zeeland i 23 Biobrood Koken gewoon veel meer voldoening bsrco D66 wil plakverordening op"merk"elijke collectie Lezingen en excursie gotiek in Frankrijk 'Westdorpsche avond' in resto Baeckermat Vogelvrienden houden beurs in 't Meulengat Cursus slachtoffers van huiselijk geweld Alzheimercafé over diagnose dementie Commandant Meijering weg bij brandweer iEEZEi wamw zaterdag 5 maart 2011 een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, VERSE, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere lange vorslslraat - goes z TERNEUZEN Culturele instelling Toonbeeld in Terneuzen duikt in de Franse go tiek met lezingen en een excursie naar Parijs. De lezingen worden ge geven op 31 maart en 7 april, van 19.30 tot 21.30 uur, bij Toonbeeld aan de Bellamystraat. De excursie is zaterdag 9 april, ver trek uit Terneuzen om 6.00 uur, te rug rond 24.00 uur. Deelname aan de lezingen kost 5 euro. Inclusief de excursie zijn de kosten 75 euro. In Parijs worden beroemde goti sche gebouwen bezocht. Aanmel den kan tot 9 maart: 0115-455962. WESTDORPE In resto De Baeckermat in Westdor- pe is donderdag 11 maart de eerste Westdorpsche Gelachavond vanaf 19.30 uur. De werkgroep thematise ring Westdorpe licht eerst haar plannen toe. Voor het tweede deel van de avond zijn alle Westdorpen- aren uitgenodigd oude verhalen te vertellen. Truus Kindt bijt het spits af in het Westdorps dialect. Egbert Audenaerd praat alles aan elkaar en bij de koffie of thee wordt een typi sche Westdorpse lekkernij geser veerd. De toegang is gratis. SLUISKIL De Sluiskilse Vogelvrienden hou den morgen van 10.00 tot 12.30 uur de maandelijkse vogelbeurs in dorpshuis 't Meulengat in Sluiskil. Vogelliefhebbers uit heel Zeeuws-Vlaanderen zijn welkom een praatje te maken over de geza menlijke hobby, vogels te verko pen of te kopen dan wel te ruilen. Ook is er weer een stand met vogel benodigdheden en zaden aanwe zig. De vogelbeurs morgen is de laatste van dit seizoen, het nieuwe seizoen begint in oktober. TERNEUZEN Voor vrouwen die slachtoffer zijn of zijn geweest van huiselijk ge weld, begint deze maand een cur sus voor slachtoffers van huiselijk geweld. Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen houdt de uit tien bijeenkomsten bestaande cur sus. De deelnemers leren weerbaar der te worden. Eén op de vijf vrou wen heeft (wel eens) te maken met huiselijk geweld door de partner, aldus de organisatoren. Belangstel lenden kunnen meer informatie krijgen en/of zich aanmelden via 0118-469917. Deelname is gratis. ZAAMSLAG Een medewerker van het Regio naal Gezondheids Centrum (RGC) in Terneuzen is maandag te gast in het Alzheimercafé dat plaatsvindt in restaurant De Kraaghof aan de Temeuzensestraat 89 in Zaamslag. De RGC-manager zal spreken over de onzekerheid rondom de diagno se dementie. Het is vaak pas na een tijdje duidelijk dat iemand gedrags veranderingen gaat vertonen, bij voorbeeld vergeetachtigheid. Het café begint om 19.00 uur, het pro gramma om 19.30 uur. Brood van biologische granen is er in allerlei soorten en smaken. De Biobak- ker uit het Duitse Ahaus hield gistermiddag een drukbezochte proeverij op het bedrijf Zeeuwse Akker van Emiel en Sonja van de Vijver. „Biologische groenten zijn zo anders", zegt klant Corrie van Crol met grote stelligheid. Je ziet het verschil zo. Kook je bijvoorbeeld gewone witlof, dan kleurt het water roodachtig. Bij biologisch geteelde witlof blijft het helder." Presentatie van biologisch brood door de Biobakker uit het Duitse Ahaus op de boerderij van Emiel van de Vijver aan de Dwarsstraat 11 in een polder ten oosten van Graauw. Op de foto rechts Sara Suntrup van de Biobakker. foto's Peter Nicolai TERNEUZEN - Commandant Jeroen Meijering vertrekt in de loop van juni bij brandweerkorps Terneu zen. Hij wordt directeur van Ned- Mobiel. Die onderneming is gespe cialiseerd is in mobiliteit en infra structuur. NedMobiel is ook be trokken bij oprichting van een vei- ligheids(oefen)centrum in Terneu zen. Meijering (42) trad in 1999 aan als brandweercommandant, toen de enige beroepskracht. „Het korps staat helemaal op de rails. De orga nisatie met zo'n 25 beroepskrach ten, het materieel en een nieuwe kazerne, allemaal op orde." Het is nog onbekend wie Meijering op volgt. reacties: .615 Spookhuis Sas van Gent mag niet worden gesloopt eens 48% oneens 52% De 2 Twee Heeren is veel te snel gesloten. Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen TERNEUZEN - Partijen die met me- gaposters een half verkiezingsbord in beslag nemen, andere die hun propaganda over andere affiches plakken, weer andere die affiches van de borden scheuren, kortom, 'een zooitje'. Dat vindt raadslid Charles ten Hengel (D66) van de in Terneuzen op aanplakborden gevoerde verkie zingsstrijd voor Provinciale Staten. Tijdens de raadsvergadering pleit te Ten Hengel donderdagavond voor het opstellen van een plakver ordening om de plakwoede bij ver kiezingen in goed banen te leiden. Partijen die zich niet gedragen zou den dan een volgende keer niet meer mogen aanplakken op het be treffende verkiezingsbord. Fons van Limpt (SP) verklaarde zich alvast tegen zo'n verordening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57