Zeeland PZCU Dierenasiel kampt met ruimtegebrek Thee BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 TUSSENHAVEN Verouderd gebouw en nieuwe regelgeving maken renovatie noodzakelijk, maar geld is er niet Showpercussie in Sportpunt Zeeland Gemeentehuis Borsele vandaag weer open Vijftal mishandelt en berooft Goesenaar Duizend euro weg bij bedrijfsinbraak almanak 's-Heerenhoek bekijkt het letterlijk van de zunnige kant Maandag 7 maart 2011 'Arm en oud' biedt een rijke inspiratiebron Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Dierenasiel Tussenhaven in Goes barst uit zijn voegen. Vanwe ge het ruimtegebrek is er inmid dels een wachtlijst, maar geld voor renovatie en verbouw is er (nog) niet. Het asiel voor de Bevelanden be staat dit voorjaar 25 jaar. De op vang aan de Westhavendijk is in de loop der jaren steeds professio neler geworden. Er kwamen meer dieren, maar de regels voor de (tij delijke) opvang van honden en kat ten zijn ook veranderd. „In het Honden- en Kattenbesluit is bij voorbeeld voorgeschreven hoeveel quarantaineplaatsen je als asiel moet hebben en hoeveel plaatsen voor zieke dieren, maar daar vol doet het huidige gebouw niet meer aan", zegt voorzitter Lia Vermuë van het asielbestuur. „De huisvesting is echt een issue." Omdat het asiel in eerste instantie binnen het plangebied van de toe komstige woonwijk Waterstad Goese Schans viel, was niet duide lijk hoelang het nog op de huidige locatie zou kunnen blijven. „]e doet dan ook niet meer zoveel aan onderhoud, maar inmiddels we ten we dat we voorlopig nog wel kunnen blijven zitten", zegt Vermuë. „We steken nu dus in op aanpassing en wellicht uitbreiding van het gebouw, maar de financi ën zijn wel een knelpunt. Nieuw bouw is zowiezo te duur. We draaien grotendeels op vrijwilli gers en krijgen maar mondjesmaat subsidie van de gemeenten, want die moeten ook bezuinigen. We moeten dus op zoek naar fond sen." In het asiel is plek voor zo'n tien honden en tachtig volwassen kat ten, maar door het ruimtegebrek is er nu een wachtlijst. Dat er op kor te tetmijn iets moet gebeuren staat vast en het bestuur zoekt daarom versterking. Er zijn vacatures voor twee - liefst mannelijke - bestuurs leden met bouwkundig inzicht om het nu vijfkoppige bestuur weer compleet te maken. Daarna zal een plan van aanpak worden gemaakt hoe verder. Mensen die geïnteresseerd zijn in een bestuursfunctie kunnen voor meer informatie contact opnemen met Lia Vermuë op 06-44418375. Q www.dierenasielgoes.nl GOES - Sportpunt Zeeland in Goes was zater dag het decor voor het Europees Kampioen schap Indoor Percussion van Color Guard Ne derland (CGN), de landelijke slagwerk- en dansorganisatie voor amateurs. Dertien groe pen uit Nederland (waaronder Pure uit Goes) en Frankrijk dongen mee naar Europese titels in een aantal klasses. Er waren ook workshops van de groepen (op de foto Premier uit Krom menie) en juryleden. Die clinics geven een mooi inkijkje in hoe de groepen werken. Het Europees kampioenschap in Goes is een spe ciaal uitstapje voor de groepen. De gewone tournee die ze maken, begint in januari en duurt tot de laatste dag van maart. foto Willem Mieras HEINKENSZAND Het Borselse gemeentehuis in Hein- kenszand is vandaag vanaf 08.30 uur weer open voor burgers en per soneel. Het gemeentehuis werd donderdagmiddag ontruimd, nadat bij schoonmaakwerkzaamheden op het dak asbest was aangetroffen. Uit voorzorg werd publiek en per- soneel weggestuurd. Het gebouw is zaterdag schoon verklaard. In de nabije omgeving van het ge meentehuis worden de werkzaam heden deze week afgerond. GOES Een 19-jarige Goesenaar is zaterda gochtend in zijn woonplaats mis handeld door vijf mannen. Het slachtoffer liep rond 06.00 uur ter hoogte van de Agrimarkt toen er een witte Golf naast hem stopte. Zonder aanleiding werd hij door de vijf inzittenden geschopt en ge slagen en beroofd van wat klein geld. Vervolgens reed de auto weg. De politie wil graag in contact ko men eventuele getuigen. Zij kun nen bellen met 0900-8844. 's-GRAVENPOLDER In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bedrijfs pand in de Spoorstraat in 's-Graven- polder. De dader(s) vernielde(n) eerst een hek en daarna een raam, waardoor binnen kon komen. Alle ruimtes in het gebouw wer den doorzocht en er werd meer dan duizend euro gestolen. Bedrijven aan de Spoorstraat zijn wel vaker het doelwit van inbra ken. Sinds jaren verricht een groep Neder landers, waaronder een Zeeuw, ze genrijk werk in Nepal. Ze doen hier aan fondswerving en van de op brengst slaan ze waterputten en brengen ze zonnepanelen aan. Eenmaal in het Aziatische land aan gekomen is het vanuit de bewoonde wereld nog drie dagen lopen om de afgelegen berggebieden te bereiken. Boven wacht dan de thee. Die wordt naar goed Nepalees gebruik altijd ge- Tip? redactie@pzc.nl serveerd met een ei. Na vijf theevisi tes hebben de Nederlanders het er wel mee gehad. Daarom nemen ze dit keer blikken vol met volkoren koekjes mee. Dat wordt nog een heel gesjouw. Nu maar hopen dat de traktatie niet wordt opgeborgen, maar onmiddel lijk wordt rondgedeeld bij de theece remonie. Dan pas zal het helemaal koek en ei zijn tussen oost en west.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37