iee ontworsteld gekapseisde kotter roept vragen op and 13 Eén aangifte maakt geen verdachte commentaar Vals alarm ROC Terneuzen houdt markt met bedrijven Dode man Goes geen slachtoffer van misdrijf maandag 7 maart 2011 VIDEO Het afgelopen weekend is de carna val weer begonnen. Kijk voor verschil lende video's op: www.pzc.ni/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto De directeur van basis school Cypressen- hof in Middelburg zal niet worden ver volgd. Het Openbaar Ministerie heeft geen enkele aanwijzing gevonden dat de aanklacht die een oud-leerling indiende op feiten is gebaseerd. Die consta tering roept de vraag op of de betrokkenen niet overtrokken hebben gereageerd. Was het no dig om de directeur met verlof te sturen? Was het nodig om leerkrachten van andere basis scholen te informeren? Was het nodig om informatiebijeenkom sten te beleggen voor de ouders? En had de pers (inclu sief de PZC) zo moeten uitpak ken met dit onderwerp? Met de wijsheid van nu kunnen alle vragen ontkennend worden be antwoord. Hopelijk is dat een les voor allen. Een aangifte moet uiteraard altijd grondig onderzocht worden. Maar zeker als het om een geïsoleerd geval gaat en er verder geen aanwij zing is die de aangifte onder steunt, dan ligt het meer voor de hand om met dergelijke ac ties te wachten tot het Open baar Ministerie het onderzoek heeft afgerond. TERNEUZEN - Het ROC Wester- schelde houdt op dinsdag 15 en donderdag 17 maart de jaarlijkse bedrijven- en beroepenmarkt. Bedrijven geven voorlichting aan toekomstige studenten. Daarnaast geeft het ROC informatie over de opleidingen. Jongeren kunnen zich op de markt meteen inschrij ven. Op de markt zijn onder meer Ya- ra, Dow, Thermphos, Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen, en de kinder opvang te vinden. De markt duurt van 14.00 tot 21.30 uur en vindt plaats op de locatie aan de Vlietstraat in Terneuzen. GOES - De dode man die zaterdag in de watergang bij de 's-Graven- polderseweg in Goes is aangetrof fen, een 50-jarige man uit de ge meente Goes, is geen slachtoffer van een misdrijf Dat heeft onder zoek uitgewezen. De man werd omstreeks 10.00 uur gevonden door een 16-jarige jongen die langs de watergang fietste. Hij heeft de politie gewaarschuwd. Tegen 11.00 uur is de brandweer ter assistentie gekomen om de man uit het water te halen. Omdat op dat moment een misdrijf nog niet kon worden uitgesloten, moest dat uiterst zorg vuldig gebeuren. Rond 14.00 uur was het lichaam geborgen. zijn veroorzaakt, benadrukken des kundigen. Het geelgroen van het stuurhuis laat zich zien. De deur staat open. De berging door het Terneuzense bedrijf verloopt ge heel volgens plan. Dan, een kleine tegenslag. De strop zit vast in de opbouw. Er zit niets anders op dan de takel weer een stukje te laten vieren, zodat het stuk staal kan worden wegge brand. Maar daarna gaat het zelfs vlotter dan verwacht, constateert Eline Muller van Multraship tevre den. Het weer zit mee. De zee is kalm. Nog wel. Tegen de avond ligt de N28 overeind. Al snel wordt duidelijk dat de drie vissers niet meer aan boord zijn. Die conclusie zet even een flinke domper op de operatie. De wind wakkert aan en voor komt dat de Multratug 18 bok en kotter op sleep naar Vlissingen kan nemen. Zondagmiddag rond half één is de situatie dusdanig ver beterd, dat het anker kan worden gelicht. Maar de zee is nog te woe lig om het schip drijvend te vervoe ren. Hangend in de takels onder neemt de Nieuwpoort 28 zo zijn laatste reis, naar Vlissingen. sers in eerste instantie van Franse autoriteiten te horen, meldden zij, dat ze met hun netten niet moch ten dreggen naar hun collega's uit Arnemuiden en Oost-Souburg, i Dit is opmerkelijk, maar dat is niet i het enige. De Yerseke 138 en Arnemuiden 46 Jen 25 zijn tot donderdagmiddag I bij het schip gebleven. Ook van woensdag- op donderdagnacht probeerden ze de wacht te hou den. Eenvoudig was dat niet, zei de schipper van de Yerseke 138 donderdag via de satelliettelefoon. Op de Nieuwpoort 28 was slechts een klein licht aangebracht, ,,'s Ochtends zagen we de kotter niet meer", aldus de schipper. „We zijn gaan zoeken. Het schip bleek afge dreven te zijn met de stroming." De vissers konden dit niet langer aanzien. Zij deden wat de Fransen hadden verzuimd. Ze maakten met de hulp van duikers de Nieuw poort 28 vast aan de Yerseke 138 en wilden het risico nemen de kot ter naar Vlissingen te slepen. Uiteindelijk hoefde dat niet. Verze keraars van rederij De Rousant uit Zoutkamp, de eigenaar, gaven don derdag opdracht aan Multraship in Terneuzen de kotter te bergen. De Multratug 18 nam de sleep rond 17.00 uur over. Bijna twee dagen na het ongeval kon de berging be ginnen. Scheepvaartongevallen zijn juri- disch en financieel 'lastig'. De men selijke maat kan daardoor wegval len. Het heeft er alle schijn van dat dit bij de Franse autoriteiten is ge beurd, door eerst Zeeuwse vissers te verbieden actie te ondernemen én door de Nieuwpoort 28 - aldus vissers - maar rond te laten drij ven. Dit schreeuwt om onderzoek door een onafhankelijke instantie, door de Nederlandse Onderzoeks raad voor Veiligheid. De beman ning van de Nieuwpoort 28 komt immers uit Nederland. door Maurits Sep MIDDELBURG - Geen onderbou wing voor de beschuldiging, geen aanknopingspunten voor nader onderzoek. Duidelijker kan het Openbaar Ministerie niet zijn: de directeur van de Gypressenhof is geen verdachte van misbruik van een oud-leerling, zaak gesloten. Op 16 februari deed de nu 19-jari- ge jongen aangifte tegen de school directeur. Hij was en bleef tot nu de enige die de directeur van een ontuchtige handeling beschuldig de. Bovendien zou zich dat veer tien jaar geleden hebben afge speeld, toen de jongen 5 jaar oud was. Deze combinatie van factoren deed politie en Openbaar Ministe rie twijfelen. Daarom is een,lande lijke groep van experts - ervaren zedenrechercheurs en gedragsdes kundigen - ingezet om de aangifte te bekijken. Bij zulke oude zaken is het OM zeer terughoudend om bij één aangifte iemand als ver dachte aan te merken. Dat is om te voorkomen dat mensen lichtvaar dig worden beschuldigd van sek sueel misbruik, aldus het OM. Alle betrokkenen en ouders zijn tussen donderdag (school en direc teur) en zaterdag (ouders) geïnfor meerd. Volgens Jannie Sandee-Mal- jaars van het schoolbestuur zijn de ouders op maandag 14 maart weer uitgenodigd voor een informatie bijeenkomst. „We willen dit goed afronden en dan naar de toekomst kijken." Stap voor stap worden in de loop van de zaterdagmiddag dek en stuurhut van de Nieuwpoort 28 weer zichtbaar. foto's Peter Buteijn/Multraship

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27