Berging kotter geslaagd Geen bewijs voor ontucht directeur VISSERSDRAMA N28 op transport naar Vlissingen, vissers nog steeds vermist i Dure dienstreis kost baas politie België kop Kabinetsvrienden: Verhagen is CDA-leider Vliegtuig vertraagd na steekvlam uit motor Heldenrol Kuyt bij Liverpool MAANDAG 7 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 55 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 door Marcel Modde ouinkerke - De voor de Frans-Bel gische kust gekapseisde kotter Nieuwpoort 28 is geborgen en gis teren op transport gegaan naar Vlissingen. Vannacht kwam het konvooi aan. De drie vissers uit Ar- nemuiden en Oost-Souburg wor den nog steeds vermist. Bergers van het Temeuzense be drijf Multraship slaagden er zater dag in de N28 weer terug op z'n romp te kantelen en het drijfver- mogen te herstellen. Direct nadat het meeste water uit het schip was gepompt, zijn Franse en Belgische autoriteiten aan boord gegaan op zoek naar de bemanning. Een in spectie eerder vorige week door duikers had niets opgeleverd, maar zij konden niet in de machineka mer komen. De broers Mark en Christiaan de Ridder (20 en 27 jaar) uit Arnemuiden en hun zwa ger Erik Tange (22) uit Oost-Sou burg, werden ook in tweede in stantie niet aangetroffen. De Kust wacht heeft de scheepvaart in het Kanaal en op de Noordzee ge vraagd uit te kijken naar de licha men. De instanties tasten nog steeds in het duister over de oorzaak waar door de N28 afgelopen dinsdaga vond omsloeg. Er wordt rekening mee gehouden dat een passerend zeeschip mogelijk tegen de uit staande giek is gevaren, danwel dat een hoge boeggolf de kotter fataal is geworden. Uit het laatste radio contact zou kunnen worden opge maakt dat de vissersboot bestu- ringsproblenen had. De N28 werd gisteren in de takels van de bok Cormorant naar Vlis singen versleept. De zee was vol gens woordvoerder Eline Muller te woelig om het schip drijvend te vervoeren. In de Westhofhaven worden de takels losgemaakt, waar na de kotter naar een werf wordt gebracht voor onderzoek naar de toedracht van het drama. AuD pagina 2 en 3: stap voor stap aan de zee ontworsteld BRUSSEL De hoogste baas van de Belgische politie, Fernand Koekelberg, heeft gisteren zijn vertrek aangekondigd na ophef over zijn uitgaven. De 56-jarige Koekelberg dient vandaag zijn ontslag in. Hij spendeerde onder meer 92.000 euro aan een omstreden dienstreis naar Qatar, waarvoor hij nieuwe tassen van 400 euro per stuk liet aanschaffen. Enkele jaren geleden had Koekel- berg zijn ondergeschikten nog ge- F maand tot zuinigheid bij dienstrei- DEN HAAG De leiderschapsdiscussie binnen het CDA blijft oplaaien. Afgelopen weekeinde riepen CDA-bewindslie- den Hans Hillen en Henk Bleker hun collega en vicepremier Maxi me Verhagen uit tot politiek leider. De uitspraken zetten kwaad bloed bij Ruth Peetoom, favoriet om par tijvoorzitter te worden. Zij meent dat de partij eerst haar identiteit opnieuw moet bepalen. Ronald Zoutendijk, ook kandidaat-voorzit ter, vreest voor achterkamertjespo litiek. pagina 4: op schild gehesen SCHIPHOL Het vertrek van een Boeing 737 van Scandanavian Airlines op Schiphol is gisteravond uitgesteld toen er vlak voor het opstijgen een steek vlam uit de motor kwam. Dat meld den woordvoersters van de luchtha ven en de veiligheidsregio. In lucht vaartkringen heet zo'n steekvlam uit de motor een flame-out. Het toestel met 112 inzittenden zou ver trekken naar Oslo. Uit -voorzorg zijn de passagiers uit het toestel ge haald en is de motor nagekeken. De Boeing kon in de loop van de avond alsnog opstijgen. LONDEN Dirk Kuyt was dit weekeinde de grote man in de Premier League. De Nederlandse international on derscheidde zich gisteren in de top wedstrijd van Liverpool tegen Man chester United. Liverpool won op Anfïeld met 3-1 van de koploper en de Nederlandse international maak te alle doelpunten voor de thuis ploeg. Bij elke treffer van Kuyt was Luis Suarez, net overgekomen van Ajax, betrokken bij de voorberei ding. Javier Hernandez scoorde in blessuretijd nog tegen namens Manchester. ZEEUWS-VLAANDEREN door Maurits Sep middelburg - Blij en opgelucht is directeur Hans Barth van basis school Cypressenhof in Middel burg dat hij niet wordt vervolgd voor misbruik van een oud-leer ling. Het Openbaar Ministerie heeft geen enkele aanwijzing kunnen vinden dat de beschuldiging klopt. Van zijn kant beraadt Barth zich nu op de mogelijkheid om tegen de jongen aangifte te doen wegens valse beschuldiging of smaad. „Natuurlijk ben ik blij dat het zo afloopt", zegt Barth. Verder com mentaar op het besluit van het Openbaar Ministerie om geen na der onderzoek te doen, geeft hij niet. Na de vakantie keert Barth weer te rug op de Cypressenhof. Volgens Jannie Sandee-Maljaars van de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs (VCO) in Middelburg hervat de di recteur zijn werk op dinsdag 15 maart. „Dan verwelkomen we hem weer op school en hopen we dat alles achter de rug is. Het liefst willen we hem volledig rehabilite ren. Dat zal tijd kosten, ook voor hemzelf, want hij heeft hierdoor natuurlijk toch een deuk opgelo pen", zegt zij. Sandee-Maljaars is 'ontzettend blij' dat de aangifte tegen de direc teur niet alleen is geseponeerd, maar dat er volgens het Openbaar Ministerie ook geen enkele onder bouwing is gevonden voor de be schuldiging van misbruik. „Er is dus geen zaak." pagina 3: één aangifte maakt geen verdachte; commentaar Balkenende was de laatste echte leider CDA reageer op www.pzc.nl UW reacties: 449 Kabinet moet Beatrix tegenhouden eens -MÏÏWffl 58% oneens 3| 42% O1'/ Zonnig en droog 8° We willen weer weten waar ons voedsel vandaan komt 5 Jacques Chirac (78) deze week voor de rechter 8 Ajax blijft in het spoor van Twente en PSV De Nieuwpoort 28 is weer boven water en wordt in de takels van de bok Cormorant versleept naar Vlissingen. foto Skypictures/Multraship

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25