Contador de Giro sport 135 Snel duidelijkheid over selectie Hoek Kloetinge wil munt slaan uit thuisduels G riep Tientallen pillenpoeders en capsules Wat doet Johnny? zaterdag 5 maart 2011 In een bergetappe in de Tour de France verbrandt een renner zoals Alberto Contador (foto) 12.000 calorieën en verliest hij zo'n drie tot vier kilo aan gewicht. Met reguliere voeding valt die aanslag op de reserves niet aan te vullen. Vroeger mocht dit nog via infusen. Tegenwoordig gebeurt alles oraal. Inclusief drankjes gebruikt de gemiddelde renner tussen de negentig en 120 pillen, poeders en capsules om zijn energievoorraad weer op peil te brengen. Wat doet Johnny komen de week? Niemand kan het antwoord nog ge ven. De Zeeuwse wielrenner is ziek. Hij heeft griep. Hoe lang hij moet uitzieken is nog niet duide lijk. Zeker is wel dat hij Parijs-Nice kan vergeten. Morgen gaat de koers naar de zon van start en dat is te vroeg voor Johnny. Dinsdag begonnen de problemen zich te openbaren. Johnny had spierpijn na een niet al te zware training, een ongewoon verschijn sel. Bovendien had hij last van z'n keel. „Ik zal toch geen griep krij gen?", vroeg hij zich vanuit zijn uitvalsbasis in Spanje met hese stem af. Hij kreeg het wel. Sinds donderdagmiddag is hij aan de antibiotica. Die moet hem snel weer op de been brengen. Als hij snel herstelt, hoopt Johnny woens dag nog van start te gaan in de Tir- reno-Adriatico, de Italiaanse ritten koers die tot 15 maart duurt. In topvorm zal hij dan niet zijn, met die medicijnen achter zijn kiezen. „Niet echt lekker dit maar altijd be ter dan begin april", sms'te John ny vanaf zijn ziekbed. Een positief ingestelde jongen dus. En hij heeft nog gelijk ook, want in april hoopt hij te schitteren in de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en, vooral, Luik-Bastenaken-Luik. Koen de Vries door Jan Dagevos is volledig gesloten. Daardoor kon den we in het geval Contador heel snel aantonen dat er bij ons niks was fout gegaan. Elke sporter kan onze spullen met een gerust hart gebruiken." Met Contador beschikt PC&I over een fraai uithangbord. Dit contact kwam min of meer toevallig tot stand. De teamartsen waren in de Giro van 2008 op zoek naar een ge neesmiddel voor een virusinfectie die de Spanjaard en vier van zijn toenmalige Astana-ploeggenoten hadden opgelopen. Hun conditie nam zienderogen af Behandelen met antibiotica was vanwege do- Voetbalgala Alles over het eerste Zeeuwse voet balgala dat op 27 mei plaatsvindt: www.zeeuwsevoetbalawards.nl @zwsvoetba la wa rd Blijf via Twitter op de hoogte van de nieuwste rubrieken en het laatste Zeeuwse amateurvoetbalnieuws. STUUR UW TIPS NAAR awards@pzc.nl Film een doelpunt en mail de videolink naar awards@pzc.nl pinggevaar taboe. „Op den duur kwam er een belletje met de vraag of wij soelaas konden bieden. We dachten van wel. In allerijl is een middel van ons ter plaatse ge bracht. En met succes. Contador knapte op en hij won de Giro", zegt Gerard niet zonder trots. De dank van Contador was groot. Twee weken na zijn eindzege kwam er een pakketje met zijn ro ze leiderstrui in Eede binnen. Ge signeerd en wel. En met een ver wijzing naar Vitafytea, een ander PCI-merk waartoe het wondermid del behoort waardoor hij tijdig her stelde. Inmiddels hangen er ook leiderstruien uit de Tour en de Vuelta van de Spanjaard aan de muur. Maar ook die van de Tsje chisch wereldkampioen veldrijden Zdenek.Stybar. En een tricot van vaste klant Anderlecht. Zowat het halve Tourpeloton ge bruikt tegenwoordig Etixx-voe- dingssupplementen. De grote doorbraak kwam toen Lance Armstrong na zijn rentree in 2009 de producten uit Eede ging gebrui ken. Inmiddels is het bedrijf vaste leverancier van wielerploegen zo als Astana en Vacansóleil. Gerard: „Dan doe je toch niet slecht als dwerg tussen de reuzen." KLOETINGE - Hoofdklasser Kloetin ge heeft nog tien competitiewed strijden voor de boeg. Daarvan worden er zeven in eigen huis afge werkt. „We moeten ons thuisvoor deel in punten om gaan zetten", beseft trainer Cees Houtepen. Vandaag wacht Kloetinge