er nóg twee straö's samen' ?eeland 115 GERARD* Plan voor tijdelijke coffeeshop op terrein bij NS-station Middelburg Prijzen voor mooiste paarden van de strao Workshops voor ouderen bij Allévo Inschrijven voor trekker-trekwedstrijd maandag 7 maart 2011 mmmimm&zmmmmmsimmmmssismtmmimm verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Het 'moment surprème' van elke strao: het wassen van de paardenvoeten in het zoute water. Zaterdag gebeurde dat onder meer op het strand van Westenschouwen. foto Dirk-Jan Cjeltema MIDDELBURG - Het braakliggende terrein tussen het Middelburgse NS-station en de Schroebrug is in beeld als tijdelijke plek voor een coffeeshop. Deze week overleggen raadsleden die voorstander zijn over de coffeeshop. Het overleg vindt plaats op uitno diging van de Lokale Partij Middel burg (LPM). Die heeft de andere fracties uitgenodigd om de impas se rond het coffeeshopdossier te doorbreken. Een eerder besluit van de raad om aan de Klevers- kerkseweg een coffeeshop toe te staan is niet uitvoerbaar omdat die locatie te dicht bij een school ligt. Een meerderheid in de raad is voor de vestiging van één coffee shop in Middelburg, liefst geen commerciële, maar een onder hoe de van een stichting. Sinds de slui ting van Roxy en Sixty Two zijn er geen gedoogde verkooppunten van softdrugs meer in de stad. PvdA, GroenLinks, Duurzaam Rood, en WD hebben de uitnodi ging van de LPM aanvaard. D66, hoewel voorstander van een coffee shop, heeft bedankt omdat deze partij vindt dat het niet aan de raad, maar aan B en W is om met een voorstel te komen. Maar deze week lieten B en W weten voor zichzelf geen rol te zien wegge legd. „Het initiatief ligt bij de coali tiepartijen PvdA, LPM en WD. Dit is een coalitieaangelegenheid waarbij er door het college geen verantwoordelijkheid wordt gedra gen", antwoorden B en W op vra gen van D66. WESTHOEK Tijdens de straövieringen van Elle- meet en Burgh-Haamstede zijn za terdag prijzen uitgereikt voor de mooist versierde paarden. De eerste prijs in Ellemeet ging naar Mirella van der Velde. Tweede werd Laura de Glopper, gevolgd door haar zus Jolanda. In Burgh-Hdcuusiede liad Kimbeily de Visser het mooiste rijdier, met Pauli Thijsse op twee en Marjanne- ke Dijkman op drie. Bij de kinderen won Josie Eising. De tweede plaats was voor Mariëlle van der Meer en op de der de plaats eindigde Esra Giljam. ZIERIKZEE Medewerkers van zorgorganisatie Allévo geven in het Zierikzeese ver pleeghuis Cornelia drie workshop voor ouderen. In de eerste work shop worden praktische tips gege ven om langer thuis te kunnen blij ven wonen. De tweede workshop gaat over gezonde voeding en in de derde worden simpele maatregelen uitgelegd die valpartijen in huis kunnen voorkomen. De work shops worden op zaterdag 19 maart tussen 12 en 16 uur gehouden. Aanmelden kan op de site www.al- levo.nl of via het telefoonnummer 0113-249111. DIRKSLAND De plattelands jongeren van Goe- ree-Overflakkee organiseren in mei weer een trekker-trekwed strijd in Dirksland. Deelnemers kunnen zich vrijdaga vond tussen 19.00 en 21.30 uur per soonlijk komen inschrijven bij landbouwbedrijf De Wit, Philips- hoofjesweg 77 in Dirksland. Dit be drijf is tevens de locatie waar de wedstrijden op 14 mei worden ge houden. Er zijn dan twee wedstrijd- banen met elk een eigen sleepwa- gen. De wedstrijden worden gehou den in 15 categoriën. Q www.pjflakkee.nl www.tmcwoonwinkels.nl TMC Koudekerke Dorpsplein 3'5 (0118) 55 55 30 1 WWW.AUTOTEAM.Nl y^AutoTeam v Gemiddeld brandstofverbruik en CO, uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9.1 - 28,6; CO. gr/km: 259 - 94. De S0/50 deal loopt von 1 jon. t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47