hennep Gemeente Veere levert meeste 221 zeeland Wapen gevonden in kwekerij Hg in Zeeland Wat is de van 18.: INZAMELING PLASTIC De inwoners van de gemeente Veere halen gemiddeld het meeste plastic afval op van heel Zeeland. Die van Vlissingen het minst. Kwestie van wel of geen braaf burgerschap? Afvalscheiding |Gr2ÉjSIlpH w Trappentheater Zoutelande in voorjaar gebouwd 'teervolle keukens zaterdag 5 maart 2011 MIDDELBURG - Agenten troffen de ze week tijdens het oprollen van een hennepkwekerij in Middel burg een vuurwapen aan. De kwe kerij bevond zich in een woning aan het Parelplein. Tijdens het doorzoeken van de wo ning stuitten de agenten op twee kweekruimtes. De eerste ruimte bestond uit een kwekerij met hon derdtwintig kleinere hennepplan ten. In de tweede ruimte waren alle planten, aldus de politie, recent geoogst en lagen de henneptop- pen te drogen. Volgens de politie bedroeg het totaalgewicht wan de gedroogde hennep 7,3 kg. Een medewerker van de Delta ge constateerde dat de stroom, die no dig was voor de kwekerij, buiten de meter om werd afgenomen. Om die reden zal het nutsbedrijf aangifte doen van diefstal van stroom. De politie heeft de 24-jarige bewo ner van het pand aangehouden. De politie deed donderdagmiddag de inval in de woning aan het Pa relplein. De vondst van de hennep kwekerij werd gisteren pas bekend gemaakt. Donderdag 25 februari trof de poli tie in een woning aan de Toren trans in Middelburg ook al een hennepkwekerij aan. Daar telden de agenten 511 hennepplanten in drie verschillende kweekruimtes. MEEST GELEZEN Kapseizen viskotter groot raadsel Heel triest, drie mannen uit één fami lie (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Carla van de Merbel In de gemeente Veere is vorig jaar in totaal ruim 180.000 kilo plastic afval in de daar voor bestemde ondergrond se containers gegooid. Dat is per inwoner 8,2 kilo. Veere scoort daarmee het best in heel Zeeland. Milieu-wethouder Jaap Melse van Veere heeft er wel een verklaring voor. „We hebben gewoon een bra ve bevolking!" Waarna hij meteen toegeeft dat het natuurlijk ook te maken heeft met de toeristen. Want ook op vakantieparken in de gemeente Veere zijn onder grondse containers geplaatst voor plastic afval. Alles wat de tijdelijke gasten van de gemeente daarin gooien, doet het gemiddelde per inwoner stijgen. Niettemin is Melse 'heel blij' dat er zoveel ingezameld wordt in Veere. Al snel na invoering van het ge scheiden inzamelen van plastic af val, liep het beter dan de gemeen te had verwacht. Er moesten con tainers worden bijgeplaatst en de 'leegfrequentie' werd opgevoerd. Melse zou willen dat er nóg meer plastic afval gescheiden zou wor den aangeleverd. „Het is gewoon een kwestie van doen. En elkaar motiveren." Gemeente: Borssele Goes Hulst Kapelle Middelburg Noord-Beveland Reimerswaal Schouwen-Duiveland Sluis Terneuzen Tholen Veere Vlissingen Totaal Toch is de plasticinzameling in Veere niet op alle fronten een suc ces te noemen. Het lukt de ge meente namelijk niet om uit de kosten te komen. Vorig jaar werd een verlies van zo'n 12.000 euro ge leden. Ook de komende jaren moet dit bedrag steeds worden bij gelegd. De jaarlasten zijn namelijk 12.000 euro hoger dan de baten. Toch wil de gemeente Veere door gaan met de inzameling van plas tic. In ieder geval nog de komende twee jaar. Per 1 januari 2013 ver loopt de overeenkomst met Ned- vang, waarin de vergoeding is afge sproken. Voor het ingezamelde plastic, de transportkosten en het geven van voorlichting kreeg Veere vorig jaar van Nedvang bijna 93.000 euro. Volgens Melse moet nu al nage dacht worden over hoe het na ja nuari 2013 moet met de inzame ling. „Het zou raar zijn als we er dan weer mee zouden stoppen." Een andere manier van inzame len, bijvoorbeeld het ophalen van plastic afval, is geen optie, vindt Melse. Mensen moeten dan hun plastic afval aan de straat zetten en daardoor kan het makkelijk weg waaien. Melse: „En we hebben in Veere een hartgrondige hekel aan zwerfafval. We hebben de ambitie de schoonste gemeente van Neder land tè worden. Je gooit je afval niet op straat!" Middelburg lukt het wel om uit de kosten te komen. Kosten en baten zijn hier in evenwicht. De gemeen te is dan ook 'heel tevreden' met de resultaten. In Middelburg werd in 2010 per inwoner gemiddeld 4,9 kilo plastic afval via onder grondse containers opgehaald. Dat is iets meer dan de prognoses in 2009 waren. Daarom zijn een half jaar geleden, na een tussentijdse evaluatie, een paar containers bij geplaatst en worden ze vaker ge leegd. De gemeente Vlissingen scoort wat plasticinzame ling betreft het slechtst van heel Zeeland. Hier werd vorig jaar 155.015 kilo plastic afval in de ondergrondse containers gegooid. Dat is 3,5 kilo per inwoner. Vol gens de gemeente heeft dit slechte resultaat 'te maken met de bewust wording ten aanzien van het schei den van afval'. De gemeente gaat, zoals eerder ook al was gepland, 'inzetten op communicatie'. Bin nenkort wordt op de gemeentepa gina's in de Faam extra aandacht besteed aan het belang van afval scheiding. Verder zullen op 22 scholen in de gemeente afvalles- sen worden gegeven. Elke gemeente in Nederland is Systeem: Kilo's: Kilo's/inwoner: sinds 1 januari 2010 verplicht bur brengen 115-495 54 gers de mogelijkheid te bieden brengen 176.490 4,8 kunststof verpakkingsafval geschei brengen 165.215 6,0 den aan te leveren halen 75-565 6,1 De meeste gemeenten doen dat brengen 235.520 4,9 via containers op centrale plek brengen 40.690 5,5 ken. halen 129.940 6,1 In sommige gemeenten wordt het brengen 194.820 5,7 plastic afval aan huis opgehaald. halen 152.215 6,3 De inzameling en recycling wordt brengen 234.920 4,3 landelijk gecoördineerd door de halen 155.060 6,1 stichting Nedvang (Nederland Van brengen 180.495 8,2 Afval Naar Grondstof). brengen 155.015 3,5 Bron cijfers tabel: gemeente UK 73 2.007.235 5,0 vsfëfflgmgsBBsmBis&mmm Veere. De ondergrondse container voor ZOUTELANDE - De bouw van het trappentheater in de Langstraat in Zoutelande wordt dit voorjaar uit gevoerd. Na aanbesteding is on langs Bouwgroep Peters gekozen om het werk te doen. Eind mei moet het klaar zijn. Het trappentheater komt tegen de zeedijk. Het is onderdeel van een groter plan voor een Langstraat plein dat Zoutelande meer allure moet geven als familiebadplaats. De Langstraat moet van verkeers plein weer meer een verblijfsplein worden. De aanleg van het trappentheater tegen de dijk kost de gemeente 120.000 euro. Stap in een nieuwe Opel Astra en betaal nu €9.197,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! syfilk" Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22