301 sport Fransen slaat haar slag Anderlecht en Genk in evenwicht in topper Van Lieren start sterk op NK dressuur De Bakker brengt Oranje weer naast Oekraïne in Davis Cup Sporting Portugal wil Frank Rijkaard Wielerploegen kondigen acties aan EK ATLETIEK Meerkampster Remona Fransen viert haar debuut in een internationaal titeltoernooi met een medaille. De 25-jarige atlete wint brons op de vijfkamp. De Graafschap in slotfase langs Willem II Schoenen van Johan Cruijff in Nationaal Voetbalmuseum Franse'1 zaterdag 5 maart 2011 BRUSSEL Anderlecht heeft in de Belgische eerste klasse ternauwernood een nederlaag kunnen voorkomen. Te gen medekoploper Racing Genk sleepte de ploeg uit Brussel in de slotfase een punt uit het vuur. Racing Genk nam halverwege de eerste helft de leiding via een tref fer van Jelle Vossen. Pas in de blessuretijd maakte de thuisclub gelijk. Verdediger Roland Juhasz kopte de bal uit een corner tegen de touwen. Door het gelijke spel blijven Ander lecht en Genk samen koploper met 61 punten uit 28 wedstrijden. AA Gent volgt op acht punten. ERMELO Laurens van Lieren is in Ermelo het NK indoordressuur goed begon nen. De uit Schore afkomstige rui ter won gisteren de eerste wed strijd in de klasse ZZ Licht. Met Presidents Wonderboy scoorde hij 68.10%. De zussen Chantal en Jessi ca Nijpjes werden met respectieve lijk William en Vigo veertiende en zestiende. In de klasse ZZ Zwaar reed Tha- mar Zweistra haar drachtige mer rie Hexagons Zodinde naar de zes de plaats met een score van 67,42%. Met Hexagons Update werd ze in de eerste wedstrijd van de Lichte Tour vijfde met 65,88%. CHARKOV De tennissers van Nederland en Oekraïne zijn na de eerste dag van hun ontmoeting in de Davis Cup in evenwicht. Nadat Robin Haase in Charkov de openingspartij in een vijfsetter had verloren van Ser gei Stachovski, was Thiemo de Bak ker in drie sets de baas over Illija Martsjenko: 7-6 (3) 7-6 (6) 6-4. Vandaag is het dubbelspel. In prin cipe komen dan Jesse Huta Galung en Thomas Schoorel voor Oranje in actie, maar Davis Cup-captain Jan Siemerink kan nog wijzigingen LISSABON Frank Rijkaard is in beeld als trai ner van Sporting Portugal. De voor malig international zou zelfs al een voorcontract hebben getekend bij de topclub uit Lissabon, die kortge leden trainer Paulo Sergio de laan uitstuurde. Rijkaard, die tot en met oktober vo rig jaar de Turkse club Galatasaray trainde, heeft volgens het Portuge se persagentschap Lusa een ak koord bereikt met advocaat José Dias Ferreira. Ferreira is de voornaamste kandi daat om tot nieuwe voorzitter van Sporting Portugal te worden geko zen. PARIJS De professionele wielerploegen dreigen met drastische acties als de internationale wielerbond vast houdt aan het verbod op het ge bruik van communicatiemiddelen in de koers. De ploegen hebben eensgezind een standpunt geformu leerd dat vandaag, een dag voor de start van Parijs-Nice, aan de UCI wordt overhandigd. Daarin wordt gemeld dat de manier waarop de UCI de maatregel heeft doorge voerd, wordt afgekeurd omdat er geen sprake was van overleg. De ploegen vragen de UCI het zoge noemde oortjesverbod terug te draaien. door Wilko Voordouw PARIJS - Meerkampster Remona Fransen (25) heeft gisteren vriend en vijand verrast met een bronzen medaille op de vijfkamp tijdens het EK indoor in Parijs. Ze debu teerde op een groot titeltoernooi, maar kwam de dag door als een ge louterde atlete. Bij de afsluitende 800 meter bleef ze goed in het spoor van de Poolse Karolina Tyminska en hield haar derde plek vast. Het goud ging naar de Fran^aise Antoinette Nana Djimou, het zil ver was voor de Litouwse Austra Skujyte. Fransen overtuigde met persoonlij ke records bij het hoogspringen, kogelstoten, verspringen, op de 800 meter en haar totaalklasse