juiste spoor sport 131 Tjoba heeft in slotronde nog één punt nodig Scherpenisse stopt als trainer bij Smerdiek De Bree vestigt persoonlijk record Afscheid Kevin de Waele na elf duels maandag 7 maart 2011 Kloetinge: Jaco van der Schee Björn Quartel, Arjan van der Smissen, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt Jaap Esser, Roy Mulder (90. Timo Jansen), Daan Esser, Mark Schuit Etiënne Mallie, Rick Mulder. GOES - Kevin de Waele, voormalig Belgisch internatio nal, heeft zaterdag zijn laatste wedstrijd gespeeld voor Togo. Hij kwam aan het begin van het zaalseizoen naar de Goese derdeklasser, waarvan zijn vader Carlo trainer is. Hij speelde in totaal elf duels. Hij moest er twee mis sen vanwege een schorsing na een rode kaart. De slot- ronde van komende zaterdag moet hij aan zich voorbij laten gaan, omdat hij verplichtingen in België heeft. Met De Waele (op foto links) hoopte Togo voor promo tie te kunnen gaan, maar men zag de kans daarop de laatste weken slinken. De ploeg staat nu vierde. Zaterdag leed Togo voor de derde keer op rij een neder laag. „De beste ploeg heeft verloren", stelde coach Car lo de Waele. Togo speelde dominant, zette met veel druk Olympia vast, maar vergat één cruciaal onderdeel: scoren. Een tiental kansen ging verloren. En dus voegde De Waele er aan toe: „Die wisselvalligheid brak ons op." Scores Togo: Kevin de Weale en Janneke de Wit 2, Jan-Kees Goossens, Niek Meerman, Wendy Uitterhoeve, Anouk Haze laar en Marianne van Delzen 1. foto Willem Mieras door René van Stee kloetinge - De vreugde bij Etiënne Mallie was zaterdagmid dag groot. De aanvaller van Kloe tinge stond drie wedstrijden droog. Tegen NSC Nijkerk brak de gelegenheidsspits de ban. Niet al leen schoot hij twee keer raak, ook versierde de Vlissinger de straf schop waaruit Mark Schuit de der- de treffer namens de Bevelandse hoofdklasser kon aantekenen. Het leverde Kloetinge een 3-1-zege op, waardoor de formatie van trainer Cees Houtepen de middenmoot in het vizier houdt. „Keihard werken en blijven gelo ven in jezelf wordt eindelijk be loond", klonk het opgelucht. Mal lie refereerde daarmee naar dure verliespunten (gelijke spelen) in re cente duels met de laagvliegers LRC Leerdam en DTS'35. De aan valler is nog niet overtuigd van zichzelf als aanvalsleider. „Ik sta er omdat we geen echte spits heb ben. Dat is best lastig. Zo heb ik het spel heel graag voor me. Dan bestaat de neiging om de bal op te komen halen, terwijl je vaak beter ver weg kunt blijven. Dat is iets wat je moet leren", vertelde hij. Mallie gaat er alles aan doen om met klassenbehoud afscheid te ne men van Kloetinge. Volgend sei zoen speelt hij voor zondag-eerste klasser Vlissingen. Daar kan hij het veldvoetbal beter combineren met het zaalvoetbal bij eerste-divi- sionist Groene Ster. „Als we met Groene Ster promoveren - en die kans is aanwezig. - gaan we veel op vrijdag spelen. Kloetinge op zater dag erbij is dan echt niet meer te doen", motiveerde hij zijn vertrek. Houtepen toonde begrip voor de overstap van Mallie. „Het is niet niks wat ze met Groene Ster pres teren. Dan moet je kunnen accep- sint-maartensdijk - Wim Scher- penisse zet na dit seizoen een punt achter zijn lange trainersloop baan bij het vrouwenteam van Smerdiek. Na zestien jaar als hoofdtrainer vindt Scherpenisse het welletjes geweest. Servaas Brouwer, nu trainer van het twee de dameselftal, zal hem opvolgen. In anderhalf decennium zette Scherpenisse het