Iceland PZC u Coffeeshop mogelijk naast station Thee WALCHEREN 14 en 15 16 OVERLEG CofFeeshopcoalitie praat eind deze week over oplossing lastig dossier Dierenasiel over twee maanden naar Vlissingen Kabelbaan Bruinisse naar Grevelingenmeer Vlissinger gepakt voor handel in harddrugs Motorrijdster moet rijbewijs inleveren almanak Maandag 7 maart 2011 Zelfs voor kampioenen vormt Ritthem een pittig parcoursje Plan sluiten bibliotheek leidt opnieuw tot protest Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Het braakliggende terrein tussen het Middelburgse NS-station en de Schroebrug is in beeld als (tijdelijke) locatie voor een coffeeshop. Eind deze week overleggen raadsleden die voor stander zijn over de coffeeshop. Het overleg vindt plaats op uitno diging van de Lokale Partij Middel burg (LPM). Die heeft de andere fracties in de gemeenteraad uitge nodigd voor een gesprek om de im passe rond het coffeeshopdossier te doorbreken. Een eerder besluit van de raad om aan de Kleverskerk- door Maurits Sep MIDDELBURG - De verhuizing van het Middelburgse dierenasiel naar Vlissingen is pas op 6 en 7 mei en tot die tijd is het gewoon open. Toch hebben (oud)medewerkers zaterdag alvast afscheid genomen van het oude asiel aan de Oost- perkweg. Elf honden en veertig katten zit ten er nu nog. En één konijn, glim lacht Dana de Nooijer uit Westka- pelle. „Het mag dan een beetje een ouwe sannie zijn hier, voor de die ren is het nog een goed asiel. En voor de medewerkers ook; het is hier altijd gezellig." Toch is het goed dat ze over twee maanden verhuizen naar de nieuwbouw aan de Poortersweg in Vlissingen, bij de Buitenhaven. Het nieuwe asiel is natuurlijk mooier, beter en is beter schoon te hoduen. Vier jaar geleden liep Dana voor het eerst stage in het Middelburgse asiel en nu weer. Als stagiaire van het Edudelta College in Goes, orga niseerde ze het afscheidsfeestje. „Ik denk dat ik zo'n honderd uit nodigingen heb verstuurd." Na de verhuizing van Middelburg naar Vlissingen wordt in de loop van mei een open dag gehouden in het nieuwe asiel. seweg een coffeeshop toe te staan is niet uitvoerbaar doordat die loca tie te dicht bij een school ligt. Het kabinet Rutte heeft de minimum afstand vergroot van 250 naar 350 meter. Een meerderheid in de gemeente raad is voor de vestiging van één coffeeshop in Middelburg, liefst geen commerciële, maar een on der hoede van een stichting. Sinds de sluiting van Roxy en Sixty Two zijn er geen gedoogde verkooppun ten van softdrugs meer in de stad. PvdA, GroenLinks, Duurzaam Rood, en WD hebben de uitnodi ging van de LPM aanvaard. D66, hoewel voorstander van een coffee shop, heeft bedankt omdat deze partij vindt dat het niet aan de raad maar het college van burge meester en wethouders is om met een concreet voorstel te komen. Maar deze week lieten B en W we ten voor zichzelf in deze kwestie nog geen rol te zien weggelegd. „Het initiatief ligt bij de coalitiepar tijen PvdA, LPM en WD. Dit is een coalitieaangelegenheid waarbij er door het college c.q. een wethou der van het college geen verant woordelijkheid wordt gedragen", antwoordt B en W op vragen van D66. CDA wilde aanschuiven als ook de optie 'geen coffeeshop' besproken zou worden. Maar dat is niet het geval. „En wij hebben geen behoef te om als stoorzender bij dat over leg te gaan zitten", aldus CDA-frac- tievoorzitter Jan Zwemer. SGP en Christenunie sloegen de