Hoogste tijd voor een nieuwe klok Billen fris en schoon binnen buiten Klok met lont Tijdschrijven Tic&Tac Lees de tijd Watch me Klok op de iPhone Nog even en het is weer zomertijd. Op de laatste zondag van maart moeten alle klokken een uur vooruit. Goed excuus om een nieuwe te kopen. Een overzicht van mooie en aparte designklokken. door Suzanne Dijkstra 'Objecten zijn er om de werkelijkheid van elke dag te beseffen, maar ook om mee te communiceren met andere mensen', vindt ontwer per Marti Guixé. Vandaar dat hij voor Alessi een aluminium klok ont wierp waarop je berichten kunt schrijven. De 24H Sentence Maker is bewerkt met een whiteboardverf en hij wordt geleverd met een spe ciale viltstift. Schrijf er iets filosofisch op over de tijd, of maak mooie cijfers. Zelfs de wijzers zijn wit en beschrijfbaar. De ontwerper wil mensen met de klok inspireren om anders over tijd na te denken. Niet abstract, maar in gevoelens en activiteiten. www.alessi.com Klok Tic&Tac, ontworpen door Philippe Starck en Eugeni Quitllet, is de allereerste klok van het Italiaanse merk Kartell. Het merk is be kend van de kleurrijke kunststof meubels en lampen. Afgelopen jaar presenteerde Kartell plotseling alle nieuwe ontwerpen op de beurs in Milaan in het zwart, om nu eens de aandacht te vestigen op de bij zondere vormgeving van de meubelen. Het bijzondere aan klok Tic&Tac is de lichtinval, die ontstaat door de diepte van de kast. Hier door ontstaan mooie spiegelingen. De wijzerplaat is verkrijgbaar in zwart, wit en chroom. Het handelsmerk van Philippe Starck is terug te vinden in de felgekleurde oranje wijzers. Volgens Kartell doen de klokken denken aan asbakken uit de jaren vijftig. www.kartell.it Dat een klok niet per se wijzers of cijfers hoeft te hebben, bewijst QlockTXvo van Biegert en Funk. Het voorpaneel van de klok is voor zien van letters, waarmee woorden en vervolgens zinnen worden ge vormd. Bijvoorbeeld 'Het is half twaalf. Hij is verkrijgbaar in ver schillende talen, waaronder Nederlands. Hij loopt altijd op tijd om dat hij wordt aangestuurd door de atoomklok in Frankfurt. En ook deze klok is, net als die van Maarten Baas (zie hieronder), verkrijg baar als digitale versie voor de mobiele telefoon. De QlockTwo won diverse designprijzen. H Kijk hoe de klok met de hand wordt gemaakt in Duitsland op: www.qlocktwo.com Is het een klok of een kaars? Allebei! De Fire- abend van de Utrechtse ontwerper Stephan Siepermann leert dat je keuzes moet maken en daar de consequenties van moet dragen. Wie de lontjes aansteekt, merkt dat de klok langzaam wegsmelt. Wel een duur grapje, want de kaarsklok kost 199 euro. Hoe langer de klok brandt, hoe vreemder de vorm wordt. Hierdoor is de eigenaar zelf ook een beetje de ont- werper van de klok. www.stephan- siepermann.com foto s PR zaterdag 5 maart 2011 Breng wat kleur in huis met de klok Watch me van ontwer per Rasmus Gottliebsen voor het merk Normann Copenha gen. De klok is gek genoeg niet bedoeld om de exacte tijd weer te geven, maar om een idee van de tijd - oftewel een 'tijdskleur' - te laten zien. Gottliebsen, een ontwerper met een achtergrond in de reclamewereld, vindt dat we gedurende de dag, op verschillende tijden, verschillende gemoedstoestanden heb ben. Daar speelt de klok op in. 'Met deze klok leef je het leven ten volle', predikt de ontwerper. www.normann-copenhagen.com Aan de muur hangen lukt niet, maar apart is het wel: de Real Time- app van Maarten Baas. Van hem deze keer geen meubels, maar een applicatie voor de iPhone. Hij verraste er de bezoekers van de meu belbeurs in Milaan mee in april. Een jaar eerder presenteerde hij zijn klokkenproject Real Time. Eén klok daarvan is een ouderwetse digi tale klok, alleen nu met een acteur die twaalf uur lang de levensgrote digitale cijfers minuut voor minuut inkleurt en weer wegveegt. Te downloaden in de Apple Store voor slechts 79 cent. Een echte klok uit de collectie ging overigens voor vele tienduizenden euro's over de toonbank. Filmpjes van alle klokken uit de collectie en hoe ze zijn j maakt: www.maartenbaas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99