sport 131 laatste kilometers lossen RES-cross waar naar boven kijken na zege op NSC Maximale score voor Bart Bleijaert maandag 7 maart 2011 'Ik ga de betere rijders 0* m opzoeken om zelf beter te SSSSCÜSST GOWV IHOCt III kunnen worden' door Aector Dooms axel - De spanning en nervositeit viel zaterdag in Axel bij de start van het motorcrossseizoen op de gezichten van de rijders af te le zen. Zodra het startschot bij de eer ste RES-cross op het fraaie circuit aan de Lageweg had geklonken, leek er een last van de schouders van de motorcrossersle vallen. Bij de licentiehouders maakte Roy Gijsel zijn favorietenrol waar door beide manches te winnen. Dat ging gepaard met het nodige spek takel. In de eerste manche reed de motorcrosser uit Heikant nog on bedreigd naar de eerste plaats, met de nummer twee Micha-Boy de Waal uit Veen op gepaste afstand. In de tweede manche moest Gijsel zijn reserves aanspreken om de concurrentie van zich af te schud den. Mark Boot uit Burg-Haamste de, die in de eerste manche met pech had af te rekenen, en Mike van Ham uit Wouw hielden tot het einde de spanning er in, maar moesten na een versnelling van de Heikantenaar uiteindelijk genoe gen nemen met ereplaatsen. Gijsel had er achteraf wel een verklaring voor. „Ik kreeg last van mijn onder armen, wat op zich niet zo vreemd is. Het is mijn eerste offi ciële wedstrijd. ]e onderarmen worden bij het crossen flink belast. Ik kon het ritme tien minuten vast houden. Belangrijk was dat ik hen niet liet terugkomen." Met de conditie van Gijsel zat het overigens wel goed. „Ik heb in de wintermaanden aan mijn conditie gewerkt door veel te lopen. In ja nuari ben ik me op de motor gaan voorbereiden op het nieuwe sei zoen." Als het aan Gijsel ligt ziet zijn seizoen er anders uit dan vo rig jaar. „Ik ben van plan om niet aan alle RES-crossen mee te doen. de oefenmeester. Niettemin be treurt hij het vertrek van zijn pu pil. „Etiënne is belangrijk voor de groep. Zowel binnen als buiten het veld. Het is jammer dat we hem kwijtraken." Tot zijn genoegen zag Houtepen zijn ploeg zich na de rust naar de zege knokken. In de eerste helft was het team een poos het spoor bijster na de o-i van Jerald Reina. De snelle aanvaller profiteerde van balverlies van Michel Maaskant en een uitglijdende Arjan van der Smissen, waarna hij koeltjes alleen voor Jaco van der Schee afwerkte. Tot dan toe hadden de fysieke ster ke en over veel lengte beschikken de bezoekers nauwelijks iets te ver tellen gehad. Kloetinge vergat ech ter te scoren, omdat onder ande ren Mallie en Roy Mulder verzuim den af te ronden na enkele fraaie aanvallen. Kloetinge kwam ijzersterk uit de kleedkamer en drong NSC ver te- Vorig jaar heb ik ze alle negen vrij gemakkelijk gewonnen, maar ik wil nu progressie maken. Dus moet ik de betere rijders opzoeken om zelf beter te worden." Gijsel zei zich te concentreren op de wedstrijden in Nederland en België. „Internationale wedstrij den zijn financieel niet haalbaar. Daarom wil ik me richten op de zes wedstrijden voor het Open Ne derlands kampioenschap en het Open Belgisch kampioenschap." De categorie MX Open was met 34 deelnemers sterk bezet. Bart Sey- mortier uit het Belgische Adegem won. In de top van het klassement eindigden de talentvolle Zuiddor- penaren Martijn Roos (vierde) én Elmar Willems (vijfde). Ook de Zeeuws-Vlamingen Pascal de Zeeuw en Florentijn de Roo zaten in de top tien. In de MX2 klasse 125 VT troefde Joeri van Malderen uit het Bel gische Denderleeuw de Nederland se concurrentie af Aswin Vandam- me uit Zuiddorpe hield zich staan de met een vierde plaats. Michiel Breugelmans uit Wuustwezel (B) won de 85a voor de Terneuzenaar Dominique Soeters. Nancy van de Ven uit Vlissingen werd tweede in de eerste manche, maar moest de strijd met