Zeeuwse vrou wenvoetbal op de kaart. Met Smer diek pakte hij vier titels en bereik te hij de eerste klasse. Daarmee is de ploeg (met Oostkapelle) het hoogst spelende vrouwenteam in Zeeland. Vorig jaar was Scherpenisse één van de initiatiefnemers van het Zeeuws vrouwenelftal. Hij zal zijn functie als trainer daar voortzet ten. Scherpenisse maakte zijn ver trek bij Smerdiek bekend na af loop van de inhaalwedstrijd tegen teren dat hij daarvoor kiest", vond de oefenmeester. Niettemin be treurt hij het vertrek van zijn pu pil. „Etiënne is belangrijk voor de groep. Zowel binnen als buiten het veld. Het is jammer dat we hem kwijtraken." Tot zijn genoegen zag Houtepen zijn ploeg zich na de rust naar de zege knokken. In de eerste helft was het team een poos het spoor bijster na de 0-1 van Jerald Reina. De snelle aanvaller profiteerde van balverlies van Michel Maaskant en een uitglijdende Arjan van der Smissen, waarna hij koeltjes alleen voor Jaco van der Schee afwerkte. Tot dan toe hadden de fysieke ster ke en over veel lengte beschikken de bezoekers nauwelijks iets te ver tellen gehad. Kloetinge vergat ech ter te scoren, omdat onder ande ren Mallie en Roy Mulder verzuim den af te ronden na enkele fraaie aanvallen. Kloetinge kwam sterk uit de kleed kamer en drong NSC terug. Met succes. Twee keer schoot Mallie vanaf de rand van de zestienmeter raak uit afgeslagen ballen. Met links in de 63e minuut en vijf mi nuten later met rechts. Een kwar tier voor tijd scoorde Mark Schuit 3-1 uit een strafschop. De thuis ploeg kwam niet meer in de pro blemen. „Heel typisch", zei Mallie over de drie treffers van zijn .ploeg. „We hadden er geeneens mooie aanvallen voor nodig. Dat is ook weieens lekker na wedstrijden waarin je goed aanvalsspel laat zien dat dan helaas niks oplevert." Kloetinge-NSC Nijkerk 3-1 (0-1). 26. Jerald Reina 0-1, 63. Etiënne Mallie 1-1, 68. Etiënne Mallie 2-1, 76. Mark Schuit 3-1 (strafschop). Scheidsrechter F. de Lima Schepens (Culemborg). Gele kaart: Buruk Dudukcu, Rinke Rozema, Klaas de Graaf (NSC Nijkerk), Daan Es ser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. WIJ (2-2). Dat duel was bepaald niet het hoogtepunt uit de carrière van Scherpenisse. De afwezigheid van zeven speelsters in verband met carnaval kostte de ploeg pun ten. In de eerste helft leek het team nog op de zege af te steve nen: Angelique Hage scoorde in de bovenhoek en Mandy Roels benut te een strafschop. In de tweede helft werd het gemis van het zevental de ploeg fataal. Via een kopbal en een snelle aan val kwam WIJ op gelijke hoogte. Ilse Polderman (opgeroepen uit het tweede elftal) miste vlak voor tijd oog-in-oog met de keepster van WIJ. Smerdiek heeft vijftien punten ver gaard uit vijftien duels. De ploeg blijft achtste in de competitie. Oostkapelle staat op de derde plaats met" 35 punten uit evenzo veel duels. door JaapJan Ritsema goes - Hoewel ze zaterdag won nen, zijn de korfballers van Tjoba nog niet veilig in de overgangsklas se. De ploeg uit 's-Heer Hendriks- kinderen heeft nog één punt no dig om de zevende plaats te ontlo pen. Uitgerekend naaste belager Rheko komt zaterdag op bezoek in de slotronde van de zaalcompeti tie. Mocht Rheko, nu de nummer zeven, van Tjoba - winnen, dan staat de Bevelanders een beslis singswedstrijd te wachten tegen de nummer zeven uit de over gangsklasse A. Vitesse-Tjoba 17-19: Tegen een ver jongd en talentrijk Vitesse speel den de Bevelanders verkrampt. Volgens