Geloof in toekomst 24 Ook in februari veel inbraken in hele regio Boete voor rijden zonder rijbewijs Hoekse Rakkers houden rommelmarkt Lezing over dyslexie in de bibliotheek Carnavalskaarting in café Rue du Nord ZOA VVV ZEEUWS-VLAANDEREN Investeringen grote bedrijven bewijzen Terrein De Blide in Terneuzen rijp voor nieuwbouw zaterdag 5 maart 2011 TERNEUZEN Een 32-jarige Terneuzenaar kreeg gisteren een proces- verbaal gekre gen voor rijden zonder rijbewijs en dus zonder geldige verzekering. De man was een paar dagen eerder al bekeurd omdat hij op een motor reed zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. De Terneuze naar werd op de Oude Vaart in zijn woonplaats staandegehouden en moest zijn weg lopend vervolgen. HOEK De Hoekse Rakkers houden zater dag 12 maart rommelmarkt. De markt begint om 9.30 uur en wordt gehouden in het dorpshuis van Hoek. Liefhebbers van huisraad, boeken, meubels, audio-apparatuur, ser vies- en speelgoed en nog veel meer (kortom 'iedereen dus') kun nen spullen van hun gading tussen de uitgestalde waren vinden. TERNEUZEN In de bibliotheek in Terneuzen worden in samenwerking met Ba lans Zeeland donderdag 17 maart twee lezingen gehouden over dyslexie: één voor kinderen met lees- en spellingproblemen en één voor ouders. Beide inleidingen be ginnen om 19 uur. Leden van de bi bliotheek en van Balans betalen 2,50 euro, niet leden 3,50 euro en voor kinderen is het gratis. NOORDSTRAAT Oost-Zeeuws-Vlaanderen staat de zer dagen geheel in het teken van carnaval. In café Rue du Nord in buurtschap Noordstraat is de be langrijkste carnavalsactiviteit, de gaaibolling van de wagenbouwers, al achter de rug. Maar maandagmid dag kunnen kaarters, al dan niet in camavalskledij, vanaf twee uur te recht voor een paar potjes bieden of jokeren. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Vorige maand waren 46 woningen in Zeeuws-Vlaande- ren doelwit van inbrekers. De twee maanden daarvoor sloegen dieven ook al zo'n vijftig keer toe in huizen in de hele regio. De belangstelling van de inbrekers verplaatste zich in februari van de kuststrook naar de Kanaalzone. Va kantiehuizen waren wat minder geliefd, waarschijnlijk omdat eige naren in februari weer wat vaker hun tweede huis opzoeken, veron derstelt Mare Gelderland van het Woning Inbraken Team. De politie zette vorige maand ste vig in op het achterhalen van in brekers in vakantie- en tweede wo ningen, schrijft Gelderland in de jongste editie van de Terneuzense nieuwsbrief van Politie Zeeland. Geef voor vluchtelingen en ontheemden in Afrika en Azië. Uw bijdrage maakt het verschil! •/UJCHTeUHQENZORG W door René Hoonhorst Bestuurders, onderne mers én inwoners van Zeeuws-Vlaanderen schatten hun eigen woon- en werkomge ving vaak nog niet op waarde. De toeristische potentie van de regio is misschien wel groter dan ooit. Grote vakantiebedrijven als Room pot en Landal Greenparks en een vastgoedmaatschappij als Compag nie du Zoute durven tientallen miljoenen in de regio te investeren terwijl de economische recessie nog niet helemaal achter de rug is, betogen voorzitter Peter Essenberg en directeur Nynke van der Ploeg van VW Zeeuws-Vlaanderen. De regionale VW worstelt nog met de gevolgen van de bezuinigin gen van de laatste jaren. Zo pro moot de organisatie de aantrekke lijkheden van de regio met vier medewerkers minder en houdt ze geen kantoor meer in Breskens. Geen reden om bij de pakken neer te zitten, vinden Essenberg en Van der Ploeg. Ze werken hard aan een toekomstvisie voor Zeeuws-Vlaan deren en 'willen niet zeuren'. Het is nu eenmaal een gegeven dat de gemeenten, de meest toeristische -Sluis - voorop, zelf niet ruim bij Op 16 februari werd een grote in ternationale controle gehouden in de West-Zeeuws-Vlaamse grens streek. Het doorzoeken van een groot aantal voertuigen en aanhou den van personen leverde 'geen concrete informatie op', meldt Gel derland. Hij hoopt overigens wel dat de gemeente Sluis er - samen met het Openbaar Ministerie en de politie - in slaagt vóór het na jaar een plan van aanpak op te stel len, waarin 'hopelijk extra be voegdheden' zijn opgenomen. De rapporteur van het Woning In braken Team roept mensen op alert te zijn. Na een inbraak in Ter- neuzen hoorde de politie dat ver moedelijke daders van tevoren al foto's van het huis en eventuele vluchtroutes hadden gemaakt. Zulk verdacht gedrag kan het best direct bij de politie worden, ge meld, raadt hij eenieder aan. Bed Breakfasts nemen een hoge vlucht. Waren er eind vorige eeuw nog maar tien, intussen zijn er meer dan zicht met luxe en rust, zoals De Veerhoeve aan de Provincialeweg tussen Sluis en Nieuwvliet. WWW.ZOA.NL GIRO 550 APELDOORN Werkzaamheden bij De Blide zijn in volle gang. Er komen nieuwe zorgappar- tementen en ook een nieuw parkeerterrein. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Over een jaar kunnen bewoners van het Terneuzense woonzorgcentrum De Blide naar een nieuwe, grotere kamer. In de tuin van het huidige cen trum heeft aannemingsbedrijf Van der Poel een perceel bouwrijp ge maakt voor een nieuw tehuis met onder meer 42 appartementen en enkele commerciële ruimten. Er komt ook extra parkeergelegen heid. Als de nieuwe appartemen ten tegen volgend voorjaar klaar zijn, wordt het bestaande verzor gingshuis gesloopt. Stichting Oude renzorg Kanaalzone (Soka) kan aansluitend beginnen met onder komens voor meer zorgbehoeven de ouderen. In de planning staat verder de bouw van een aanleun- vleugel voor ouderen die nog veel zelfstandig kunnen, maar die zorg bij de hand willen hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58