Plan hotel in oud raadhuis Rij voor 65-jarig paar Hlzeelan almanak Tip? redactie@pzc.nl Thee HOEK Inwoners willen verpaupering stoppen maandag 7 maart 2011 Z door Eugène Verstraeten HOEK - Een groepje inwoners van Hoek wil in het oude raadhuis in het dorp een pension, restaurant en bar beginnen. Ze hebben de Terneuzense gemeenteraad om fi nanciële steun gevraagd voor het plan. Omdat het plan nog in een pril sta dium is willen de initiatiefnemers voorlopig nog anoniem blijven en treden ze naar buiten onder de naam Team Raadhuis Hoek. „We zijn nog niet zover met de uitvoe ring", zegt één van hen, „Want voor de horeca moet er veel gere geld worden ten behoeve van de vergunningen. Maar het enthou siasme is er niet minder om." Sinds lange tijd al wordt het oude Sinds jaren verricht een groep Neder landers, waaronder een Zeeuw, ze genrijk werk in Nepal. Ze slaan wa terputten en brengen zonnepanelen aan. Eenmaal aangekomen is het vanuit de bewoonde wereld drie dagen lo pen om de berggebieden te bereiken. Boven wacht dan de thee. Die wordt naar goed Nepalees gebruik geser veerd met een ei. Na vijf theevisites hebben de Nederlanders het er wel mee gehad. Daarom nemen ze dit keer blikken vol koekjes mee. Dat wordt nog een heel gesjouw. Nu maar hopen dat de traktatie niet wordt opgeborgen, maar wordt rond gedeeld bij de thee. Dan pas zal het helemaal koek en ei zijn tussen oost en west. 'Wij slaon nergus op' in Westdorpe. Prins Edwindo zwaaide daar, bijgestaan door slechts 5 raadsleden, voor de 20e keer de scepter. foto Peter Nicolai raadhuis geteisterd door vernielin gen en verpaupering. „Omdat het hier om een gemeentelijk monu ment gaat lijkt het ons van belang dat hier een einde aan komt en er een nieuwe bestemming voor het raadhuis gevonden wordt", schrij ven de initiatiefnemers aan de raad. Vanuit de politiek zijn er al herhaaldelijk vragen gekomen en ook bewoners hebben hun erger nis uitgesproken. Het Team wijst er op dat er activi teiten als de bouw van de Sluiskil tunnel en de toenemende stops bij Dow de vraag naar betaalbare slaapgelegenheid is toegenomen. Ook zouden toeristen kunnen overnachten, in het pension dat dan ook een restaurant en bar met 'een agrarisch karakter'. door Eugène Verstraeten HULST - „Wij hadden nooit ge dacht dat we zo lang samen zou den blijven', zeggen Louis Oomens (94) en Rica Willart (92 uit Hulst. Zaterdag waren ze 65 jaar getrouwd. Een jubileum dat ook aan koningin Beatrix niet voorbij was gegaan, getuige een mooie felicitatiebrief. Bij hun 60-jarig huwelijksjubi leum stonden de mensen in een lange rij buiten te wachten om hen te feliciteren en zaterdagmid dag bij de receptie in het restau rant bij de Blaauwe Hoeve was het al bijna net zo druk. Niet verwon derlijk, want vooral Louis heeft door zijn langdurig lidmaatschap van toneelgroep de Transfiguratie en zangkoor Viva la Musica heel veel kennissen opgedaan. Louis, afkomstig uit Dongen, leer de Rica kennen tijdens de kermis in haar geboorteplaats Oosterhout. Na de oorlog trouwden ze en trok- Kleine bakkertjes in Graauw. Prins Willem: „Van jongs af aan wordt de De Nachtuuln in Aardenburg noteerden ken naar Hulst, waar Louis in jeugd hier al met de carnavalsbacil besmet." foto Mark Neelemans wagens aan zich voorbijtrekken. dienst kwam bij schoenenfabriek Zaman. Later werkte hij in een breigoederenfabriek en als recep tionist in het ziekenhuis. Drie jaar geleden verhuisden ze uit de Mau- ritslaan naar een appartement bij de Blaauwe Hoeve. Het echtpaar kreeg twee kinderen, zes kleinkin deren, zes achterkleinkinderen en de zevende is op komst. Carnavalsbouwclub Pijke Zot verwijst graag naar plaatselijke gebeurtenissen en actualiteit. De ter ziele gegane Sas- se Folklore werd in de stoet weer nieuw leven ingeblazen. foto Mark Neelemans Wandelende contactadvertentie in Aardenburgse Horlepiepjes. Vogelwaarde, foto Mark Neelemans foto Peter Nicolai Louis Oomens en Rica Willart zijn 65 jaar getrouwd. foto Peter Nicolai Het pontje bij Sluiskil wordt gered bijna 200 deelnemers trok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30