buitenland 19 Tripoli is bereikt' PB PB PB 'Europarlement is een peperduur verhuiscircus' Journalisten protesteren tegen Turkse regering Verdachte schietpartij gevonden OB <-r 'Als we er in slagen om Ras Lanuf in te nemen, kunnen we doorstoten naar Sirte' Geilo lobe REIZEN Autorondreis 283 REIZEN 'Tienduizenden op de vlucht in zuiden Sudan' Elzas& Vogezen löbe REIZEN Reddingssysteem voor onderzeeërs Solden töbe REIZEN zaterdag 5 maart 2011 s»ppps ":"z.immmmmmmmmémmmmmmmmsimm Een van de rebellen die oprukken richting Tripoli Tegenstanders van Kaddafi bereiden zich in Brega voor om op te trekken naar het strategisch belangrijke Ras Lanuf. foto Khaled Elfiqi/EPA fait en het zand. „Auto keren en te rugrijden", schreeuwt een rebellen leider, terwijl een personenwagen met piepende banden keert en je je best moet doen om er achterin te springen voor die wegscheurt. Ondertussen ontploffen er links en rechts van de weg mortieren als reusachtige paddenstoelen in het woestijnzand. „Er zijn gewon den, er zijn doden", roept chauf feur Ali nadat we een veiliger plek hebben bereikt. Een paar gewonde jongens worden snel weggehaald van de frontlinie, één man is ge dood. Maar de rebellen zijn zeer zeker van hun zaak en hun haat te gen Kaddafi is enorm. Tientallen, zo niet honderden voertuigen rij den in volle vaart terug naar de plaats van de hinderlaag. Binnen tien minuten ontstaat er een veld slag die tot in de avond duurt. Kad- dafi's troepen vuren met mortie ren, de rebellen schieten met al wat ze hebben op hun vijand. Tegen een uur op zeven 's avonds ontvluchten de troepen Ras La nuf Terwijl honderden rebellen uit vreugde in de lucht schieten, hoor je anderen al dromen van nieuwe offensieven. „We gaan door tot we Tripoli hebben be reikt", roept chauffeur Ali. straatsburg - Om kosten te be sparen, wil de SP in het Europees Parlement dat het parlement in Straatsburg enkele vergaderingen meteen achter elkaar gaat houden. Met twee zittingen in één week wordt al zo'n 2,5 miljoen euro be zuinigd, aldus SP-Europarlementa- riër Dennis de Jong. De Jong dient volgende week sa men met collega's een voorstel in, als het parlement in Straatsburg vergadert. Europese regels bepalen dat de afgevaardigden twaalf keer per jaar Brussel moeten verlaten om in de Franse stad bijeen te ko men. Wegens de vakantie in augus tus, vergadert het parlement twee keer in september. Tussen die twee zittingen door keert iedereen echter weer terug naar Brussel. Die twee vergaderingen kunnen ook in één week worden gehou den met een dag onderbreking, al dus De Jong. Hij bestempelt de ankara - Duizenden betogers zijn gisteren in Istanbul en Ankara de straat opgegaan om te protesteren tegen de arrestatie van acht journa listen donderdag. De zaak tegen de journalisten heeft kritiek geoogst van westerse overheden en inter nationale mediarechtengroeperin gen. De arrestaties illustreren de groeiende verdeeldheid tussen de Turkse overheid en critici van de regering over een langlopend on derzoek naar een vermoedelijk complot van het netwerk Ergene- kon om de zittende regering van premier Recep Tayyip Erdogan omver te werpen. Volgens de pre mier zijn de aanklagers in Turkije bezig de laatste resten van een au toritair bewind op te ruimen, maar zijn tegenstanders zeggen dat de zaak tegen veel van de meer dan vierhonderd verdachten een poging is om critici de mond te snoeren en de Turkse seculiere tra ditie te ondermijnen. Leden van vakbonden, politieke partijen en non-gouvernementele organisaties voegden zich gisteren Noorwegen huidige situatie als een „geldver slindend verhuiscircus." Tijdens een recente enquête onder de 736 Europarlementariërs sprak een for se meerderheid haar voorkeur uit voor Brussel als vaste vergader plaats. Met één vestigingsplaats kan zeker 180 miljoen euro per jaar worden bespaard. Ruim drie honderd arbeidsplaatsen kunnen verdwijnen. De EU-landen bepaalden in 1992 dat het Europarlement afwisse lend in Brussel en Straatsburg ver gadert. Frankrijk houdt vast aan de grensstad bij Duitsland, omdat die symbool zou staan voor de Frans-Duitse verzoening na de oor log. De Jong ziet zijn voorstel als tussenstap: „Ik verwacht van de re geringsleiders dat ze, als ze toch over bezuinigingen praten, begin nen met creatieve oplossingen om van dit ridicule verhuiscircus af te komen." Geilolia Hyttetun De comfortabele vakantiewoningen van Geilolia Hyttetun liggen in het toeristische plaatsje Geilo, de poort tot de Hardangervidda en een ideaal uitgangspunt voor het ondernemen van vele activiteiten en excursies. 