Mallie zet Kloetinge op het All-Ready pakt hoopgevend punt 301 sport Van der Wekken op podium in RES-cross Hoek staat nu alleen op de laatste plaats Scherpenisse stopt als trainer van Smerdiek Taxandria te sterk voor Orion HOOFOKLASSE ZATERDAG Kloetinge doet goede zaken tegen NSC Nijkerk. De Bevelandse hoofdklasser wint met 3-1 en houdt daardoor de middenmoot in het vizier. maandag 7 maart 2011 AXEL Motorcrosser Mark Boot finishte za terdag in de eerste RES-cross van het seizoen in de tweede manche op de tweede plaats bij de licentie houders. Net als vorig jaar domi neerde Roy Gijsel uit Heikant de wedstrijd. Hij zegevierde op het Axelse circuit in beide manches. De uit Burgh Haamstede afkomsti ge Boot moest in de eerste manche opgeven met pech. Bij de veteranen tot vijftig jaar won Jos Kesters uit het Belgische Opglabbeek. Erik van der Wekken behaalde het podium. De motor crosser uit Zierikzee eindigde als derde in het eindklassement. MIDDELBURG Hoek is zonder zelf te spelen naar de laatste plaats gezakt in de top klasse. Tot afgelopen zaterdag was ARC hekkensluiter in de hoogste klasse van het amateurvoetbal, maar die ploeg won dit weekeinde met 2-1 van Excelsior '31. Hoek heeft na 21 wedstrijden ze ventien punten, ARC heeft nu drie punten meer. De Zeeuws-Vlaamse topklasser staat vijf punten achter op Flevo Boys en FC Lisse. Er staan nog negen competitieronden op het programma in de topklasse. Komende zaterdag ontvangt Hoek op eigen veld Rijnsburgse Boys, dat derde staat op de ranglijst. SINT MAARTENSDIJK De voetbalsters van Bruse Boys hielden zaterdag lang stand tegen subtopper Arnemuiden. De bezoe kers moesten tot het gaatje gaan om uiteindelijk met 0-2 te winnen. Smerdiek verspeelde punten in het inhaalduel met IJW. De eersteklas ser kwam nog wel op een 2-0-voor- sprong via treffers van Angelique Hage en Mandy Roels (strafschop), maar de bezoeksters kwamen toch langszij: 2-2. Wim Scherpenisse kondigde zijn afscheid aan als trai ner van Smerdiek. Hij stopt na zes tien seizoenen. Servaas Brouwer volgt Scherpenisse op. GOES - De handballers van SV Orion zijn er donderdagavond niet in geslaagd om de inhaalpartij te gen Taxandria in winst om te zet ten. Voor de vierde keer dit sei zoen werd er met minieme cijfers verloren: 24-25. Na vijftien duels is Orion terug te vinden in het rechterrijtje op een zevende plek met tien punten. Handhaving in de tweede klasse, waarin ook Delta Sport 2 speelt, is nog geen gelopen koers. Geen on mogelijke opgave, verwacht trai ner John Jansen. Hij vindt dat zijn ploeg veel progressie heeft ge boekt. „Maar in de sport krijg je niet alles wat je verdient", zei hij. Na een matige opening (1-5) werd op wilskracht hoogvlieger Taxandria nog voor de pauze bijna achterhaald: 10-11. Bij 23-22 waren er winstkansen, maar het noodlot sloeg alsnog toe: 24-25. Nick van Dalen en Casper Ouwerkerk wa ren niet van de partij. Arno Rie- 2006 Op 14 oktober 2006 boog Kloetinge voor het laatst een achterstand om in een zege. Tegenstander was CVW. Etiënne Mallie schermt de bal af voor een tegenstander van NSC Nijkerk. De spits van Kloetinge schoot twee keer raak in dit duel. Bovendien versierde hij de strafschop waaruit Mark Schuit de derde treffer namens Kloetinge kon aantekenen. foto Willem Mieras door JaapJan Ritsema GOES - Voor de derde keer in drie weken