5 spectrum Uitreiking Woutertje Pietertje Prijs RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE te grazen Zaterdag 5 maart 2011 'tHart, Karei Berkhout, redacteur jeugdlitera tuur NRC, grafisch ontwerper Suzanne Hertogs, Annemie Leysen, recensent jeugdliteratuur bij De Morgen, dat alles onder voorzitterschap van theatermaker en acteur Frank Groothof, die ons op de hoogte bracht van de keus van de jury uit ruim 120 titels! Ik citeer een piepklein stukje uit het juryrapport, voorgelezen door Groothof: 'Apocalyptische taferelen lees je in dit overwel digende boek: hoe het oude mijnpaard in vuur en vlam wegdraaft door de nacht Adembene mende scenes zijn het. We kunnen nog uren doorgaan met navertellen en prachtige citaten liggen voor het rapen. U moet dit allemaal drin gend lezen! W.F Hermans zei het al: 'Alle grote literatuur is provinciale literatuur. Wat is we reldliteratuur? Dat is literatuur uit provincies waar de hele wereld belangstelling voor heeft.' Ik had geen aansporing nodig om ogenblikkelijk voor twee puber-kleinzoons dit gelauwerde jeugdboek aan te schaffen. En in de tram naar huis begon ik zelf maar vast te lezen. Want grootmoeders moeten toch alle boeken die ze haar nakroost cadeau geeft, zelf even keuren... Tijdens de wilde dagen voorafgaand aan de verkiezingen heb ik het hardst ge lachen op woensdag 1.1. Een aantal vrien den van mijn jongste zoon en de vrien den van de jonge zoon van een goeie vriendin hadden in hun grote onzekerheid om tot een verantwoorde stemkeuze te komen, de stemwij zer gevolgd. Tot hun stomme verbazing kregen ze unaniem geadviseerd op de kersverse Oude renpartij te stemmen. De gemiddelde leeftijd van deze jonge mannen was negenentwintig jaar! Sindsdien spreken wij van het geheime wapen van Jan Nagel! Gelukkig waren wij op donderdagmiddag getui ge van een vers brok cultuur, dat niets met de verwarring van de zojuist gehouden verkiezin gen te maken had. Bij de vierentwintigste uitrei king van de Woutertje Pieterse Prijs in de Am sterdamse Balie werd Benny Lindelauf prijswin naar met zijn jeugdboek 'De Hemel van Heivisj'. Zijn boek, dat vorig jaar bij Querido werd uitge geven, ontving direct lovende kritieken.. 'Een spannend, ontroerend, levensecht portret van een puberend meisje in oorlogstijd. Lindelauf schrijft zo mooi, dat het haast pijn doet", schrijft De Standaard. Die jaarlijkse Woutertje Pieterse Prijs Uitreiking is steeds weer een hoogst aan trekkelijke bijeenkomst, waar de verrassingen niet van de lucht zijn, met aan het eind altijd een nieuwe uitvoering van Het Roverslied. Eerst hield Lisa Kuitert, hoogleraar Boekweten schap en docent Moderne Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam een lezing over het belang goede jeugdliteratuur, waarbij ze wonder lijke voorbeelden toonde van de kinderboeken die in haar leven voor haar smaakmakend wa ren geweest En schrijver Benny Lindelauf be leed, zichzelf begeleidend op de gitaar met on dersteuning van een mollige accordeoniste, zijn liefde voor de Limburgse taal in een liedje over de Maas en een Limburgse bewerking van het beroemde 'Jessy'. Dit jaar nam Fay Lofski het Roverslied voor haar rekening, samen met haar bassiste en een aantal technische gadgets plus met veel humor en goe de smaak uitgezochte lichtbeelden galoppeerde zij origineel door dat vermaarde Multatulilied. De jury bestond uit schrijver en dichter Kees

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79