4-kamerwoning (7-pers. bezetting) o.b.v. logies Reisnummer: N0EZ13-05 Div. vertrekdata in 2011 GEILO Ga naar uw ANVR-teisadviseur of oad.nl voor de voorwaarden Te boeken bij oad.nl bij de honderden protesterende journalisten in Istanbul en Anka ra. Sommige journalisten in Anka ra demonstreerden met zwarte lin ten voor hun mond als symbool van wat zij zien als het monddood maken van de pers. 'Laat je horen, anders ben jij straks aan de beurt' scandeerden journalisten in Anka ra onderweg naar het ministerie van Justitie. Ze droegen ook span doeken met zich mee met de tekst 'Iedereen heeft een vrije pers no dig'. De overheid zegt dat de beslis sing om de journalisten te arreste ren is genomen door onafhankelij ke gerechtelijke autoriteiten. „Na tuurlijk zijn deze arrestaties niet fijn", aldus vicepremier Bulent Arinc. „Journalisten moeten niej opgesloten of vervolgd worden om wat ze schrijven, maar nie mand is immuun voor vervolging als ze de wet overtreden." Verslaggevers Zonder Grenzen zei gisteren 'verontrust' te zijn over 'de hernieuwde hardhandige be handeling van journalisten die fei ten rapporteren waar de overheid niet blij mee is'. BERLIJN - De autoriteiten in Duits land vermoeden dat zij de dader hebben gevonden van een schiet partij donderdagavond op een schietbaan, waarbij drie mensen om het leven kwamen. In de omgeving van Magdeburg werd gistermiddag het stoffelijk overschot gevonden van een 28-ja- rige man die waarschijnlijk verant woordelijk is voor het drama. Een bewaker trof donderdagavond tegen elf uur de lichamen aan van twee mannen en een vrouw met schotwonden op de schietbaan. Zij zouden toen al enkele uren dood zijn geweest. Het lichaam van de vermoedelijke schutter werd gevonden in een au to in Haldensleben, ongeveer 75 ki lometer van de schietbaan bij Gen- thin in de oostelijke deelstaat Sak- sen-Anhalt. De politie acht het zeer onwaar schijnlijk dat er sprake was van een ongeluk. Over het mogelijke motief van de vermoedelijke da der tast ze nog in het duister. Wel gaat de politie er vanuit dat hij en de slachtoffers elkaar kenden. zie onze website:buitenland Video: politie doet onderzoek bij de schietbaan. Ierland The Ring of Kerry Een afwisselende autorondreis door verschillende populaire gebieden metalshoogtepuntThe Ring of Kerry! U verblijft naar keuze in Inns of hotels. 2-persoonskamer o.b.v. logies Iers ontbijt Reisnummer: IEEB11-03 tym04 Div. vertrekdata in 2011 N-ZTB frslctTtcl lakes fei Ga naar uw ANVR-reisadviseiirpfoad.nl voor de voorwaarden. Te boeken bij fof>P oad.nl new york - Tienduizenden men sen zijn op de vlucht geslagen voor geweld in de omstreden regio Abyei in Zuid-Sudan. Dat heeft de medische hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) gisteren ge meld. De centrale plaats in het ge bied is volgens hulpverleners zo goed als verlaten. Leden van de nomadenstam Misse- riya, die tegen afscheiding van Su dan is, vechten in Abyei tegen de plaatselijke stam Ngok-Dinka, die fervent voorstander is van onaf hankelijkheid. De afgelopen twee dagen zijn al zeker zeventig men sen omgekomen. Twee dorpen zijn volledig verwoest. Frankrijk Camping Yelloh! Village Domaine des Bans Op deze mime familiecamping kunnen uw kinderen de hele dag spetteren in de zwembaden met waterglijbanen, terwijl u heerlijk tot rust komt aan het natuurlijke meer of op de veranda van uw comfortabele stacaravan. 3-kamerstacaravan 'Tetras' (max. 6 pers.) o.b.v. logies Reisnummer. FRES13-01 Diverse vertrekdata in april en mei 2011 Ga naar uw ANVR-reisadviseur ofoad.nl voor de voorwaarden. Te boeken bij oad.nl parijs - De NAVO heeft sinds giste ren een reddingssysteem voor on derzeeërs in nood, aldus het Fran se ministerie van Defensie. Het nieuwe systeem is gelanceerd door de Britse, Franse en Noorse marine die ruim 70 miljoen euro voor het reddingsapparaat hebben betaald. Volgens het Franse minis terie van Defensie kan het systeem binnen 72 uur onderzeeërs in nood over de hele wereld bereiken. Het systeem bestaat uit een robot die door middel van handbedie ning duikboten kan helpen. De ro bot kan zich vastmaken aan de on derzeeër en kan tot vijftien man te gelijk naar de oppervlakte brengen. De robot zal op Brits grondgebied blijven liggen, waar hij zal worden onderhouden. Oostenrijk Hotel Grauer Bar**** Dit hotel ligt vlakbij het gezellige centrum van Solden en heeft een heel goede prijs- kwaliteitverhouding. Geniet ook van de activiteiten die de Oad Action Gub hier voor u organiseert. 2/4-persoonskamer o.b.v. halfpension Reisnummer: ATEC02-14 Div. vertrekdata in aug.en sept.2011 Kinderen t/m 6 jaar gratis jüOtJS^LU© Ga naar uw ANVR-reisadviseur of oad.nl voor de voorwaarden, Te boeken bij oad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9