D Stap voor stap aan de Franse houding rondom Kamer van Koophandel in actie tegen stijgend aantal overvallen Brein PZC maandag De krant 8 weken voor 24 euro! NIEUWPOORT 28 De berging van de omgeslagen garnalenkotter Nieuwpoort 28 verliep afgelopen weekeinde voorspoedig. De drie Zeeuwse op varenden worden nog steeds vermist. maandag 7 maart 2011 hu i door Wim Hofman e nieuwjaarskaarten waren net gesorteerd en de valentijnskaart- jes zijn opgeruimd. Op de laatste waren veel harten te zien. Vreemd wel, een sym bool dat stamt uit de tijd dat men nog sprak van hart en ziel, toen men nog dacht dat het hart het belangrijkste onderdeel van ons lichaam was: daar za ten de gevoelens en daar klop ten de hartstochten. Het kon zelfs met een liefdespijl door wondt worden. Of het kon in vuur en vlam staan. En we de den dingen met geheel ons hart. We weten dat het niet zo is en dat het hart vooral de functie van een pomp heeft en we we ten nu ook dat onze belangrijk ste organen in ons hoofd zitten. Ooit legde dichter Toon Teile gen mij uit dat hij tijdens zijn studie medicijnen te horen had gekregen dat als iemands hoofd eraf was, men er wel vanuit kon gaan dat iemand er geweest was. Het hart klopte misschien nog wel even door. Vaak ging COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt' van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal ina28i D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere 'informatie aa de mond ook nog wel open en dicht. Men kon echter niet we ten wat er op zo'n moment in dat hoofd omging. Stel je voor, zei hij. Toon Tellegen deed zijn studies al weer lang geleden en sinds dien is er veel hersenonderzoek gedaan. In het Museum Dr. Guis- lain, in Gent, zag ik onlangs nog een verzameling plakjes van hersenen en de oude snijmachi ne stond er ook nog. De plakjes lagen in een soort lichtbak en hadden verschillende kleurtjes en nummers en bijschriften. Het geheel leek op een abstract kunstwerk. Nu bestudeert men de hersenen op geheel andere manieren en men beseft steeds meer dat, als we iets over ons zelf willen weten, we er in ie der geval achter moeten komen hoe ons brein werkt. Het zal echter nog wel eventjes duren voordat de hersenen even populair worden als de hartjes dat zijn, en er in plaats van een hart op een kaart of een taart de vorm van de herse nen te zien zal zijn. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Marcel Modde Het is heiig wanneer de piloot zaterdag middag zijn éénmo- torige Cessna op dui zend meter hoogte langs de Vlaamse kustlijn stuurt. Knokke en Oostende schuiven on- derlangs. Ter hoogte van Nieuw poort, de thuishaven van de onfor tuinlijke garnalenkotter van de drie Zeeuwse vissers, zet hij koers pal west over zee. De horizon boven het water be looft niet veel verbetering. We gaan iets lager vliegen om uit de bewolking te blijven en turen in de verte naar beweging onder ons. Op zo'n twintig mijl uit de Franse kust doemt een groepje schepen op. Kustwacht, slepers en een red- dingsvaartuig liggen rondom de Cormorant van Multraship. De Nieuwpoort 28 hangt in twee stroppen achter de drijvende bok. Stapje voor stapje wordt het gekan telde vissersschip recht gelegd. Het pijnlijke beeld van de rode romp die bij iedere golfslag wordt overspoeld, heeft tegen drie uur plaatsgemaakt voor een meer draaglijke blik op het dek. Twaalf uur nadat met de berging is begon nen. Draaglijk vooral omdat de beman ning mogelijk nog aan boord is. De kans dat ze zich in een luchtbel in leven zouden hebben weten te houden, werd al snel na het drama dinsdagavond nihil geacht, in com binatie met het koude zeewater. Maar het bergen van de lichamen is voor de achtergebleven familie thuis van enorm belang. De mast komt boven water. De giek is geknakt, maar dat kan ook bij het aanbrengen van de strop Franse en Belgische autoritei ten moeten de toedracht van het ongeluk met de Nieuwpoort 28 onderzoe ken. Het schip is gekapseisd in Franse wateren en vaart onder Belgische vlag. Voor Nederland is formeel geen rol weg el, ook al zijn de drie vissers van de kotter Nederlanders. De manier waarop Frankrijk zich volgens.Zeeuwse vissers heeft ge dragen, roept echter zo veel vra gen op dat Nederland niet afzijdig kan blijven. Zeeuwse vissers die dinsdagavond de Nieuwpoort 28 te hulp schoten, zijn vol lof over de Belgen. Seaking-heli's uit Koksij- de kwamen vlug in actie. Ook snel den Belgische reddingboten toe. De Nieuwpoort 28 lag voor het ANALYSE door Harmen van der Werf Franse Duinkerke, maar was uit België goed bereikbaar én is een Belgisch vaartuig. Dat kunnen ver klaringen zijn. Vervolgens kregen Zeeuwse vis- wmKÊmBammmmmiÊÊamÊm MIDDELBURG - Ondernemers en hun personeel worden steeds va ker slachtoffer van geweldsmisdrij ven. Dat constateert de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. Met name het aantal overvallen is de laatste jaren flink gestegen, tot ruim veertig vorig jaar in Zeeland. Een overval met een persoonlijke bedreiging heeft vaak een enorme impact, aldus woordvoerder Mare Volleman van de handelskamer, en roept na afloop veel vragen op. „Was de overval te voorkomen ge weest? Heb ik goed gehandeld? En hoe ga ik om met iemand die slachtoffer is geworden van een overval?" Om ondernemers en hun personeel beter voor te berei den op een dergelijke ingrijpende gebeurtenis, organiseert de han delskamer samen met de politie en de gemeente Goes op 14 maart een bijeenkomst. Tijdens die avond (aanvang 19 uur) in het Stadskantoor wordt ingegaan op de ontwikkelingen rond overval len in de regio. Ook vertelt een slachtoffer over zijn ervaring met een overval en wordt een situatie nagespeeld door een trainer en een acteur, wat moet leiden tot een aantal bruikbare tips.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26