141 zeeland Zelfs voor kampioenen is Ritthem een HET HUIS HARDY BESTAAT 40 JAAR! Nu 2e glas 40 ,00 Gewapend met pijl en boog togen handboogschutters zondag naar 1 «7 O Fort Rammekens en het Ritthemse bos om op nepdieren te schieten. „Lekker buiten zonder de natuur geweld aan te doen." snelste pijlen soms op de doden of. Carnavalsvierder lopend in tunnel Autoradio's gestolen bij reeks autokraken op Viissings parkeerterrein ft Wb -fci. maandag 7 maart 2011 Jubileumaanbieding Geldig op de totale glascollectie en bij aankoop van een complete bril. Ongeacht het soort glas (ook multifocaal). En dat kan een flinke korting opleveren! Geldig van 8 t/m 12 maart. HANDBOOGSCHIETEN x L kilometer per uur; zo snel gaan de HET HUIS HARDY BeHamypark 38 4331 CK Vlissingen T 0118 41 20 10 GOES - Het gezegde 'als de drank is in de man, is de wijsheid in de kan', werd in de nacht van vrijdag op za terdag eer aangedaan door een 34-ja- rige man uit Roosendaal die in Ber gen op Zoom carnaval had gevierd. Zijn wandeltocht in carnavalsoutfit voerde circa twintig kilometer de andere kant op en eindigde in de Vlaketunnel. De politie trof hem daar aan na een melding. Hij liep te gen het verkeer in, richting Kruinin- gen. Het verkeer op de snelweg A58 was inmiddels stopgezet. De man rook naar drank en moest mee naar het politiebureau. Daar vertelde hij dat hij in Bergen op Zoom carnaval had gevierd en naar huis wilde lo pen. Hoe hij in de Vlaketunnel te rechtkwam, wist hij niet meer. De beer is geschoten. Slechts één pijl, die van Adriaan Loef (midden), raak te de beer in de zogenoemde 'killzone' - herkenbaar aan de ronde cirkels op de buik - en leverde de volle twintig punten op. msmmismmmmmmmiïBmmmsasmmimmmmmismmfflammmsBgeimsimmBBBgtmsmsÊBtsm door Maurits Sep Levende konijnen, weet Adriaan Loef, zijn moei lijk te raken; die horen de pijl aan komen zoeven en springen op het laatste moment op en de pijl vliegt onder ze door. Maar stil staande namaakbeesten raken valt ook lang niet altijd mee. „Vandaag al drie keer de nul, da's veel." Adriaan is de Nederlands Kam pioen 2010 in de klasse Bowhun- ter Recurve. Maar zondag in Rit them schiet hij met een nieuwe boog, die hij pas drie wedstrijden gebruikt. „Het is nog erg wennen", verklaart hij de ietwat tegenvallen de prestaties. De Hilversummer bevindt zich bo vendien in kwalitatief goed gezel schap. Het groepje waarmee hij het parcours van de Zeeuwse 3D ronde aflegt, telt nog een paar kampioenen. Jacqueline van der Sman uit Arnhem is er een van. Zij werd in 2008 de eerste Neder lands Kampioen bij de dames in de categorie Bowhunter Traditio nal. In Ritthem houdt ze slechts de scores van de mannen in haar groep bij. „Ik ben geblesseerd." Haar man Hans is er ook bij en schiet wel. Met weer een andere boog, de Longbow. Elke boog heeft zijn eigen kenmerken, catego rie en prijzen. Maar bij het raken van de dieren geldt voor iedereen hetzelfde: in de killzone levert 20 punten op, daarbuiten minder. 3D handboogschieten „Ai, die gaat heel dun door z'n pootje", becommentarieert groeps- lid Michiel zijn poging op een beer onder aan de dijk langs de Wester- schelde. „Nou ja, telt ook." „Het is een pittig parcours hier", oordelen Jacqueline en Hans na 25 opdrachten. De dieren staan best ver weg van de plek waar de schut ter zich moet opstellen, de beesten zijn bovendien soms last opgesteld en af en toe zitten takken hinder lijk in de weg waardoor de schut ter op de knieën moet. „En dat heb ik met deze boog nog niet on der de knie", moppert Adriaan Loef. Toch zit er af en toe niks an ders op. „Nou ja, ik zal er toch aan moeten wennen." Bovendien, een moeilijk parcours dat minder punten oplevert is toch leuker dan een makkelijk par cours met meer punten. „Het gaat om de uitdaging", vindt Hans. Ja, benadrukt Adriaan, het is veel leuker dan het eruit ziet. „Het is echt geen onnozel pijltje schieten. Zo dacht ik er zelf ook over, maar sinds ik het zelf doe, weet ik dat het anders is." In drie jaar tijd klom hij op van nieuwkomer tot kampioen. Hij traint dan ook zeker twee keer per week. „En alleen 3D hé, met schie ten op blazoenen heb ik helemaal niks. Binnen, in een hokje, hm, saai. Ik wil naar buiten. Daar komt je jachtinstinct ook naar boven. In de natuur zonder de natuur ge weld aan te doen. Prachtig toch?" bekijk de video op www.pzc.nl VLISSINGEN - In Vlissingen is in de keerplaats in de Schutterijstraat, nacht van zaterdag op zondag inge- Volgens de politie zijn in totaal broken in een rij auto's. vier auto's opengebroken. Alle wagens stonden op de par- Uit alle voertuigen werd de autora- Bij deze sport wordt niet geshco- ten op platte borden maar op drie dimensionale doelen (nepdieren). De dieren zijn opgesteld in het Rit themse bos en Fort Rammekens en op en langs de binnenzijde van de dijk langs de Westerschelde. Schutters moeten schieten vanaf een rood paaltje (als ze schieten rhet gebruik van een vizier) of van af een blauw paaltje (zonder vi zier; richten met het blote oog). Aan de Zeeuwse 3D-ronde deden zondag zo'n tweehonderd han- boogschutters mee. De wedstrijd werd georganiseerd door de Vlissingse handboogso ciëteit d'Eendracht. Meer informatie is te vinden op: www.handboogvlissingen.nl In en rond Fort Rammekens en in het dio weggenomen. Eén van de gestolen autoradio's werd later weer teruggevonden in de Noord straat. Over de omvang van de schade die de inbrekers hebben aangericht, is niets bekend. Evenmin is bekend wie de daders zijn geweest. Op de dijk langs de Westerschelde maakt de stevige wind het de handboog schutters soms erg lastig. RCNSJf(PCTIC T Korte Noordstraat 53 Middelburg 10118-624394

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14