schipperskind te boek gesteld zeeland 23 van Ina in het Engels beico Meer Polen in hotel W'schelde Goedkope opknaplening op"merk"elijke collectie commentaar Straatprijs Postcode Loterij valt in Goes MIDDELBURG zaterdag 5 maart 2011 B Goes wil het transfe rium bij de Zeeland hallen per 1 mei op heffen. De voorzie ning, waar bezoekers van de binnenstad op dinsdag en zater dag hun auto kunnen zetten en dan gratis per bus naar het cen trum worden gebracht, is te duur en drukt bovendien de parkeerinkomsten, is het argu ment van burgemeester en wet houders. Of Goes er goed aan doet het transferium al op korte termijn af te stoten, is de vraag. Het is niet zeker of gebruikers straks wel op (duurbetaalde) parkeer plaatsen of in de garages in het centrum gaan staan. Daarnaast is het op piekmomenten, zoals de zaterdagmiddag, vaak lang zoeken naar een plekje in de binnenstad. Vooral aan de oost kant van het centrum is een te kort aan plaatsen en het college erkent dat ook. In de parkeerga rage aan de Westwal is vaak nog wel plek, maar die heeft nog te kampen met een imago probleem. Het lijkt beter het transferium open te houden tot zich dat heeft opgelost. door Frank van Caoten HOEDEKENSKERKE - In het voormali ge hotel Westerschelde in Hoede- kenskerke krijgen straks meer Pool se werknemers onderdak. In gebouw wonen nu twintig ar beidsmigranten maar dat worden er waarschijnlijk veertig. Het colle ge van burgemeester en wethou ders van de gemeente Borsele wil medewerking verlenen aan een aanpassing van het oude hotel. „Er is een vergunning verleend voor twintig personen. Er wordt regel matig ook onaangekondigd gecon troleerd. De leefomstandigheden voldoen niet aan de moderne ei sen. Wij willen meewerken aan verbetering van de leefomstandig heden." Dat zei wethouder Jan Zandee donderdagavond in de vergadering van de gemeenteraad naar aanlei ding van vragen van raadslid Hu- bert Uitterhoeve (PvdA). Voor de inwoners van het dorp komt nog een informatieavond over de uit breiding. Uitterhoeve wilde ook weten hoe het staat met de tijdelijke huisves ting van de grote hoeveelheid bui tenlandse werknemers als de twee de kerncentrale wordt gebouwd. Volgens wethouder Marga Vermue is al overleg geweest met Delta. „We kijken samen naar de meest geschikte locatie, het liefst zo dicht mogelijk bij de werkplek. Het gaat om forse aantallen buitenlandse werknemers." Hansweert. Voorop staat Ina's broer Jan. Ina's Story over het leven aan boord van het schip de Orion, waar de hele familie moest mee werken. Het gaat over het passen en meten in een piepklein roefje en een nog kleiner vooronder. Over een volstrekt gebrek aan pri vacy, het koken op twee petro leumstellen in een bloedheet keu kentje en over het permanente heimwee van de kinderen. Maar ook over de zondagen, waarop nog minder mocht dan doorde weeks. Het boek is geschreven in het Engels maar Van Arragon, die nog goed Nederlands spreekt en schrijft, is in overleg over een verta ling in het Nederlands met verta ler Harry de Groot. Voor achter grondinformatie en illustraties heeft de schrijfster zich gewend tot Frank de Klerk, gemeente-ar chivaris in Kapelle. In het archief in het gemeentehuis in Kapelle ligt Ina's Story op werkdagen 's ochtends ter inzage. Ina's Story is verkrijgbaar door een cheque van 19,50 euro op te sturen naar North Mountain Press, 181 Thorpe Road, Kentville, Nova Scotia, B4N 3V7 Canada. GOES - De Straatprijs van de Post code Loterij is deze week in Goes gevallen. Zes bewoners van de 's-Gravenpolderseweg mochten in totaal 250.000 euro verdelen. Eén winnaar kreeg ook nog een Audi A3. Ambassadeur Gaston Starre- veld reikte de prijzen donderdag uit. De uitzending is zaterdag 26 maart om 22.00 uur op RTL4. illustraties uit Ina's Story Anne van Arragon en-Ina Deurwaarder in Nova Scotia, Canada WISSENKERKE - Noord-Bevelandse eigenaren van huizen die verbete ring behoeven, kunnen per 11 april goedkoop lenen via de gemeente en het stimuleringsfonds Particu liere Woningverbetering. De ge meenteraad beslist donderdag over de lening. De regeling is bedoeld voor perma nent bewoonde huizen met een WOZ-waarde vanaf 170.000 euro. De lening, minimaal 5000 en ten hoogste 30.000 euro, heeft een vas te rente van een procent over een looptijd van 20 jaar. Een derde van het geld mag ge stopt worden in badkamer en keu ken, maar cascoverbetering en le vensloopbestendigheid staan voor op. een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, VERSE, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere lange vorststraat - goes Noordweg 480 Vrijstaande woning met vrij uitzicht gelegen op perceel van ca. 891 m2. Vraagprijs 275,000,- k.lc. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47