tijd trad de voormalig eer steklasser uit Zierikzee aan tegen een mededegradatiekandidaat. Te gen Blauw-Wit miste All-Ready di verse basisspelers vanwege blessu res en afzeggingen (carnaval/wintersport). Des te gro ter was de bevrediging over het hoopgevende punt dat de ploeg overhield na een eindstand van .12-12. Het venijn van de wedstrijd zat in de staart. Met oudgediende René Proost in de gelederen bestreed All-Ready de Kloetingse tegenstan der met een fikse dosis aan routi ne. De thuisploeg wist zich er wei nig raad mee. Vooral de dames hadden (met acht Zierikzeese tref fers) een zware dobber. Bij rust was er nog wel de (7-5) voor sprong voor Blauw-Wit, de span ning bleef voelbaar. De ultieme ontknoping volgde in de laatste minuut: eerst kwam All-Ready 11-12 voor, toen pal voor het laatste fluitsignaal Blauw-Wit de gelijkmaker produceerde. De Be velanders zijn veilig, All-Ready rest een waterkans op overleven in de derde klasse. Daar ziet het althans naar uit. Stormvogels won van Oranje Zwart, dat doordoor onder All-Ready geposteerd staat als hek kensluiter. In de afsluitende speel ronde, waarin Oranje Zwart thuis Togo ontvangt en All-Ready op be zoek gaat bij Scheldevogels, moet eerst uitgemaakt worden wie als (voor-)laatste eindigt. Staan beide ploegen gelijk in punten, dan be paalt het doelsaldo (nu elf doel punten in het voordeel van A11-Ready) en dat geen verschil geeft het aantal gescoorde doelpun ten (nu één doelpunt in het voor deel van Oranje Zwart) de rangor de aan het eind van de zaalcompe titie. De hekkensluiter degradeert direct naar de vierde klasse, de nummer één na laatst mag nog hopen op laaggeklasseerde nummers zeven in de andere derde klassen. De twee met de minste punten degra deren mee. Scores All Ready: Manon Torensma .5, Jacco de Loof, Esther Snoek en René Proost 2, Krista Bergsma 1 Scores Blauw Wit: Ivo Flipse, Bastiaan Rijk en Edwin Bommeljé 3, Romy Ab- bink 2 en Marco de Jonge 1. Vitesse-Tjoba 17-19: Tegen een ver jongd en talentrijk Vitesse speel den de Bevelandse overgangsklas- ser verkrampt. Volgens coach Chris van Put was het vooral een mentale kwestie: „Weten dat je be ter bent, maar het niet kunnen ver talen." Doordat de scores uitbleven werd Tjoba ongeduldig, wat weer tot fouten en verkeerde keuzes leidde. Op 17-17 leek de controle weg, maar in de laatste drie minuten hielp Dennis Broerse met twee ra ke klappen zijn ploeg alsnog aan de belangrijke punten. Scores Tjoba: Dennis Broerse 10, Dirk-Jan Westmaas 3, Esther van Boven en Patrick de Bruine 2, Johanneke Vleu gel en Kristian Huisman 1 TOP-RWA 17-17: Tegen een gretig RWA, dat de punten hard nodig had, moest TOP Arnemuiden voor al in de tweede helft alle zeilen bij zetten om niet op een nederlaag getrakteerd te worden. Zestig tel len voor tijd stond het nog 15-17. Toch sleepte de Walcherse eerste klasser er nog een punt uit. Scores TOP: Anita de Ridder 8, Jeanine Marijs 3, Jordi Meulmeester en Nelleke van Belzen 2, Peter van Belzen en Caro- la Meulmeester 1. Scheldevogels-Ondo 10-13. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 3, Robbie Me- su 1, Stormvogels-Oranje Zwart 12-10. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Kristian Gabriëlse en Linda de Witte 2, Niek Peene, Arjen Schoe en Arno San- derse 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50