241 zeeland Wc-pot zorgt voor maanden ellende Bezwaren tegen energiecentrale afgewezen Schap zoekt alternatief ruiterpad zaterdag 5 maart 2011 RILLAND - De gemeente Reimers- waal heeft terecht toestemming ge geven voor de bouw van een grote mestvergistingsinstallatie in het glastuinbouwgebied bij de Eerste Bathpolder in Rilland. Dit besliste de Raad van State vrijdag op de be zwaren die twee tuinders aan de aaHBasgHHnaBSBaEaEaBHMHSHaarawnHHBai Polderweg in Rilland indienden te gen het bestemmingsplan. De installatie gaat voor het glas tuinbouwgebied groene energie opwekken uit mest en plantenaf- val. Dat betekent wel dat dagelijks zestig extra vrachtwagens met mest en plantenresten over de Bathpolderweg zullen rijden. De twee protesterende veldsla- en pa prikatelers vrezen voor versprei ding van plantenziekten en ver keersoverlast. De Raad van State zegt dat de Bathpolderweg geschikt is voor 1500 auto's per dag. Dat aantal wordt nu lang niet gehaald waar door er gemakkelijk zestig trucks extra over de weg kunnen. De be zwaren tegen het verspreiden van ziektekiemen hadden de tuinders volgens de Raad van State moeten aankaarten in een procedure tegen de milieuvergunning. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl Badhotel Domburg WELKOM door Theo Giele RENESSE - Er komt een alternatief voor het ruiterpad in de duinen tussen de Wilhelminahoeve en de Ian van Renesseweg in Renesse dat moet verdwijnen. Dat belooft Willem Ginjaar, bestuurder van Waterschap Scheldestromen." Hij reageert daarmee op onrust in de ruiterwereld. Het pad moet weg omdat in het ge bied pony's komen te lopen. Het wordt veel gebruikt door groepen van maneges omdat de stranden 's zomers te druk zijn. Ginjaar er kent het belang van de route. „An ders kunnen de paarden uit de ma nege 's zomers niet naar buiten." Elles van de Klooster van de Schouwse ruiters is heel erg blij met de toezegging. Zij vroeg aan dacht voor het dreigende verlies van het pad. „We hebben hier al zo weinig paden terwijl hier in de vakantie veel mensen met hun paard naar toe komen." Het ruiterpad ligt in een duinge bied dat in de toekomst wordt be heerd door Staatsbosbeheer. Shet- landpony's moeten de duinen 'open' houden. Staatsbosbeheer wil niet dat de wegen van pony's en rijpaarden elkaar kruisen om dat de paarden ziektes kunnen overbrengen en pony's schrikreac ties kunnen veroorzaken. msmmsmmmmsms&mBmmmtmfmsss&m Het zou toch de ge woonste zaak van de wereld moeten zijn: zelfstandig naar de wc kunnen. Ook als je gehandicapt bent. En Jessica Da- vidse uit Middelburg zou ook zon der hulp naar het toilet kunnen gaan als begin november de wc-pot in haar badkamer goed was geplaatst. In huis is een tillift, maar die eindigt niet boven, maar net naast de wc. Al vier maanden is Jessica daar door afhankelijk van haar man Ri- cardo om naar de wc te gaan. Ge volg is dat hij al maanden prak tisch de deur niet uit kan omdat hij klaar moet staan om zijn vrouw te helpen. „Ie gaat toch ook de buren niet vragen of ze je op de wc willen helpen", zegt Jessica. Maar af en toe moet haar man van huis. Al is het maar om boodschap pen te doen. Toen hij deze week niet thuis was, moest Jessica naar het toilet. Ze probeerde het op eigen kracht, maar kwam naast de wc-pot te recht. Bij thuiskomst trof haar man haar aan op de vloer van de badkamer, klem tussen de pot en een steunbeugel. Het echtpaar woont met hun twee kinderen in een aangepaste wo ning aan de Prinses Maximastraat in Middelburg. Jessica heeft een zeldzame ziekte sinds haar twintig ste die langzaam maar zeker haar spieren aantast. Ze is aan een rol stoel gekluisterd. Om toch zo zelf standig mogelijk te kunnen leven werd, na lang wachten, een tillift geïnstalleerd. Ricardo en Jessica Davidse met hun jongste zoontje Bradley. Via een railsysteem aan het pla fond kan Jessica zelf naar bed en naar de douche en wc in de naast de slaapkamer gelegen badkamer. Vorig jaar werd het toilet geïnstal leerd. Dat luistert nauw. De tillift moet precies boven de toiletpot uitkomen. De wc-pot stond welis waar op de juiste plek, maar had kennelijk een zwakke plek. De eer ste de beste dag zat er een breuk in. De loodgieter plaatste vervolgens een nieuwe wc-pot. Toen begon foto Ruben Oreel (WMO) is dat de bevoegde instan tie die aanpassingen aan wonin gen kan laten doen. Inmiddels wacht Jessica al vier maanden: „Je krijgt het gevoel dat ze denken 'zoek het maar uit'. Dit kan toch gewoon niet." Hoewel hij nog niet van alle de tails op de hoogte is, erkent wet houder Albert de Vries dat er een fout is gemaakt. Maar, zegt hij, de opdracht om het probleem op te lossen is inmiddels aan de aanne mer verstrekt. de ellende. Het was een andere, smallere pot en wat erger was, hij stond niet op de goede plek zodat Jessica, als ze zich met de lift liet zakken, net naast in plaats van op het toilet terechtkwam. Sinds dié toiletpot in november verkeerd is neergezet, dringen Jessi ca en Ricardo aan op reparatie. Maar de aannemer zegt niets te kunnen doen zolang hij geen op dracht van de gemeente heeft ont vangen. In het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning Badhotel Domburg heeft haar kamers en suites gerenoveerd. Op zondag 13 maart a.s. houden we open huis, tussen 15.30 en 17.30 uur bent u van harte welkom. Domburgseweg la, 4357 BA Domburg Voor parkeren volg de borden P-terrein Irma I II www.badhotei.com op 150 meter afstand van het hotel. www.zoa.nl giro 550 apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24