uitnodi ging eerder al af Volgens WD, D66, PvdA en Duur- zaamRood heeft de LPM een tijde lijke gebouw in het Stationsgebied voorgesteld. Jeannette de Vis van DuurzaamRood zegt deze oplos sing eerder ook al eens te hebben geopperd. De initiatiefnemer van het overleg, LPM-fractievoorzitter Piet Kraan, wil voorafgaand aan het overleg 'geen commentaar' ge ven op locaties voor de coffeeshop. „Anders hoeven we niet te gaan overleggen", aldus Kraan. Hij be tracht tot het overleg 'radiostilte'. Zijn PvdA-collega Peter de Doel- der wacht af met wat voor voorstel de LPM exact komt. De PvdA wii dat niet dat de coffeeshop ergens achteraf komt. „Het moet contro leerbaar zijn en de coffeeshop mag geen overlast veroorzaken." De PvdA wil dat het 'gewoon een win kel' wordt, dus geen combinatie met horeca. De Doelder wijst een tijdelijke unit in het Stationsgebied als tijde lijke oplossing niet op voorhand af, al blijft de PvdA een voorkeur houden voor de binnenstad. Dana de Nooijer loopt voor het Edudelta College stage bij het dierenasiel in Middelburg. Hoewel ernstig verouderd is het asiel voor dieren nog een fijne plek, vindt ze. „We hebben veertig katten, maar ik ben vooral een hondenmens." foto Lex de Meester BRUINiSSE Er ligt een plan voor een kabelbaan van Bruinisse naar de afmeerplaats Archipel in het Grevelingenmeer. De baan krijgt een tussenstation op de Grevelingendam. Volgens Ri chard Rot, eigenaar van zeilschool Aquavitesse in Bruinisse, wordt in termijnen van tien, vijftien jaar ge dacht. Wethouder Ad Verseput be aamt dat er een link moet komen tussen Bruinisse, Grevelingendam en het Grevelingenmeer. „Een soort skilift. Ja, dat zou kunnen." MIDDELBURG In de Schuttershofstraat in Middel burg is zaterdagnacht een 24-jarige Vlissinger aangehouden omdat hij zou hebben gehandeld in hard drugs. De portier van een horeca zaak belde de politie omdat er een man binnen was die drugs probeer de te verkopen. De Vlissingen had enkele zakjes drugs, zakjes wit poe der en een zakje met een brokje bij zich. Hij is na zijn aanhouding naar Torentijd gebracht. De drugs zijn in beslag genomen. OOST-SOUBURG Een 25-jarige vrouw uit Vlissingen heeft haar rijbewijs moeten inleve ren omdat ze met haar motor veel te hard over de Ritthemsestraat in Oost-Souburg reed. Op de weg mag tachtig gereden worden, maar de vrouw haalde de 150 kilometer per uur. De politie zag de vrouw zater dagmiddag rijden. Ze reed samen met nog iemand, maar die motor rijder zag de politie en minderde vaart. De vrouw had de politie niet gezien en reed hard door. Sinds jaren verricht een groep Neder landers, waaronder een Zeeuw, ze genrijk werk in Nepal. Ze doen hier aan fondswerving en van de op brengst slaan ze waterputten en brengen ze zonnepanelen aan. Eenmaal in het Aziatische land aan gekomen is het vanuit de bewoonde wereld nog drie dagen lopen om de afgelegen berggebieden te bereiken. Boven wacht dan de thee. Die wordt naar goed Nepalees gebruik altijd ge- Tipredactie@pzc.nl serveerd met een ei. Na vijf theevisi tes hebben de Nederlanders heter wel mee gehad. Daarom nemen ze dit keer blikken vol met volkoren koekjes mee. Dat wordt nog een heel gesjouw. Nu maar hopen dat de traktatie niet wordt opgeborgen, maar onmiddel lijk wordt rondgedeeld bij de theece remonie. Dan pas zal het helemaal koek en ei zijn tussen oost en west.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13