Borsele vecht voor fietstunnel leland 125 Presenteert VEILIGHEID Gemeente doet ultieme poging Mottekasteel Terra Maris krijgt gestalte Meer Polen in Hoedekenskerke Ook in februari veel inbraken in Z-Vlaanderen Armani Collezioni Airfield nnette Gortz Reijmersdal tel Particulier de pedro Marina Rinaldi Lezard Tullo Tricot Chic Yell She,s SO VALETINO Versace Lange Vorststraat 18, Goes tel. 0113-211935 www, moniekmodenl zaterdag 5 maart 2011 door Frank van Cooten 'S-heerenhoek - De gemeente Bor sele blijft strijden voor een fiets tunnel bij de kruising Sloeweg/Stoofweg tussen Nieuw- dorp en 's-Heerenhoek. Het colle ge van burgemeester en wethou ders pleit opnieuw bij Gedeputeer de Staten voor deze tunnel. Een veilige fietsverbinding is vol gens Borsele urgent door de ver dubbeling van de Sloeweg. Zonder tunnel stevenen fietsers uit 's-Hee- renhoek en Nieuwdorp af op een nieuwe rotonde waar automobilis ten met een vaartje van honderd kilometer aan komen rijden. Dit scenario vindt de Borselse ge meenteraad veel te gevaarlijk. Frac tievoorzitter Roel Boekholt (WD): „Ik snap echt niet waarom de provincie niet een paar centen meer uittrekt voor een veilige fiets verbinding bij de Sloeweg. Schrap de geplande middenberm van twintig meter breed en gebruik dit geld voor de fietstunnel." De Dorpsraad Nieuwdorp en de Fietsersbond wezen de gemeente raad donderdagavond op de nood zaak van een veilige fietsverbin ding. „Onder de nieuwe N57 op Walcheren zijn diverse fietstun- nels aangelegd en dat geldt ook voor Noord-Beveland. Het is daar om onbegrijpelijk dat de provincie een fietstunnel onder de Sloeweg afwijst. Laat de Sloeweg onze ge meente niet opdelen", aldus Hans van Dam van de Dorpsraad Nieuwdorp. De provincie wees een eerder verzoek van Borsele voor een fietstunnel af Een roton de is in de ogen van het dagelijks provinciebestuur veilig genoeg. De gemeenteraad zei donderdaga vond nogmaals dat de verdubbe ling van de Sloeweg hard nodig is voor een veilige doorstroming. „Maar dan zonder middenberm van twintig meter breed, waarvan de logica totaal ontbreekt, en met een veilige fietsverbinding", zei Ni co Werri (Lokale Partij Borsele). Het college werd door de raad op gedragen nogmaals met GS te pra ten over de noodzaak van een fiets tunnel. Wethouder Marga Vermue zegde de ultieme poging toe. De raad wil eerst de uitkomst van dit overleg weten voordat het bestem mingsplan verdubbeling Sloeweg wordt vastgesteld. w video op www.pzc.nl door Rutger Snijder oostkapelle - Het mottekasteel, de nieuwe trekpleis ter van natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle, be gint gestalte te krijgen. Deze week werd het skelet van de ruim tien meter hoge toren met een kraan op zijn plek getild. „Het is een manier om mensen te laten bele ven hoe het in de middeleeuwen was", legt Carolien Schaap van Terra Maris uit. Het mottekasteel is een re constructie van een middeleeuwse verdedigingstoren, waar dorpsbewoners in die tijd naartoe konden vluch ten als er oorlog dreigde. Om de torens extra hoog te maken, werden ze gebouwd op heuvels; de vliedbergen. In de tuin van het natuurmuseum ligt al zo'n vliedberg, dus een mottekasteel was een logisch vervolg. „Op de eerste verdieping wordt een ruimte in middeleeuwse stijl ingericht en de bovenste verdieping is een uitkijk post. Met helder weer kan je de Noordzee zien", vertelt Schaap. „Naast een leuke uitkijktoren is het ook een leerzaam openluchtmuseum. Het laat zien waar die vliedbergen, die overal in Zeeland liggen, voor dienen. Het is ook de bedoeling dat er activiteiten aan gekop peld zullen worden, zoals het middeleeuwse festijn 'Spe len en Spijzen' in de zomer. Dat zal voor zowel volwas senen en kinderen erg leuk worden. Het is dus een stuk je echte Middeleeuwen in Zeeland." foto Ruben Oreel hoedekenskerke - In het voormali ge hotel Westerschelde in Hoede kenskerke krijgen straks meer Pool se werknemers onderdak. In gebouw wonen nu twintig ar beidsmigranten maar dat worden er waarschijnlijk veertig. „Er is een vergunning verleend voor twintig personen. Er wordt regelmatig ook onaangekondigd gecontroleerd. De leefomstandigheden voldoen niet aan de moderne eisen. Wij willen meewerken aan verbetering van de leefomstandigheden", aldus wethouder Jan Zandee. Voor de in woners van het dorp komt nog een informatieavond over de uit breiding. Volgens wethouder Marga Vermue is ook al met Delta gesproken over de tijdelijke huisvesting van bui tenlandse werknemers als de twee de kerncentrale wordt gebouwd. „We kijken samen naar de meest geschikte locatie, het liefst zo dicht mogelijk bij de werkplek. Het gaat om forse aantallen buitenlandse werknemers." terneuzen - Vorige maand waren 46 woningen in Zeeuws-Vlaande- ren doelwit van inbrekers. De twee maanden daarvoor sloegen dieven ook al zo'n vijftig keer toe in huizen in de regio. De belangstelling van de inbrekers verplaatste zich vorige maand van de kuststrook naar de Kanaalzone. Vakantiehuizen waren wat minder geliefd, waarschijnlijk omdat eige naren in februari weer wat vaker hun tweede huis opzoeken, veron derstelt Mare Gelderland van het Woning Inbraken Team. De rap porteur van het Woning Inbraken Team roept mensen op alert te zijn. Na een inbraak in Terneuzen hoorde de politie dat vermoedelij ke daders van tevoren foto's van het huis en vluchtroutes hadden gemaakt. Zulk verdacht gedrag kan het best direct bij de politie wor den gemeld, raadt hij aan. Hogeweg 78 Vlissingen Een prachtig en compleet vrijstaand huis met boven dien veel mogelijkheden! Een flink bijgebouw biedt namelijk mogelijkheid tot praktijk/kantoor aan huis of een fijne bobbyruimte. Verder goed geïsoleerd en voorzien van nieuwe keu ken en sanitair. Oils volledige woningaanbod fund a 503makeTaars.nJ Vraagprijs: 349.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25