coach Chris van Put was het vooral een mentale kwestie: „Weten dat je beter bent, maar het niet kunnen vertalen." Doordat de scores uitbleven werd Tjoba ongeduldig, wat weer tot fouten en verkeerde keuzes leidde. Op 17-17 leek de controle weg, maar in de laatste drie minuten hielp Dennis Broerse met twee ra ke klappen zijn ploeg alsnog aan de belangrijke punten. Scores Tjoba: Dennis Broerse 10, rumpt - Het dubbelweekeinde in de eredivisie van de topteamcom- petitie leverde het Topteam 's Lands Welvaren vier punten op. Van De Graafschap Biljarts werd met 6-0 gewonnen en van De Peli kaan 1 met 4-2. Voor Peter de Bree kreeg het week einde een bijzonder tintje. Ook al Dirk-Jan Westmaas 3, Esther van Boven en Patrick de Bruine 2, Johanneke Vleu gel en Kristian Huisman 1. TOP-RWA 17-17: Tegen een gretig RWA, dat de punten hard nodig had, moest TOP Amemuiden voor al in de tweede helft alle zeilen bij zetten om niet op een nederlaag getrakteerd te worden. Zestig tel len voor tijd stond het nog 15-17. Toch sleepte de Walcherse eerste klasser er zaterdag nog een punt uit. Scores TOP: Anita de Ridder 8, Jeanine Marijs 3, jordi Meulmeester en Nelleke van Belzen 2, Peter van Belzen en Caro- la Meulmeester 1. Scheldevogels-Ondo 10-13: De kampioenswedstrijd in de derde klasse werd op het scherp van de snede uitgevochten. Het eerste kwartier was voor Scheldevogels (4-3), daarna trok Ondo met veel balbezit, lange aanvallen en op schotkracht de partij naar zich toe. In de laatste tien minuten sloeg het achttal uit Sint-Laurens zijn slag. Via 9-9 werd het 9-13. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 3, Robbie Me- su 1. Blauw Wit-All Ready 12-12: Een heus degradatieduel met bijbeho- verloor hij zijn eerste partij, het werd later toch een klein feestje. De Bree verbeterde zijn persoon lijk record hoogste serie of beste partij in het kader 47/2. De Middel burger speelde voor het eerst in zijn carrière een partij over twee honderd punten in één beurt uit. Tegenstander lurgen de Ridder rende eigenaardigheden en het gif in de staart. Bij rust was er de voor sprong (7-5) voor de Kloetingse ploeg, maar de spanning bleef voel baar. De ultieme ontknoping volg de in de laatste minuut: eerst kwam All-Ready met 11-12 voor, toen pal voor het laatste fluitsig naal Blauw-Wit de gelijkmaker produceerde. De Bevelanders zijn veilig, All-Ready rest een water kans op overleven. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse, Bastiaan Rijk en Edwin Bommeljé 3, Romy Ab- bink 2 en Marco de Jonge 1 Scores All Ready: Manon Torensma 5, Jacco de Loof, Esther Snoek en René Proost 2 en Krista Bergsma 1 Stormvogels-Oranje Zwart 12-10: In woord en gebaar vocht Oranje Zwart voor haar laatste kans om de degradatiedans te ontspringen. Ondanks het korfballend over wicht stoorde Stormvogels zich aan de negatieve insteek van de te genstander, waardoor de Westkap- pelaars hun niveau niet haalden. Door de overwinning voert Storm vogels het rechter rijtje aan. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Kristian Gabriëlse en Linda de Witte 2, Niek Peene, Arjen Schoe en Arno San- 'derse 1. bleef op nul staan. „Hier ben ik apetrots op", zei De Bree. „Dit is me nog nooit gelukt. Hier ben ik dolgelukkig mee hoor, dat kan ik je wel zeggen. Een machtig gevoel is dit." Frédéric Caudron won in het 71/2 terwijl Ad Koorevaar twee keer winst boekte in het bandstoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43