Mallie zet Kloetinge op het 301 sport Chris Boone blijft de jeugd voor in hectische barrage Heinkenszand Kunuanina drie keer trefzeker Kloetinge doet goede zaken tegen NSC Nijkerk. De Bevelandse hoofdklasser wint met 3-1 en houdt daardoor de middenmoot in het vizier. achterstand om in een zege. Tegenstander was CVW. Geen stunt Tovaal bij kampioen Taxandria te sterk voor Orion HOOFDKLASSE ZATERDAG |Of lijp wTu Op 14 oktober 2006 boog Kloetinge voor het laatst een maandag 7 maart 2011 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B won Kruiningen op overtuigende wijze de inhaalwedstrijd tegen Sta- venisse. Mede door drie treffers van Glodie Kunuanina won de ploeg van Gerrit Petersen met 6-0. Op de ranglijst blijft Kruiningen, doordat Zierikzee ook hun inhaal- duel bij Kogelvangers winnend af sloot (0-1) op de vierde plaats staan. De achterstand op koploper Halsteren, met drie duels minder gespeeld, bedraagt twaalf punten. SPS-BW'63 werd afgelast door de KNVB. Kruiningen-Stavenisse 6-0: Krui ningen was duidelijk een maatje te groot voor Stavenisse, dat zelf niet verder kwam dan het creëren van één halve kans. Na een kwartier spelen opende Bowling Karapun uit een voorzet van Glodie Kunu anina de score. In de 25e minuut was het Kunuani na die na een steekpass van Gert-Jan van de Pol voor de 2-0 zorgde. Vijf minuten in de tweede helft bediende Ad Lokerse Arno van de Berge. Met zijn zestiende seizoenstreffer zorgde Van de Ber ge voor de 3-0. Door twee goals van Kunuanina, beide op aangeven van Thomas Paauwe, liep de thuisploeg daarna verder uit naar 5-0. In de slotfase leidde een overtreding van Stave nisse ook nog tot een strafschop. Van de Berge bepaalde met zijn tweede treffer de eindstand op 6-0. Kogelvangers-Zierikzee 0-1: Met zijn zesde treffer in vier duels be zorgde Thomas Vos Zierikzee za terdag de drie punten in Willem stad. Onnodig balverlies bij de thuisploeg leidde de 0-1 in. Mar- tijn van Grunsven pikte de bal op en zette Frank van der Helm aan het werk. Uit zijn pass scoorde Vos. Evenals vorige week bewees ook Zierikzee-doelman Jeffrey Bongers zijn waarde door een spe ler van Kogelvangers met de voet van de gelijkmaker af te houden. GOUDA - Na stevige overwinnin gen op de nummers twee en drie van de tweede klasse Zuid zat een stunt tegen ongeslagen kampioen Gouda er voor de Goese Rugby club Tovaal geen moment in. Na een 12-0 achterstand bij rust zege vierde Gouda op eigen veld met 29-5. Voor het gehandicapte Tovaal, dat zijn pijlen vooral heeft gericht op de twee laatste uitduels tegen Thor en Amsterdam Academicals, zat er vooral in de eerste helft wei nig in. Gouda liep simpel uit naar een 12-0-voorsprong bij rust. In het begin van de tweede helft was Rik Markusse twee dicht bij een try, maar scoren lukte pas toen Gouda het bonuspunt binnenhad en al met 24-0 leidde. Jan-Joost Wiebrens redde de Goese eer. In de slotfase bepaalde Gouda de eindstand op 29-5. door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - De springruiters in de klasse L zorgden op de wed strijd van De Paardebloem zater dag bij Stal Vermue in Heikens- zand voor vuurwerk. Veteraan Chris Boone bleef in de hectische barrage de jeugd de baas. Parkoersbouwer Bram Wattel had een aantal fraaie omlopen uit de hoge hoed getoverd. Met gevarieer de lijntjes bood de 'architect' uit Vróuwenpolder de waaghalzen in de barrage heel wat kansen om tijdwinst te boeken. Een kans die door de meeste van de elf combi naties in de beslissende ronde van L werd gegrepen. Thomas Verschoor (17) bracht met de merrie Annerette P als eerste het spel op de wagen. De jeugdige stylist uit 's-Heerenhoek stuurde de talentvolle Karandasj-dochter van fokstal Poppendam uit Grijps- kerke in 38,83 seconden over het parkoers. Een tijd waar de concur rentie zich op stuk leek te bijten. Het venijn zat in de staart. In een bloedstollende rit stuurde Chris Boone de ruin Zizitop in 35,59 se conden naar de finish. Met het mes tussen de tanden ging laatste starter Kevin de Wilde met VdD's Cinderella op jacht naar de zege. Maar de zeventienjarige ruiter uit Driewegen kwam met de Turbo van 't Gestelhof-dochter een tel te kort om de routinier Boone (49) van de overwinning af te houden. „Jammer, ik heb het geprobeerd maar het is niet gelukt. In de wen ding heb ik het verspeeld. Daar was Chris met dat kleine paard in het voordeel. Maar ik ben toch wel tevreden", vertelde De Wilde. Tevreden was ook Nadine Timmer man. Door de val van een paard, waarbij ze haar kuitbeen brak, stond de Veerse ruim vier maan den buitenspel. Met twee foutloze ritten eiste Timmerman met de Germus R-zoon Tio Karlo de vier de plaats op. „Een betere rentree had ik me niet kunnen beden ken", was haar eerste reactie. „Aan een spectaculaire barragerit heb ik me niet gewaagd. Daarvoor zit de schrik van die val er nog teveel in. Gewoon op safe rijden en het ge voel terug krijgen. Daar draait het nu even om." De zege in de in handicap verre den M/Z werd een prooi voor Mi chelle Evertse met Uzelma. De amazone uit Nieuwland stuurde de Hors la Loi Il-dochter foutloos over het hout, maar kreeg wel een tijdfout aan de broek. Evertse eiste met de ruin Quajong ook de twee de stek op. Zij haalde met de Qui- nar-zoon een paal naar de bodem. GOES - De handballers van SV Orion zijn er donderdagavond niet in geslaagd om de inhaalpartij te gen Taxandria in winst om te zet ten. Voor de vierde keer dit sei zoen werd er met minieme cijfers verloren: 24-25. Handhaving in de tweede klasse is nog geen gelopen koers. Na vijf tien duels is Orion terug te vinden in het rechterrijtje op een zevende plek met tien punten. Om erin te blijven, moeten drie punten wor den gehaald uit twee duels. Geen onmogelijke opgave, verwacht trai ner John Jansen. Hij vindt dat zijn ploeg veel progressie heeft ge boekt. „Maar in de sport krijg je niet alles wat je verdient", zei hij. Na een matige opening (1-5) werd op wilskracht hoogvlieger Taxandria nog voor de pauze bijna achterhaald: 10-11. Bij 23-22 waren er winstkansen, maar het noodlot sloeg alsnog toe: 24-25. Arno Rie- mens was het meest trefzeker. Etiënne Mallie schermt de bal af voor een tegenstander van NSC Nijkerk. De spits van Kloetinge schoot twee keer raak in dit duel. Bovendien versierde hij de strafschop waaruit Mark Schuit de derde treffer namens Kloetinge kon aantekenen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42