Leutfeest kent nog geen krimp Uitslagen maandag 7 maart 2011 De Prutsers met 'De jacht is mooier dan de vangst' tijdens de optocht in Lamswaarde. foto Mark Neelemans Na de nodige officiële plicht plegingen zoals de traditio nele sleuteloverhandiging barstte het carnavalsgedruis dit weekend in volle glorie los. De op tochten in Zeeuws-Vlaanderen trokken zowel zaterdag als zondag veel publiek. De carnavalsbolwer ken Aardenburg (zaterdag) en Sas van Gent, Hulst en Lamswaarde (zondag) spanden wat deelnemen de praalwagens betreft de kroon. Kleinere leutkernen zijn duidelijk met een inhaalslag bezig. Hier scoorden de optochten ten opzich te van voorgaande edities meer deelnemers. In alle hos- en dansge legenheden vierde hier de leut ook hoogtij. De carnavalsverenigin gen hadden alles uit de kast ge haald om met praalwagens, loop groepen en kleinere groepjes de optochten met veel beweging, kleurrijke uitdossingen, muziek en vooral plezier op te luisteren. 'Geen schokkende of confronteren de uitbeeldingen maar carnavalesk uitpakken'luidde het credo van de carnavalsvierders. Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd. Vele jonge feestneuzen in spé droegen hun steentje bij. „Hier slaat de vergrij zing niet toe. Het feest der feesten heeft zonder meer toekomst'", meldden de diverse prinsen in hun toespraken. AARDENBURG - Binnenwagens A: 1. KPJ Eede; Kleine binnenwagens: 1. De Sluisse Klakkers; Buitenwagens: 1. Orde der Soepkiekens; Individuelen t/m 12 jaar; 1. Joey Corthals; Individuelen 13 jaar en ouder; 1. Ella de Klerk; Groepen 2 t/m 4 pers.: 1. Groep Ellen Ruesen; Groepen 5 en meer pers.: 1. De Pokkies; Pu blieksprijs: KPJ Eede; CLINGE - Binnenwagens: 1. De Pivo's; 2. De Sjakies; Buitenwagens: 1. Chinees car naval; 2. Steek aan los; Groepen 1 t/m 4 pers.: 1. Angèle en Irma; 2. De nonnekes; Groepen 5 en meer pers. 1. Groeten uit de rimboe; 2. We geven er een Clingse lap op; GRAAUW - Wagens: 1De Toogverkes; 2. De Zeverjers; Enkelingen Duo's: 1. Vergrijzing in Graauw, kom nou; Groepen 7 en meer; 1. De Funtoppers; KLOOS- TERZANDE - Kinderoptocht: Enkelingen: 1. Glitter glamour butterfly; Duo's: 1. Van uit het heelel direct naar carnaval; Groe pen 3 t/m 6 pers.1. Balonnen meisjes; Groepen 7 en meer pers.1We zijn zo klein omdat we Chinezen zijn; Verlichte optocht: Wagens: 1. De Zuipcilinders; 2. De Kloorianen; Groepen 1 t/m 4 pers.: 1. Hollandse wijven; Groepen 5 en meer pers.: 1De Knosseljèrs; Mooist verlichte woning: Cloosterstraat 15; NIEUW-NAMEN - Uitslag songfestival: Jeugd: 1Het voetbalstadion; 2. Het vlie gerfeest van de Cool Kauter Kids; Volwas senen: 1De Harde Kern; 2. De Red Ani mals; PHILIPPINE - Binnenwagens: 1. De Zwaankantjes; 2. Jeugd van tegenwoor dig; Buitenwagens; 1De Sloebers; Groe pen volwassenen: 1. Bouwclub M'n Broer; Groepen jeugd: 1Boef zoekt vrouw; Duos'1. Voice of Philippine; Indi viduelen: 1. Ik sta voor paal; Publieksprijs: Voice of Philippine; Aanmoedigingsprijs Cees Buijzze: Bouwclub M'n Broer; SINT JANSTEEN - Wagens: 1De Slip pers; 2. De Knuffelaers; Grote groepen: 1. De Leutmaokers; Kleine groepen: 1. José en Sjuly; SLUISKIL - Individuelen/ groepen tot 6 jaar: 1. Destiny Willems; Individuelen groepen 7 t/m 12 jaar: 1Quinty en Jaimy; Kleine loopgroepen: 1't Pontje in vaart;Grote loopgroepen: 1. WK Wiel rennen; 2. Wagens: 1. De Sluiskilse Leu ters; 2. De Slakkenbouwers; VOGELWAARDE - Enkelingen: 1. Loze vissertje; Duo's: 1. Nederland in bewe ging; Groepen 3 t/m 5 pers.: 1. De olifan ten busters; Groepen 6 t/m 9 pers.: 1. Een beetje van onszelf en een beetje mag gi; Groepen 10 en meer pers.: 1. Da was et; Binnenwagens: 1. Fucky Duckies; 2. Droolse Woepers; Buitenwagens: 1. Knos seljèrs; 2. Boelies; WESTDORPE - Wagens 1Onderwater wereld; 2. Hooggeëerd publiek; Groepen volwassenen: 1. Wij slaan nergens op; In dividuelen onderbouw; 1. Sponsbob; Indi viduelen bovenbouw: 1. Spook op spin- nenfiets; Duo's'onderbouw; 1Politie met boeven; Duo's bovenbouw; 1Teletub- bies; Groepen bovenbouw: 1. Scouting een schot in de roos. De uitslagen van de optochten in Hulst, Sas van Cent en Lamswaarde waren bij het slui ten van de krant nog niet binnen. Een rijdende vliegende schotel tijdens de lichtstoet in Kloosterzande. De verlichte optocht werd voor de zesde keer gehouden. foto Peter Nicolai zaterdag een recordaantal van 1157 deelnemers. Prins Dille zag 20 praal- foto Peter Nicolai Ook in Clinge vierden ze het 44-jarig jubileum van de Hulster Vossen. Er was veel belangstelling voor de optocht. foto Mark Neelemans De nieuwe prins Pim zag zaterdagmiddag in het Rattenrijk negen grote wa gens en heel wat voetvolk aan zich voorbijtrekken. foto Mark Neelemans tijdens de optocht in Philippine, die L foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31