zag de thuisploeg alle hoe ken van het veld: 11-25. „Zo slecht had ik ze nog nooit zien spelen, oordeelde coach Hen- nie van Liere na afloop over haar eigen team. „Collectief gingen we er onderdoor. Passend was het niet goed. En als de pass kwam, was de set-up of de aanval niet goed." Hoewel aan het eind van het twee de bedrijf Forza verbetering toon de, ging ook die set verloren: 20-25. „Niemand gaf er nog een cent voor", gaf Hennie van Liere eerlijk toe. De coach deed een aantal omzet tingen, in de hoop vooral blokke rend meer grip op de bezoekers te krijgen. Dat pakte goed uit. Na een paar goede blokkeringen op rij kreeg Forza de geest. Gestéund door het fanatieke thuis publiek werden ook in het achter veld reddingen verricht. Dat werk te inspirerend. Forza creëerde aan het net ruimte, kwam aanvallend goed door en won drie keer op rij: 25-19, 25-18 en 15-13. Forza zet een aanval op tegen Volley Zuid 2. De Schouwse formatie zou de nummer twee van de ranglijst met 3-1 verslaan. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51