Weinig vaart in botenberging 's-Heerenhoek bekijkt 't 141 zeeland Twee aanhoudingen na overval in woning Goes Noord-Bevelandse jeugd helpt Tsjernobylkinderen Carnavalsvierder loopt in Vlaketunnel maandag 7 maart 2011 B Leanne, Bodie, Elisabet, José, Lisanne, Bas en Joeri (vlnr): de helft van het team van Jongeren4Jongeren. foto Willem Mieras 's-Heerenhoek GREVELINGENDAM Plan al vijfjaar oud door Ton van den Nouweland BRUIN1SSE - „Iedereen is enthou siast, maar er gebeurt al vijf jaar niets." Het plan van Richard Rot voor een luxe botenberging op de Grevelingendam is verstrikt ge raakt in de papiermolens van de overheid. Rot, eigenaar van zeilschool en bo- tenverhuurbedrijf Aquavitesse in Bruinisse, wil op de oever van het Grevelingenmeer een jollenveld voor driehonderd open zeilboten aanleggen. Bij het veld heeft hij een omkleedruimte, een berging en een horeca-tent bedacht. Omdat in Zeeland weinig voorzie ningen zijn voor de kleinere zeil- klassen, ontving Rot in 2008 de In novatieprijs Toerisme voor zijn idee. „Ik had verwacht dat die prijs de zaak wel in beweging zou zet ten. Maar dat is niet gebeurd. Ge meente, Staatsbosbeheer, Rijkswa terstaat en waterschap, ze wijzen allemaal naar Groenvoorziening Zuid-Holland. Maar dat GZH doet gewoon niets." Rot had aanvankelijk in april vorig jaar zijn luxe botenstalling willen openen. „Komende zomer hebben we op de Grevelingen het wereld kampioenschap jeugd in de RS Fe- va-klasse. Het was mooi geweest als het jollenveld er in juli had gele gen." Wethouder Ad Verseput kent het probleem van Rot. „Ik heb er alle begrip voor. En dat geldt ook voor meneer De Jonge van het strandpa viljoen op de Grevelingendam. Ook hij heeft plannen. Maar er moet eerst een totaalvisie zijn voor zowel de Brouwersdam als de Grevelingendam. Daar zullen de ondernemers toch echt op moeten wachten. De Brouwersdam heeft momenteel prioriteit. Ja, daar zijn deze ondernemers de dupe van." Een tijdelijke vergunning van de gemeente, zodat Rot alvast aan de slag kan, ziet Verseput niet zitten. „Daar moeten andere organisaties ook wat van zeggen." De carnavalsoptocht in 's-Heerenhoek Kwadendamme door Luc Oggel Me bekieken 't van de zunnige kant. Het car navalsmotto van 's-Heerenhoek, ofte wel Parehat, kon dit jaar niet beter gekozen zijn. De zon scheen giste ren namelijk volop tijdens de gro te optocht door het dorp. Duizenden mensen waren naar het dorp gekomen om de leutige stoet te zien. De wagenbouwers hadden zich uitgesloofd, zo kwam er onder meer een compleet strandtafereel voorbij, een levens grote jukebox en was het boter- merk Blue Band heel letterlijk ge nomen met blauwe muzikanten in een botervloot. Ook in andere plaatsen op de Beve- landen werd volop gefeest, zoals bijvoorbeeld in Kwadendamme, waar de optocht zaterdag was en in Lewedorp. Op de PZC-site was enige ophef ontstaan over de in dat laatset dorp aangekondigde 'tjoekjesrace'. Dierenliefhebbers spraken schande van het voorne men om een aantal net uitgebroe de kuikens los te laten op een par koers op het dorpsplein, aange moedigd en aangestuurd door het publiek. Het bleek uiteraard niet om echte kuikens te gaan, maar om verklede mensen. zie www.pzc.nl/bevelanden voor een video van de optocht in 's-Heerenhoek GOES - Het gezegde 'als de drank is in de man, is de wijsheid in de kan', werd in de nacht van vrijdag op zaterdag eer aangedaan door een 34-jarige man uit Roosendaal die in Bergen op Zoom carnaval had gevierd. Zijn wandeltocht in carnavalsoutfit voerde circa twintig kilometer de andere kant op en ein digde