Italiaans voorbeeld zeeland25 Presenteert oorjaar 2011 Actie tegen hondenpoep Vertaalbureau geeft cursus Tsjechisch Houthandel wordt hofleverancier Fotograferen in de Zeeuwse natuur Praktijk tandarts en fysiotherapeut Armani Collezioni Airfield nnette Gortz n Reijmersdal tel Particulier >abel de pedro Marina Rinaldi ene Lezard Tullo Tricot Chic Yell She,s SO VALETINO Versace zaterdag 5 maart 2011 S s^gsa^s^^s^f^SBsasraess^Kass^s^^s^sssi^s^s^ssssssss&^sg^^ssss^a^ss^s&^s^^is; Elke dag nieuws uit de regio www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE Vertaal- en boekingsbureau Trans- look in Zierikzee start 21 maart met een cursus Tsjechisch voor be ginners en gevorderden. De cursus wordt gegeven door Lu cie Siroka, docent Tsjechisch. Siro- ka is geboren Tsjechië en woont sinds 15 jaar in Nederland. De cursus wordt gegeven in Het Ondernemersatelier in Zierikzee. Info: www.translook.nl ZIERIKZEE De Hillegomse Houtgroep is hofle verancier geworden. Het bedrijf, waartoe ook de Zierikzeesche hout handel hoort, bestaat 100 jaar. Afge lopen week is het predikaat uitge reikt. De Zierikzeesche houthandel hoort sinds 1993 bij de Hillegomse houtgroep. Het bedrijf heeft naast de vestiging in Zierikzee ook vesti gingen in Wassenaar en Hillegom. BURGH-HAAMSTEDE De voorjaarscursus natuur en foto grafie van Jan Midavaine op Schou- wen-Duiveland begint binnenkort. Bij de vrijdagcursus zijn nog enke le plaatsen vrij. Aanmelden bij de Zeeuwse Volks universiteit, telefoon 0118-6348000 of zeeland@volksuniversiteit.nl BURGH-HAAMSTEDE In Kloosterendaele in Burgh-Haam- stede is een fysiotherapie- en een tandartspraktijk geopend. Tandarts Henny Boonn heeft haar praktijk van Westerenban ver plaatst naar de nieuwe ruimte. Rian Heeris, ervaren fysiothera peut, start een praktijk. De tand arts is bereikbaar onder nummer 0111-653103 en de fysiotherapeut 0111-658589 Wekelijks brengt de PZC nieuwtjes van ondernemers op Schouwen-Duiveland in de rubriek Ondernemersplein. Bent u een nieuw bedrijf gestart, heeft u een nieuw product ontwikkeld of heeft u de zaak verbouwd? Laat het ons weten. Een mailtje met daarin de belangrijkste gegevens kunt u sturen naar schou- wen-duiveland@pzc.nl. Lange Vorststraat 18, Goes tel. 0113-211935 www, moniekmodenl foto Ronald den Dekker op de dag van de oplevering zelf eens kijken. GOES - De leerlingen van de Prin ses Ireneschool in Goes zijn de hondenpoep op en rond het schoolplein beu. Samen met de ouders en het wijkbelang voerden ze gisteren een actiedag. De kinde ren maakten hun eigen wijkkrant- je genaamd 'drukwerk'. Ze schre ven brieven aan buurtgenoten en ze ontwierpen hun eigen anti-hon denpoep verkeersborden. De actie werd afgesloten met een toepasse lijke traktatie. Een lekkere Zeeuw se bolus. Koos huurt het voormalige bank kantoor van huidige eigenaar en re creatie-ondernemer Ed Troost. „Ik ondersteun dit initiatief van harte en weet dat het ook vanuit de on dernemers hier wordt toegejuicht. Wij zullen dus uiteraard ook onze gasten attent maken op de flexibe le opvangmogelijkheden die Ren- esse hiermee te bieden heeft", zegt Troost. Kinderopvang op maat dus ook voor de toeristen? „Ja, voor een dagdeel, voor enkele dagen of voor een week. Wij willen echt vol doen aan een gevarieerde behoef te. Zo kunnen bijvoorbeeld ook mensen die een congres volgen in de Zeeuwse Stromen hier desge wenst hun kinderen brengen", zegt Noomen. Zij kent in de Rand stad veel meer van dit soort cen tra, maar volgens haar is er in Zee land nog geen vergelijkbare voor ziening. Kloet laat weten dat een inventari satie onder de leidsters bij Koos heeft aangetoond dat de bezetting van het centrum ook in de avondu ren en 's nachts geen probleem zal opleveren. „Alle leidsters hebben een speciale training gekregen voor dit werk hier met wisselende groepen en volgens een nieuwe methode." Die werkwijze Reggio Emilia is genoemd naar het gelijk namige Italiaanse stadje waar de methode is ontwikkeld. Alleen door de onderwijswetgeving in Ita lië zijn er verschillen met de Ne derlandse situatie, maar inhoude lijk verdient de aanpak navolging vinden de woordvoersters van Koos. Noomen: „De creativiteit van de kinderen zelf staat voorop. Zij mogen vanuit hun nieuwsgie righeid voor veel dingen zelf ont dekken. Dat wil zeggen dat er niet voor allemaal hetzelfde standaard kleurplaatje gereed zal liggen om in te vullen, maar dat ze bijvoor beeld lekker aan de slag kunnen met allerlei materialen in een spe ciale atelierruimte die we hier ge creëerd hebben." Veel licht, meerdere ruimten en een beschermde plek om buiten te vertoeven zijn kenmerkend voor dit nieuwe centrum, dat binnen enkele weken in gebruik wordt ge nomen. De peuterspeelzaal van Koos in Renesse blijft gevestigd bij obs 't Staepel'of aan de Mauritsweg. MOOIE DOCHTERS Ali Pankow blikt vooruit op de pre mière van De dochters van Tevje. www.pzc.nl/cultuurdichtbij EN VERDER beschrijft Melita Lanting haar lentege- voel in het natuurblog: www.pzc.nl/buutekieke TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl zegt Noomen. Als voorbeeld noemt zij werknemers in de hore ca- en recreatiesector. „Deze men sen zijn gebaat met opvang voor hun kinderen ook in de avondu ren en met de mogelijkheid van lo gies. Aan die vraag vanuit de markt willen wij hier ook tege moet komen." „Het centrum is niet uitsluitend bedoeld voor kinderen uit Renes se. Natuurlijk kunnen ook ouders van elders uit de regio of daarbui ten hier terecht voor kinderop vang", vult Kloet aan. Flexibiliteit staat voorop in de be drijfsvoering van dit multifunctio nele kind- en familiecentrum. Noomen erkent dat die omschrij ving wel een hele mond vol is. Na tuurlijk komt er wel een pakkende naam voor het centrum, maar die wordt pas later, wellicht bij de fees telijke opening, bekend gemaakt. Hogeweg 78 Vlissingen Een prachtig en compleet vrijstaand huis met boven dien véél mogelijkheden! Een flink bijgebouw biedt namelijk mogelijkheid tot praktijk/kantoor aan huis of een fijne hobbyruimte. Vérder goed geïsoleerd en voorzien van nieuwe keu ken en sanitair. Ons volledige woningaanbod: funda\ Vraagprijs: 349.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69