Zeeland PZC L Borsele strijdt voor komst fietstunnel Plat BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 VEILIGHEID Gemeente doet ultieme poging bij provincie voor veilige fietsverbinding over dubbele Sloeweg Skimapparatuur bij tankstation speciale bijlage woensdag 23 maart almanak Urn Boek over lotgevallen van doodgeboren schipperskind Zaterdag 5 maart 2011 Bonje in Baarlandse gemeenschap krijgt giftige trekjes Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De gemeente Bor sele blijft strijden voor een fiets tunnel bij de kruising Sloeweg/Stoofweg' tussen Nieuw- dorp en 's-Heerenhoek. Het colle ge van burgemeester en wethou ders pleit opnieuw bij Gedeputeer de Staten voor de komst van deze tunnel. Een veilige fietsverbinding is vol gens Borsele urgent door de ver dubbeling van de Sloeweg. Zonder tunnel stevenen fietsers uit de rich ting 's-Heerenhoek en Nieuwdorp af op een nieuwe rotonde waar au tomobilisten met een vaartje van honderd kilometer aan komen rij den. Dit scenario vindt de Borselse gemeenteraad veel te gevaarlijk. Fractievoorzitter Roel Boekholt (WD) kijkt vanuit zijn bedrijf uit op de rotonde aan de Anthony Fokkerstraat in Goes. „Deze roton de is conform de laatste veilig heidsnormen aangelegd, maar toch gebeuren er nog ongevallen met fietsers. Ik snap echt niet waar om de provincie niet een paar cen ten meer uittrekt voor een veilige fietsverbinding bij de Sloeweg. Schrap de geplande middenberm van twintig meter breed en ge bruik dit geld voor de fietstunnel." De Dorpsraad Nieuwdorp en de Fietsersbond wezen de gemeente raad donderdagavond op de nood zaak van een veilige fietsverbin ding. „Onder de nieuwe N57 op Walcheren zijn diverse fietstun- nels aangelegd en dat geldt ook voor Noord-Beveland. Het is daar om onbegrijpelijk dat de provincie een fietstunnel onder de Sloeweg afwijst. Laat de Sloeweg onze ge meente niet opdelen", aldus Hans van Dam van de Dorpsraad Nieuwdorp. De provincie wees een eerder ver zoek van Borsele voor een fietstun nel af Een rotonde is in de ogen van het dagelijks provinciebestuur veilig genoeg. De gemeenteraad zei donderdaga vond nogmaals dat de verdubbe ling van de Sloeweg hard nodig is voor een veilige doorstroming. „Maar dan zonder middenberm van twintig meter breed, waarvan de logica totaal ontbreekt, en met een veilige fietsverbinding", zei Ni co Werri (Lokale Partij Borsele). Het college werd door de raad op gedragen nogmaals met GS te pra ten over de noodzaak van een fiets tunnel. Wethouder Marga Vermue zegde de ultieme poging toe. De raad wil eerst de uitkomst van dit overleg weten voordat het bestem mingsplan verdubbeling Sloeweg wordt vastgesteld. i video op www.pzc.nl De Borselse wethouder Marga Vermue probeert vanaf de Stoofweg de Sloeweg over te steken. Het college pleit voor een fietstunnel na verdubbeling van de Sloeweg. foto Willem Mieras 'S-CRAVENPOLDER - Op de pinauto maat van een tankstation aan de Baarlandsezandweg in 's Graven polder is donderdag skimappara tuur aangetroffen. Het apparaat, waarmee gegevens van bankpas sen kunnen worden gekopieerd, werd rond 19.00 uur ontdekt door een oplettende automobilist. Intus sen is de apparatuur verwijderd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het verkoopteam Zeeland van BN DeStem I PZC T: 0118 - 434 070 E: teamzeeland@ bndestem-pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl BB zaterdag 26 maart Toen die Hulsterse na de arbeid in haar auto stapte, werd zij er door een groepje mannen op gewezen dat ze een platte band had. Ze was uitge stapt, had de situatie eens goed beke ken, maar kon niks plats aan de band ontdekken. Toen ze thuis kwam, verordonneerde ze haar echt genoot of hij de boel voor de zeker heid nog even wilde controleren. „Welke band was het?", informeerde hij, terwijl hij met frisse tegenzin zijn jas aanschoot. „De voorste. Aan de bestuurderskant", zei ze.-„Hm", zei hij. „Zeg, toen ze je aanspraken, zat je toen al in je auto?" Ze was coulant. Hij hoefde die nacht niet in de auto, maar mocht op de bank slapen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45