de thuis wedstrijd tegen NSC uit Nijkerk. „We hebben de afgelopen weken drie keer op rij gelijk gespeeld", zegt Houtepen. „Ik heb het gevoel dat er een overwinning aan zit te komen." Kloetinge staat op de tiende plaats (zestien wedstrijden, zeventien punten) in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal, terwijl NSC één plekje lager staat. De ploeg uit Nijkerk behaalde uit vijftien wed strijden vijftien punten. „Het moet vandaag maar gebeuren", vindt Houtepen. „We zouden met een overwinning goede zaken kun nen doen." Kloetinge moet het tegen NSC stel len zonder Ingmar Quist en Comé Schilperoort. Beiden zijn naar aan leiding van hun vijfde gele kaart voor één duel geschorst. Kloetinge moet dus met de wed strijd tegen NSC meegerekend nog tien competitieduels afwerken, in, een tijdsbestek van ruim twee maanden. Er zit inmiddels dusda nig weinig rek in het programma dat de voetbalbond de clubs in de hoofdklasse heeft verplicht om bij een dreigende afgelasting uit te wij-' ken naar het kunstgras. Kloetinge beschikt over een dergelijk veld en zal dus wanneer het hoofdterrein onbespeelbaar is de competitie wedstrijd op de kunstgrasaccom modatie van het Wesselopark moe ten spelen. Ingmar Quist (links) is vandaag ge schorst. door Barry van der Hooft HOEK - Terwijl er nog negen duels resten in de topklasse, is Hoek ook al druk bezig met de samenstelling van de selectie voor komend sei zoen. Jacky Lambert, verantwoor delijk voor technische zaken, voer de donderdagavond gesprekken met Ferry Alfons en Giovanni Sie- reveld. Lambert hoopt op korte ter mijn duidelijkheid te kunnen ge ven over spelers die blijven en ver trekken bij Hoek. Met Alfons en Siereveld volgt nog een tweede gesprek, maar de twee Walcherse basiskrachten hebben wel aangegeven open te staan voor een langer verblijf Dat Hoek 'pas' in maart met de spelers rond de ta fel is gegaan, is volgens Lambert een bewuste keuze. „Wij willen geen Belgische tafere len, waar soms in december al dui delijk is hoe de selectie voor het volgend seizoen eruit ziet. Het be langrijkste is dat we de komende wedstrijd goed door komen. Maar andere clubs zitten ook niet stil. Daarom hopen we nu snel duide lijkheid te hebben." Bij de samen stelling van de selectie neemt Lam bert een goede balans tussen Ne derlandse en Belgische spelers als uitgangspunt. „Want een volledig Nederlandse selectie is bijna on mogelijk op dit niveau", legt Lam bert uit. „We willen nu in de top klasse blijven, of volgend seizoen kampioen worden in de hoofdklas se. Met elf jongens uit Zeeland gaat dat volgens ons niet lukken. Al zullen veel mensen na de neder laag van donderdag tegen Goes zeggen: 'zie je wel, met elf Zeeuw se jongens kan het ook'. Zo werkt het niet. Zeker niet als je dertig wedstrijden in de topklasse moet spelen." Op namen van potentiële versterkingen wil Lambert niet te diep ingaan. Hij bevestigt wel dat de Baronie-spelers Sjoerd Schrier (verdediger, ex-RBC) en Mathijs Hage (topscorer van de Bredase topklasser) nog in beeld zijn. „Maar het is geen makkelijk ver haal, vooral vanwege hun maat schappelijke carrière. Ze zitten straks in het laatste jaar van hun studie of beginnen net met een baan. Dat moet je wel kunnen combineren met vier keer per week heen en weer rijden naar Hoek." Goes-middenvelder Reguil- lo Vandepitte, die ook centraal ach terin uit de voeten kan, is al een paar keer bekeken door scouts van Hoek. Zijn ploeggenoot Kyle Does burg scoorde donderdag twee keer tegen Hoek en liet een sterke in druk achter. Verder circuleren ook de namen van Jonathan Constan- cia (VC Vlissingen) en Fabian Wilson (Terneuzen). „Wij hebben veel jongens in beeld", beaamt Lambert. „Nogmaals, we hopen de nieuwe selectie op zo kort mo gelijke termijn in grote lijnen rond te hebben. Met zoveel mogelijk Zeeuwse jongens erin." Pascal Gerard (rechts), hier met Etixx-vertegenwoordiger Robin van Kerschaver, het niet slecht als dwerg tussen de reuzen." is trots op zijn bedrijf. „Wij doen foto Peter Nicoiai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73