'-C«! PZC l„ Aantal spijbelaars fors toegenomen rir*9&mcss3i ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 LEERPLICHT Gebrek aan motivatie belangrijkste reden voor schoolverzuim Terneuzen Schepen in aanvaring in dichte mist Joop de Bakker krijgt Gouden Vlinder Politie houdt vernieler van fietsen aan Bewoonster betrapt inbrekers in woning Duizenden toeschouwers volgen jubileumoptocht Vossen *i t» Leutfeest kent nog geen krimp Maandag 7 maart 2011 Boek De Rietdekker rijke inspiratiebron voor toeneelstuk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal hardnekki ge spijbelaars uit het voortgezet on derwijs dat bij de Terneuzense leer plichtambtenaren op het matje moest komen, is afgelopen school jaar jaar fors toegenomen. Er wa ren 226 verzuimmeldingen waarbij actie is ondernomen door de leer plichtambtenaar, tegenover 80 mel dingen het schooljaar daarvoor. De belangrijkste beweegreden voor g&msmissmm 3 sss mm&m sss schoolverzuim was gebrek aan mo tivatie. Daarbij ging het vooral om vmbo-leerlingen en in mindere ma te om leerlingen van het ROC. Daarnaast waren er nogal wat leer lingen die voortdurend te laat kwa men. Dat speelde bij zowel leerlin gen van vmbo als van havo/vwo. Andere redenen voor ongeoorloofd verzuim waren onterechte ziekte meldingen, conflicten op school met medeleerlingen of docenten, of privé-omstandigheden zoals een zorgelijke thuissituatie. Leerlingen die spijbelen, worden door de leerplichtambtenaar sa men met de ouders op het matje geroepen. Zo'n waarschuwend ge sprek heef in de meeste gevallen al een positief effect. Vooral bij de te- laatkomers. Als er meer aan de hand is, zoals bij problemen op schóól of thuis, helpt dat niet en worden de jongeren voor begelei ding gemeld bij het Regionaal Meld- en Coördinatiepunt (RMC). In het afgelopen schooljaar is be gonnen met het doorsturen van spijbelaars naar het bureau HALT, waar ze een taakstraf krijgen. In to taal waren er 50 HALT-verwijzin- gen. Leerplichtigen die ondanks alles toch nog blijven spijbelen krijgen een procesverbaal. Afgelopen schooljaar zijn er 36 opgemaakt te genover 20 het schooljaar daarvoor. In vier gevallen ging het om zoge naamd luxe verzuim, leerlingen die buiten de schoolvakanties om met hun ouders op vakantie gingen. Volgens de leerplichtambtenaren is het opvallend dat van de twee Ter neuzense scholen voor voortgezet onderwijs bijna alle leerlingen die zijn door verwezen naar HALT af komstig waren van De Rede. Het Zeldenrust-Steelantcollege ver klaart het niet doorverwijzen van leerlingen naar de leerplichtambte naar door de strenge strafmaatrege len die men zelf hanteert. De leer lingen hebben daardoor al een dui delijke waarschuwing te pakken en zouden hierdoor hun lesje al heb ben geleerd. HULST - De Vossenstad Hulst vier dit jaar voor de 44e keer carnaval. Het jubileum kreeg extra uitstraling door tientallen Vossenvlag- gen die in de binnenstad wapperden. Er de den gistermiddag 18 wagens aan de optocht mee en vele loopgroepen en individuelen. De zes plaatselijke dweilbands en enkele blaaska pellen van buitenaf bliezen het jubileumsfeer tje nog eens extra op. Traditioneel stond het publiek weer rijen dik langs de kant. Tijdens de zuurkoolmaaltijd werden zaterdag Jan Kant en Ron van Waterschoot onderscheiden van wege hun 22-jarig lidmaatschap van de Huls ter carnavalsstichting. De uittredende Van Wa terschoot werd evenals Roy Bosman ook nog benoemd tot erevos. foto Peter Nicolai LAMSWAARDE Joop de Bakker uit Lamswaarde heeft de Gouden Vlinder van de Vlinderstichting gekregen. Hij krijgt de onderscheiding voor zijn vele verdiensten voor het vlinder- onderzoek in Zeeuws-Vlaanderen. De Bakker was bijna 25 jaar gele den mede-oprichter van de insec tenwerkgroep van de Steltkluut. Hij doet veldonderzoek, geeft lezin gen en verzorgt excursies „Het is toch een erkenning voor het werk datje al die jaren hebt gedaan." SINT JANSTEEN In de Wilhelminastraat in Sint Jan steen is zaterdagnacht een 23-jarige inwoner van de gemeente Hulst aangehouden. Agenten zagen dat hij in de Wilhelminastraat een op de grond liggende fiets vernielde door op een wiel te trappen. De man werd opgepakt en naar het bu reau gebracht. Hij is na verhoor in vrijheid gesteld en wil de schade vergoeden. De politie vraagt de ei genaar van de vernielde fiets zich te melden. SINT JANSTEEN In een huis aan de Meidoornstraat in Sint Jansteen betrapte de be woonster zaterdagmiddag twee in brekers. Ze kwam thuis en zag in de woonkamer een man staan. Die sprong, toen hij haar zag, door het raam, dat even daarvoor bij de in braak vernield was, en ging er van door. Even later hoorde de vrouw wat gestommel en zag zij een twee de persoon eveneens door het raam naar buiten springen. Voorzo ver bekend is er niets gestolen. ANTWERPEN - Twee zeeschepen, de Zelada Desgagnes en de MSC Patri cia, zijn zaterdagochtend rond drie uur met elkaar in aanvaring geko men op de Schelde net over de Bel gisch-Nederlandse grens. De Zela da Desgagnes (137 meter lang en 21 meter breed) heeft daarbij boven de waterlijn forse schade opgelo pen aan de voorplecht. Het ongeluk gebeurde in dichte mist. De Zelada Desgagnes was op weg van Antwerpen naar de Wes- terschelde en de MSC Patricia (166 bij 23 meter) voer met een sleper naar Antwerpen. Door onbekende oorzaak zijn beide schepen tegen elkaar aangevaren, met een overi gens beperkte snelheid. Het MSC-schip liep lichte schade op en mocht na het incident door varen naar de MSC-hometerminal aan het Delwaidedok in het Ant werps havengebied. De Zelada Des gagnes moest ten anker gaan in de Schaar van Ouden Doel, net in Ne derland bij de Hedwigepolder, en is zaterdagavond tegen zeven uur naar de haven van Antwerpen te ruggevaren voor reparatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29