in de Vlaketunnel. De politie trof de feestvierder in de tunnel aan na een melding. Hij liep tegen het verkeer in, richting Kruiningen. Het verkeer op de snelweg A58 was inmiddels al stopgezet. De man rook naar drank en moest mee naar het politiebureau. Daar vertelde hij dat hij in Bergen op Zoom carnaval had gevierd en naar huis wilde lo pen. Hoe hij in de Vlaketunnel te recht was gekomen wist hij niet meer. door Claudia Sondervan Dertig jongeren uit de Oekraïne een gratis va kantie geven in de Kar paten: dat is het plan dat veertien Noord-Bevelandse jongeren hebben opgevat. Ze vere nigden zich in de actiegroep Jonge- ren4jongeren en ze spannen zich in om voldoende geld bij elkaar te krijgen om dertig kinderen uit een weeshuis in de regio van het nucle aire rampgebied Tsjernobyl een on bezorgde zomer te bezorgen. De groep kwam op het idee door de Kortgeense organist Adrie de Bruine. Hij heeft met zijn stich ting Help Oekraïne contact met het weeshuis en zorgt voor trans porten met hulpgoedeten voor het opvanghuis, een nabijgelegen zie- kenuis en een school. Maar bij alle noodzakelijke praktische hulp moet er ook pret zijn, vinden de Noord-Bevelandse jongeren. „We gaan naar een hotel in de bergen met een rivier waar je in kunt zwemmen, en vlotten bouwen", vertelt Bas Blok (13) uit Wissenker- ke. De groepsleden zorgen zelf voor 300 euro per persoon aan ei gen reiskosten. Voor de Oekraïen se kinderen moet voor half juli 20.000 euro bij elkaar gezocht wor den. De teller staat nu op ruim 3300 euro. Daar zijn wafels voor ge bakken, kerstkaarten voor rondge bracht en zijn giften in dank aan vaard. De groep werkt hard aan vervolgacties. Woensdag 13 april verzorgen zij een avondconcert in kerk de Ark te Kamperland. De Ko ninginnenacht in Kamperland zal de groep paraat zijn voor allerhan de verkoop. In juni wil de groep een benefietconcert met jonge mu zikanten op stapel hebben, vertelt Leanne Wisse (18) uit Geersdijk. Giften in de vorm van knutselspul- len en speelgoed zijn ook welkom, meldt de groep. „Als het maar compact en licht is in de koffers!" www.jongeren4iongeren.web-log.nl MEEST GELEZEN 1. Dode man in watergang Goes (f) 2. Carnavalsvierder in Vlaketunnel 3. Vijftal mishandelt Goesenaar DE STELLING Reageer op de de stelling 'Het transfe rium moet open blijven' op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Telefonisch een tip geven? Bel dan naar 0113-315670 GOES - Een 56-jarige man had in de nacht van vrijdag op zaterdag een hardhandige confrontatie met een inbreker in zijn woning aan de Goese Van der Spiegelstraat. De bewoner kwam die nacht rond 02.30 uur thuis en trof een man aan in zijn woning. Er ontstond een worsteling tussen de twee mannen en de overvaller vluchtte uiteindelijk de woning uit, vermoe delijk met medeneming van een portemonnee. De bewoner raakte niet gewond bij de vechtpartij. Een paar uur later, rond 06.00 uur, hield de politie een verdachte aan, een 24-jarige man uit de gemeente Goes. Hij is in verzekering gesteld en heeft de overval bekend nadat bij een huiszoeking goederen wer den aangetroffen die in verband konden worden gebracht met het misdrijf. De politie wil niet zeggen om wat voor spullen het gaat. Zaterdagmiddag rond 16.30 uur heeft de politie nog een verdachte aangehouden in verband met de zelfde zaak. Het gaat om een 28-jarige vrouw uit Goes. Zij meldde zich zelf op het politie bureau in Goes, waar zij door agen ten werd aangehouden. Ze wordt verdacht van medeplichtigheid aan de overval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38