Kindercentrum naar 241 zeeland Geen kans van slagen Samenwerkingsschool met Radar en Obase Mestvergister terecht geweigerd REGGIO EMILIA Koos speelt in op behoefte flexibele opvang in Renesse ZOA Nieuwerkerkse vertelt over armoe Tholen wil dure keersluis tegen wateroverlast zaterdag 5 maart 2011 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Waar het in een krimp- regio als Zeeuws-Vlaanderen wel lukt een samenwerkingsschool van openbaar en bijzonder basis onderwijs tot stand te brengen, blijkt dat op Schouwen-Duiveland niet mogelijk. In Biervliet hebben besturen van rooms-katholieke basisschool De Komme en obs De Maatjes elkaar gevonden. Op Schouwen-Duive land zoekt Radar, de koepel voor het protestants-christelijk onder wijs de samenwerking liever bij an dere religieuze scholenorganisaties dan bij Obase, de koepel voor het openbaar basisonderwijs. Directeur Kees van Damme van Radar is er duidelijk over. „Het is geen kwestie van wel of niet luk ken, het gaat om keuzes maken. Wij kiezen voor behoud van eigen identiteit. Daarvoor is ooit het bij zonder onderwijs in het leven ge roepen. Met die christelijke identi teit onderscheiden wij ons en die is en blijft dus het belangrijkste." Van Damme zegt zijn ogen niet te willen sluiten voor de verwachte terugloop van het leerlingenaan tal, maar zoekt als reactie daarop liever de samenwerking met orga nisaties met vergelijkbare belan gen. Volgens hem kunnen dat ook onderwijskoepels van buiten Schouwen-Duiveland zijn. Obase informeerde drie jaar gele den al bij Radar of de vorming van een samenwerkingsschool in de kern Scharendijke bespreekbaar zou zijn. „Wij hebben daar toen duidelijk 'nee' op geantwoord en in zijn algemeenheid geldt dat standpunt dus nog steeds", aldus van Damme. Directeur Ewald de Keijzer van Obase geeft aan wel voorstander te zijn van samenwerkingsscholen als reactie op de krimp. Zolang Ra dar echter vasthoudt aan volledig behoud van eigen identiteit op de huidige manier, zit dat samengaan er volgens hem echter niet in. Volgens De Keijzer dienen beide koepels elkaar wel duidelijk tege moet te komen binnen een samen werkingsschool. Daarin wordt de protestants-christelijke levensbe schouwing thematisch aan de doel groep aangeboden Vanuit Obase ziet De Keijzer zeker mogelijkheden voor samenwer king. „Wij benaderen zaken zeker niet vanuit een atheïstisch stand punt. Wij hebben een duidelijk be leid voor sociaal-emotionele ont wikkeling van de kinderen. Dat ge beurt niet uitsluitend vanuit de Bij bel, maar laten de kinderen met meerdere religies kennis maken." De Keijzer erkent dat daar dus wel een verschil zit. Binnen de Ra dar-scholen krijgen de scholieren specifiek het christelijk geloof mee, terwijl Obase dat niet dwin gend opgelegd wil zien. Volgens de directeur wil dat echter niet zeg gen dat het binnen de openbare scholen 'allemaal vrij en blij' is. „Er is binnen Obase sprake van een verschuiving naar een meer 'waardenrijk' beleid. Ons aanbod aan sociaal-emotionele ontwikke ling voorziet ook in filosofie" RILLAND - De gemeente Reimers- waal heeft terecht toestemming ge geven voor de bouw van een grote mestvergistingsinstallatie in het glastuinbouwgebied bij de Eerste Bathpolder in Rilland. Dit besliste de Raad van State vrij dag op de bezwaren die twee tuin ders aan de Polderweg in Rilland indienden tegen het bestemmings plan. De installatie gaat voor het glas tuinbouwgebied groene energie opwekken uit mest en plantenaf- val. Dat betekent wel dat dagelijks zestig extra vrachtwagens rijden. door Ali Pankow Renesse kan binnenkort bogen op een nieuwe vorm van kinderopvang. Organisatie Koos neemt hier deze maand een zogenoemd 'multifunctioneel kind- en familie centrum' in gebruik. De werkwij ze wordt naar Italiaans voorbeeld gebaseerd op de methode Reggio Emilia. Die methode gaat uit van hetgeen het kind bezighoudt en dat is vol gens de betrokkenen heel wat an ders dan 'kinderen bezighouden'. Het centrum is gevestigd in het kantoor van de voormahge Rabo bank aan de Zeeanemoonweg en werd gisteren opgeleverd na een in grijpende verbouwing door de fir ma Heijmans. „In deze kern bestaat grote behoef te aan flexibele opvang. Daar spe len wij graag op in", motiveren sec- torhooffl Bianca Noomen en regio manager Klaske Kloet van Koos Kinderopvang. „Onze organisatie heeft vorig jaar in nauwe samenwerking met de ondernemers in Renesse een on derzoek naar de behoefte aan kin deropvang laten uitvoeren. Daar uit blijkt dat er vooral vraag is naar opvang buiten de huidige reguliere uren tussen 8.00 en 18.00 uur", Geef voor vluchtelingen en ontheemden in Afrika en Azië. Uw bijdrage maakt het verschil! S «.ÜCHreüNGENZORO WWW,20A.NL (S GIRO 550 APELDOORN Toekomstige jeugdige gebruikers van het nieuwe opvangcentrum in het voormalige bankgebouw in Renesse komen NIEUWERKERK - Caroline den Boer (links met bloemenkrans en zwart shirt) is donderdag teruggekeerd van drie weken India. Voor de christelijke hulp organisatie Woord Daad bezocht de Nieuwerkerkse de krottenwijken van Chilakaluripet. Samen met vier andere leerlingen van het Calvijn College geeft Carolien nu spreekbeurten over armoe in India. foto Woord&Daad THOLEN - Een ruime meerderheid van de Thoolse gemeenteraad lijkt koste wat het kost te willen voor komen dat er wateroverlast ont staat in de Thoolse wijk Water front, ook al is die kans verwaar loosbaar. Rijkswaterstaat wil het Volkerak- Zoommeer aanwijzen als waterbergingsgebied voor de grote rivieren. Als dat gebeurt, is het mogelijk dat 41 huizen in Wa terfront een keer water binnen krijgen. Die kans is berekend op eens in de 1400 jaar. De aanleg van een miljoenen kos tende keersluis voor de haven kan dit onheil voorkomen. Een meer derheid van de raad wil hiervoor pleiten bij Rijkswaterstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68