Gijsel maakt favorietenrol in Kloetinge kan weer Korfballers Zaamslag zijn niet wakker te krijgen tegen KVK 30|sp Jordy van Poecke rijdt naar derde plaats Topklasser Hoek staat nu alleen laatste Voorwaarts heeft eerste zege beet OPENING MOTORCROSSSEIZOEN De eerste RES-cross van het nieuwe seizoen levert bij de licentiehouders een gekende winnaar op. Heikanten aar Roy Gijsel schrijft beide manches op zijn naam. maandag 7 maart 2011 TEMSE Wielrenner Jordy van Poecke is gis teren op de derde plaats geëindigd in het criterium van Temse. De nieuweling uit Axel rijdt voor Wil- lebrord Wil Vooruit. Er stonden 74 deelnemers aan het vertrek. Menno Rietveld uit 's-Gravenpol- der eindigde op de vijfde plaats. De renner van ZRTC Theo Middel kamp beleefde een prima weekein de. Een dag eerder dag behaalde hij in Lierde ook al een vijfde plaats. George van Koeveringe uit Kapelle, eveneens rijdend voor ZRTC Theo Middelkamp, behaalde zaterdag in een juniorenkoers in Harelbeke de zesde plaats. MIDDELBURG Hoek is zonder zelf te spelen naar de laatste plaats gezakt in de top klasse. Tot afgelopen zaterdag was ARC hekkensluiter in de hoogste klasse van het amateurvoetbal, maar die ploeg won dit weekeinde met 2-1 van Excelsior '31. Hoek heeft na 21 wedstrijden ze ventien punten, ARC heeft nu drie punten meer. De Zeeuws-Vlaamse topklasser staat vijf punten achter op Flevo Boys en FC Lisse. Er staan nog negen competitieronden op het programma in de topklasse. Ko mende zaterdag ontvangt Hoek op eigen veld Rijnsburgse Boys, dat derde staat op de ranglijst AXEL De basketballers van Voorwaarts hebben dit jaar hun eerste zege te pakken. De Axelaars klopten met 74-53 Volharding 3 in een duel van de Zeeuwse klasse. Het duel ging vrijwel gelijk op tot aan de rust: 37-31. In de tweede helft liep de thuisclub verder weg. Vooral in de laatste periode werd de marge vergroot, waardoor het verschil in punten uiteindelijk op liep naar 21. Stefan de Clerck was bij Voor waarts topscorer met 27 punten. Marcel van Essen was goed voor achttien punten. Het motorcrossseizoen ging in Axel van start met 138 deelnemers. Daarmee was de organi satie van de RES-cross bijzonder tevreden. In de klasse MX Open kwamen tijdens de eerste RES-cross van het seizoen 34 deelnemers in actie. Bart Seymortier uit het Belgische talentvolle Zuiddorpenaren Martijn Roos (vierde) en Elmar Willems (vijfde) eindigden in de top van het klassement. Adegem won. De foto Peter Nicolai door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - In de schaduw van Vios en Seolto vochten de korfbal lers KVK en Zaamslag hun duel uit in de middenmoot van de vier de klasse. Het plan van Zaamslag om de derde plaats van de Kapel- lenaren aan het wankelen te breng en, kon na een kwartier spelen de prullenmand in. KVK bleek uitges- lapener en schoot de magere moti vatie van de Zeeuws-Vlamingen aan diggelen. Eén punt, afge snoept van 't Capproen, is de tota le buit van Luctor dit zaalseizoen. In Yerseke was een bewegelijk Vol harding Luctor veel te sterk. KVK-Zaamslag 13-5: De prikkel om 'best of the rest' te worden was niet besteed aan Zaamslag. Af te meten aan de motivatie won de ergernis over de vroege aanvangs tijd (12.00 uur) het met gemak. „Het heilige vuur ontbrak" ver woordde coach Richard Ollefers het matige optreden in bedekte ter men. De vier wissels die hij toepas te waren geen applauswissels. Na ruim een kwartier stond het 3-3, een half uur later scoorde Zaam slag nummer vier. KVK stond in tussen op elf. Verdedigend stond het niet eens zo verkeerd bij de be zoekers, maar tegen de elkaar snel opvolgende Bevelandse aanvallen, na weer een éénschotsaanval van Zaamslag, kon de Zeeuws-Vlaam- se defensie niet op. Het gebrek aan eigen afrondende scherpte, geïllustreerd door slechts één doelpunt van mannelijke ma kelij en de tactische slimheid van KVK in de korfzone, leidden tot frustratie bij Zaamslag. Scores Zaamslag: Linda Hamelink 2, Pjotr Hamelink, Debby Cerpentier en Marjan Verhage 1 door René van Stee Volharding-Luctor 14-4: Met de dertiende nederlaag op zak zit de zaalcompetitie voor Luctor er op. Enerzijds tot opluchting van coach Sylvia Trouwborst: „Hier kunnen we een streep onder zetten en met frisse moed naar het veld toele ven." Anderzijds met de moed in de schoenen constaterend: „Het was tegen Volharding weer het zelfde verhaal. We pakken te wei nig kansen en krijgen veel te mak kelijk veels te veel doelpunten om de oren". De positieve gedachte vooraf om over de dames een ver schil te kunnen maken, behoorde al snel tot het verleden. De Yerse- kenaren waren verdedigend stuk ken feller. Zoals de thuisploeg aan vallend veel stabieler oogde. Waar Volharding de kansen afdwong, durfde Luctor ze niet te nemen. Scores Luctor: Eline Jansen 2, Adri de Jonge en Anniek Verschuure 1. KLOETINGE - De vreugde bij Etiënne Mallie was zaterdagmid dag groot. De aanvaller van Kloe tinge stond inmiddels drie wed strijden droog. Tegen NSC Nijkerk brak de gelegenheidsspits de ban. Niet alleen schoot hij twee keer raak, ook versierde de Vlissinger de strafschop waaruit Mark Schuit de derde treffer namens de Beve landse hoofdklasser kon aanteke nen. Het leverde Kloetinge een 3-1-zege op, waardoor de formatie van trainer Cees Houtepen de mid denmoot in het vizier houdt. „Keihard werken en blijven gelo ven in jezelf wordt eindelijk be loond", klonk het opgelucht. Mal lie refereerde daarmee naar dure verliespunten (gelijke spelen) in re cente duels met de laagvliegers LRC Leerdam en DTS'35. De aan valler is nog niet overtuigd van zichzelf als aanvalsleider. „Ik sta er omdat we geen echte spits heb ben. Dat is best lastig. Zo heb ik het spel heel graag voor me. Dan bestaat de neiging om de bal op te komen halen, terwijl je vaak beter ver weg kunt blijven. Dat is iets wat je echt moet leren", vertelde hij. Mallie gaat er alles aan doen om met klassenbehoud afscheid te ne men van Kloetinge. Volgend sei zoen speelt hij voor zondag-eerste klasser Vlissingen. Daar kan hij het veldvoetbal beter combineren met het zaalvoetbal bij eerste-divi- sionist Groene Ster. „Als we met Groene Ster promoveren - en die kans is aanwezig - gaan we veel op vrijdag spelen. Kloetinge op zater dag erbij is dan echt niet meer te doen", motiveerde hij zijn vertrek. Houtepen toonde begrip voor de overstap van Mallie. „Het is niet niks wat ze met Groene Ster pres teren. Dan moet je kunnen accep teren dat hij daarvoor kiest", vond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34