ment, dat uitkwam op 4665 pun ten. Fransen volbracht de op één na beste vijfkamp ooit door een Nederlandse. Alleen Karin Ruckstuhl (2007) was ooit beter met 4801 punten. Leuk detail: met die prestatie won ze ook het brons op een Europees kampioenschap. in de opstelling aanbrengen. De Bakker, als 52e gerangschikt, trok tegen de nummer 99 van de we reld de stand weer recht, nadat Haase de eerste partij had verloren. Tegen Martsjenko boekte De Bak ker pas zijn tweede zege van dit ka lenderjaar. Hij toonde zich met na me op de belangrijke momenten de betere tennisser. Beide landen proberen een plaats in de tweede ronde van groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone af te dwingen. Frankrijk Kroatië Qsd Cannes Dalmatië [REIZEN! Park Suites Prestige Cannes Croisette Zaton Holiday Resort**** 8 dgn o.b.v. logies ontbijt 5 dgn o.b.v. logies Vertrek: mei t/m augustus Vertrek: mei t/m september Per persoon va. 365 Per a pp. va. 176 'Kijkvoordevoorwaardenopwww.globe.nl/autovakantie. V «7 220 winkels 0900-8482 www.globe.nl gsttMttwgnvBMiiw DOETINCHEM - In een slechte wed strijd heeft De Graafschap gisteren met 2-1 gewonnen van Willem II. Juha Hakola bracht de gasten in de 78e minuut op voorsprong. Rydell Poepon scoorde nauwelijks drie minuten later de gelijkmaker. Inval ler Hugo Bargas tekende in de 87e minuut mét een afstandsschot voor de winnende treffer. Koploper Zwolle heeft gisteravond in de Jupiler League de uitwed strijd bij hekkensluiter Almere City FC eenvoudig met 3-0 gewonnen. Helmond Sport nestelde zich stevig op de derde plaats. De Brabantse club behaalde drie punten door met 1-0 de uitwedstrijd bij Volen- dam te winnen. RBC Roosendaal, met Ruben Hollemans in de basis, verloor thuis van Emmen: 1-3. Overige uitslagen: Go Ahead Eagles- Eindhoven 2-1, BV Veendam - Fortuna Sittard 4-1, AGOW - MW 2-0. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het Nationaal Voet balmuseum in Middelburg is sinds gisteren enkele bijzondere mu seumstukken rijker. Zo zijn er de voetbalschoenen van Johan Cruijff van het WK 1974, de linkerschoen van Rob Rensenbrink (WK 1978) en verschillende persoonlijke voet balbezittingen van Giovanni van Bronckhorst (WK 2010) te zien. De spullen hebben te maken met de bijzondere WK's uit de Oranje geschiedenis, het WK 1974, WK 1978 en het WK 2010. Johan Cruijff smeet in 1974 na de verlo ren finale tegen Duitsland zijn schoenen naar de materiaalman met de opmerking deze maar aan zijn schoonmoeder te geven. Oran- je's materiaalman, Henny van War- menhoven, bewaarde de schoenen al die tijd en heeft ze nu aan het museum geschonken. Vier jaar later vertolkte Rob Ren senbrink een hoofdrol in de eind strijd tegen Argentinië. Hij schoot vlak voor tijd met links op de paal. Rensenbrink, ook wel het Slangen mens genoemd, wordt nog steeds herinnerd om dit schot. De linker schoen waarmee net geen doel punt werd gescoord, is nu te zien in het Nationaal Voetbalmuseum. Giovanni van Bronckhorst heeft verschillende voetbalspullen ge schonken. Het gaat onder meer om de aanvoerdersband die hij droeg op het WK 2010, voetbal schoenen en een shirt. Tevens komt een herdenkingsschaal ter ere van zijn 75e interlandcarrière mee. Giovanni van Bronckhorst speelde 106 interlands. Binnenkort bezoekt de oud-international het museum in Middelburg. De voet balitems van de oud-Feyenoorder krijgen een bijzondere plaats in de Oranje Hall of Fame. Dit is de plaats waar alle (oud-)Oranjespe- lers een plaats hebben. Remona Fransen in actie tijdens het verspringen. De Nederlandse atlete verraste gisteren vriend en vijand op de vijf kamp. foto Kerim Okten/EPA In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantie@globereisburo.ni en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62