pech staken in de twee de manche. Timo Dhanis uit Ter- neuzen was niet te kloppen in de 65CC. Bij de veteranen tot vijftig jaar won Jos Kesters uit Opglabbeek met een derde plaats voor Erik van de Wekken uit Zierikzee. De B-categorie, boven vijftig jaar, le verde een eerste plaats op voor Si gurd Vanrijselberghe uit Aaigem (B). Joost Gruben was de grootste pechvogel. De Axelaar brak tijdens de training zijn sleutelbeen. De or ganisatie toonde zich bijzonder te vreden met de opkomst van 138 motorcrossers. rug. Met succes. Twee keer schoot Mallie vanaf de rand van de zes tienmeter raak uit afgeslagen bal len. Met links in de 63e minuut en vijf minuten later met rechts. Een kwartier voor tijd scoorde Mark Schuit 3-1 uit een strafschop. De thuisploeg kwam niet meer in' de problemen. „Heel typisch", zei Mallie over de drie treffers van zijn ploeg. „We hadden er geeneens mooie aanval len voor nodig. Dat is ook weieens lekker na wedstrijden waarin je goed aanvalsspel laat zien dat dan helaas niks oplevert." Kloetinge-NSC Nijkerk 3-1 (0-1). 26. Jerald Reina 0-1, 63. Etiënne Mallie 1-1, 68. Etiënne Mallie 2-1, 76. Mark Schuit 3-1 (strafschop). Scheidsrechter F. de Lima Schepens (Culemborg). Gele kaart: Buruk Dudukcu, Rinke Rozema, Klaas de Graaf (NSC Nijkerk), Daan Es- ser (Kloetinge). Aanta! toeschouwers: 400. door Wim de Vos axel - Lang hielden ze gelijke tred met elkaar, maar uiteindelijk was het verschil nog behoorlijk groot. Jan Gowy uit Sas van Gent kon de Belgische atleet Peter de Petter lang gezelschap houden. In de laat ste vijf kilometer van de halve ma rathon tijdens de Omloop van Axel sloeg de verzuring echter toe bij de Zeeuws-Vlaming, waarna de weg vrij lag voor De Petter om naar de zege te lopen. Gowy ein digde als derde, omdat de Belg Kris Cornelis hem nog wist te ach terhalen. Jan Gowy verkeerde aan het begin van het trimloopseizoen in een goede vorm. Min of meer verras send won hij twee lopen, de Kreek loop in Terneuzen en de Appel loop in Axel. Daarna was hij lange re tijd buiten beeld. Zaterdag was de Sassenaar weer van de partij bij de Omloop van Axel. „Ik heb ook minder getraind in die periode. Mede daardoor heb ik een behoorlijke poos niet aan wedstrijden deelgenomen. Maar door Wim de Vos cadzand-bad - Sjaak Luteijn kan terugblikken op een uitstekend winterseizoen. De atleet uit Oost burg schreef de Zeeuwse crosstitel bij de masters 50+ op zijn naam. Ook eindigde hij als eerste Zeeuw se loper tijdens de Midwinterhalve- marathon van Cadzand. Als klap op de vuurpijl werd de West Zeeuws-Vlaming Nederlands kam pioen veldlopen in zijn categorie. Kortom, een seizoen dat niet meer stuk kan. De laatste tijd benut Lu teijn om 'uit te lopen'. Gisteren fi nishte hij als tweede in de vierde en laatste Mazars Natuurloop in Cadzand-Bad. De Belg Bart Bleijae- rt zegevierde. nu werd het weer eens tijd, vond ik", zei Gowy. Hij voegde er met een na de aankomst aan toe dat hij eigenlijk toch te weinig getraind had om gedurende de gehele wed strijd voluit te kunnen gaan. „Dat was ook de reden dat ik in de slot fase behoorlijk wat terrein moest prijs geven op De Petter." Gowy en De Petter kennen elkaar redelijk goed. Ze hadden reeds af gesproken om tijdens de derde edi tie van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen (op zaterdag 16 april) met zijn tweeën als ploeg deel te nemen aan de estafettema rathon. „Maar nu hoor ik dat die wedstrijd reeds volgeboekt is. Toch wil ik graag meedoen. Dan zal ik een an dere oplossing moeten vinden. Wellicht is er in een andere ploeg nog een plaatsje vrij." Voor de Sassenaar is de individue le marathon overigens geen optie. „Nee, daar begin ik niet aan", zei hij, „die afstand is veel te lang voor me. Zo'n halve marathon gaat dan nog wel, maar daar blijft