Peijs zoekt naar potje voor pontje Reuzen voor India via Kanaal dog 5 dagen! ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 BEHOUD Overleg Rijkswaterstaat en provincie heeft nog niet geleid tot een reddingsplan 24 en 25 speciale bijlage woensdag 23 maart Eerste ei slechtvalk op site te zien School Biervliet is voorbeeld voor samenwerking door Wout Bareman SLUISKIL - De dorpsraad Sluiskil en het actiecomité voor behoud van het pontje van Sluiskil hebben hun hoop gevestigd op commissa ris van de koningin Karla Peijs. Zij gaat uitzoeken of het potje voor 'noodlijdende pontjes' dat ze des tijds als minister van Verkeer en Waterstaat in het leven riep, nog bestaat. Peijs werd woensdag, tijdens een bliksembezoek aan het stembu reau in Sluiskil, geconfronteerd met dorpsraadvoorzitter Adri de Bruijne en comitélid Michel Ca- lon, die beiden deel uitmaakten van het stembureau. Samen met het inderhaast opgetrommelde co mitélid Meerten Dallinga riepen ze de hulp in van Peijs. De Bruij ne: „We hebben haar verteld dat we het pontje in elk geval tot de in gebruikname van de Sluiskiltun nel, halverwege 2015, in de vaart willen houden. Ook met het oog op de veiligheid van met name de scholieren, die anders aangewezen zijn op de gevaarlijke route via de kanaalbrug. In die tussentijd, ko men er misschien nog allerlei alter natieven bovendrijven, die handha ving van het pontje rechtvaardi gen." Peijs wees op het potje, dat des tijds tien miljoen euro bevatte. De Bruijne: „Ze heeft ons toegezegd hoogstpersoonlijk uit te zoeken of dat potje nog bestaat en wat de mogelijkheden zijn." Rijkswaterstaat en de provincie hebben woensdag overleg ge pleegd over het uit de vaart ne men van het Rijkspontje, eind dit jaar. Dat heeft nog niet geleid tot een reddingsplan. Over ruim een week spreken ze met de dorpsraad en het actiecomité. Biologisch boeren geeft gewoon meer voldoening Zaterdag 5 maart 2011 Geloof in de toekomst brengt regio meer toeristen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het verkoopteam Zeeland van BN DeStem I PZC T: on 8 - 434 070 E: teamzeeland@ bndestem-pzc.nl TERNEUZEN - De grootste havenkra nen die het Duitse bedrijf Gott- wald ooit heeft gebouwd, worden waarschijnlijk dit weekeinde van uit Gent via het Kanaal Gent-Ter- neuzen naar de Westerschelde ge transporteerd. De uiteindelijke be stemming van de 'reuzen' is de ha ven van Dahej aan de westkust van India. De kranen wegen elk 650 ton. Ze zullen in India worden ingezet voor de behandeling van bulkgoe deren zoals ijzererts en steenkolen op een nieuwe terminal voor vaste ladingen. De kranen zijn vanaf juni vorig jaar in gedeelten naar Gent vervoerd in binnenschepen. Ze zijn aan het Kluizendok in el kaar gezet. De afwerking duurde tot eind januari dit jaar. In het Kluizendok is de afgelopen dagen hard gewerkt om de haven kranen op een speciaal transport schip te zetten. Het plaatsen van de 'reuzen' is precisiewerk. Ze moeten vastgelast worden om het transport over zee goed te kunnen doorstaan. De verwachting is dat het Kanaal Gent-Terneuzen van za terdag- op zondagnacht wordt ge passeerd. foto Adri van de Wege AXEL - De slechtvalk in de nestkast op de Axelse watertoren heeft don derdag haar eerste ei gelegd. Het broedende vrouwtje, dat naar verwachting de komende dagen nog twee of drie eieren legt, en het voedsel brengende mannetje zijn goed te volgen op de site van Werkgroep Roofvogels Zeeland: www.roofvogelszeeland.nl BIERVLIET - Bestuurders van de scholenkoepels LeerTij en Kapriom glommen gistermorgen van trots toen het NOS-journaal naar het bouwterrein voor de nieu we samenwerkingsschool in Bier vliet kwam. Openbare basisschool De Maatjes en katholieke school De Komme gaan met ingang van schooljaar 2012-2013 op in één nieuwe samen werkingsschool. De NOS zette die vrijwillige fusie met behoud van- beide identiteiten af tegen - tot nu toe - vergeefse pogingen om een openbare en protestants-christelij ke school in Brouwershaven sa men te laten werken. Trekking 10 maart RB De Jackpot valt zeker!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55