het ook bij. Wel heb ik vorig jaar „Ja, ik mag zeker niet klagen als ik dit winterseizoen nog eens be schouw. Want wie kan met zo'n lijst voor de dag komen? Ik ben nu toe aan wat rust, alhoewel ik eind deze maand zal meedoen aan de Venloop in Venlo. Een wedstrijd voor bedrijven, waar ik samenloop met enkele makkers van de PK Runners Nederland. Vorige jaar hebben we gewonnen en dat wil len we graag herhalen", vertelde Luteijn gisterochtend op het win derige strand nabij Cadzand-Bad. In de laatste Mazars Natuurloop van dit seizoen schoten Bart Bleij- aert en Edwin de la Ruelle snel uit de startblokken. Luteijn sloot niet veel later aan bij het leidende duo. „Dat verraste me wel enigszins, meegedaan aan een wedstrijd over tien Engelse mijl in Antwerpen. Dat was trouwens een gigantisch evenement met zo'n 18000 deelne mers door onder meer de tunnels bij Antwerpen. Daar wil ik nog wel eens vaker aan meedoen." Zaterdag, in de polders rond Axel, leek het er in eerste instantie op dat het een spannende aangelegen heid zou gaan worden. Reeds snel na de start hadden Gowy en De Petter elkaar gevonden, Zij gaven ze elkaar geen duimbreed toe. Tot zowat halverwege bleven ze bij el kaar, waarna de latere Belgische winnaar wel een bresje sloeg, maar het verschil vooralsnog niet echt groot werd. Dat werd het wel in de laatste kilo meters toen Gowy er doorheen kwam te zitten en De Petter de vrijheid kreeg om naar de overwin ning te lopen in een tijd van 1.18.40. Gowy werd nog achter haald door Kris Cornelis maar slaagde er wel in om Sepp Vermeu len van zich af te houden. De Koe wachtenaar eindigde daardoor op de vierde plaats. maar ik had al snel door dat Bleij- aert toen nog niet voluit ging. Daarom kon ik een paar ronden met hem meelopen. Toen hij bij het ingaan van de slotronde echt versnelde, was er geen houden meer aan", was het wedstrijdver- haal van Sjaak Luteijn. De Oostbur ger moest op 10700 meter drie kwart minuut toegeven op Bleijae- rt. De Belg slaagde erin alle vier de Natuurlopen op zijn naam te schrijven. De middenafstand (4700 meter) werd gewonnen door Erik Cap- pon (Zuidzande) bij de mannen en Dewi Kareis (Breskens) bij de vrouwen. De jeugdige Caya Murre (Zaamslag) tenslotte won bij de vrouwen de 2700 meter. wr 22S S BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone. Ronde 26: Gre- goriuscentrum-De Lovenhoek 274 tegen 255 caramboles (112 tegen 86 procent), Het Dorpshuis-'t Heike 264-297 (102-125), De Wa rande-De Vlaschaard 263-304 (93-109), Koe wacht-De Lieve 252-407 (92-105), 't Meulen- gat-'t Steen 229-267 (91-100), Sint-AI- bert-Bachten Dieke 201-194 (90-102), Malper- tuus-'t Trefpunt 271-205 (89-84), De Ves- te-Oudelandse Hoeve 278-303 (82-102). Stand: 1. 't Heike 107,07 procent, 2. Koe wacht 106,46, 3. De Lieve 106,19, 4. Hulst 104,84, 5. Oudelandse Hoeve 104,82, 6. De Warande 103,94, 7. Gregoriuscentrum 103,80; 8. De Veste 102,13, 9. De Vlaschaard 101,59, 10. Het Dorpshuis 99,53, 11. De Lovenhoek 98,73, 12. Bachten Dieke 98,34, 13. Sint-AI- bert 98,05, 14. 't Steen 97,68, 15. 't Meulen- gat 97,33, 16. Malpertuus 94,94, 17. 't Tref punt 93,91 procent. BADMINTON Regiocompetitie. Vierde klasse. Den Ossaert 3-Zierikzee 2 3-5. ME: Wim Strobbe-Kevin de Korte 13-21, 16-21; Peter de Pundert-Folkert Kasemier 21-19. 17-21, 21-13. VE: Rebecca van Heese-Christa Weeda 7-21, 5-21; An- ne-Marie Hartog-Hennie de Korte 21-8, 21-12. MD: Strobbe/De Pundert-Kasemier/De Korte 14-21,21-10,15-21. VD: Hartog/Van Heese-Weeda/De Korte 14-21, 11-21. GD: Strobbe/Van Heese-De Korte/Weeda 4-21, 17-21; De Pundert/Hartog-Kasemier/De Korte 21-13, 21-13. Etiënne Mallie schermt de bal af voor een tegenstander van NSC Nijkerk. De spits van Kloetinge scoorde twee keer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35