PZCIa: 'Laatste bewoners moeten snel weg' WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 MIDDENGEBIED Burgemeester Roep neemt maatregelen na drie branden in twee dagen speciale bijlage woensdag 23 maart Straatprijs Postcode Loterij in Goes Plat Zaterdag 5 maart 2011 Gemeente Veere levert meeste plastic afval in Wc-pot aangepaste woning veroorzaakt maanden ellende Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Twaalf jaar woonde d'Angelo met veel plezier aan de Schuitvaartgracht. Hij had er een eigen kapperszaakje, Chrystal Pearl. Als een van de vier laatsten woont hij nog temidden van lege huizen die gerenoveerd gaan wor den. Nu moet hij versneld weg want door de drie branden van de laatste twee dagen vindt burge meester Roep het er te onveilig. Nadat woensdagnacht al twee keer brand uitbrak in een huis aan de Sottegemstraat, gebeurde dat giste rochtend vroeg tegen half zes weer in een woning aan de Schuitvaart- gracht. Telkens ging het om een leegstaand pand. Gisterochtend sloegen de vlammen uit het dak. Doordat het oudere woningen zijn met veel hout, greep het vuur snel om zich heen. De brandweer kon voorkomen dat het vuur oversloeg naar andere huizen. Burgemeester René Roep greep gis teren na overleg met woningcorpo ratie l'Escaut snel in. l'Escaut had in de lege panden nog gordijnen la ten hangen om voor een 'bewoon de' aanblik te zorgen, maar alle le ge huizen worden dichtgetim merd. Daar was donderdag al mee begonnen. Op verzoek van de bur gemeester worden ook de brand gangen versperd met vastgeschroef de hekken van 2,5 meter hoog en wordt overal gas en stroom afgeslo ten. 's Nachts wordt extra toezicht gehouden in de buurt. Roep: „Er wonen ook mensen aan de overkant, dus ik wil dat het er veilig blijft. Door alles goed af te sluiten, weten we zeker dat er niet zonder dat we het weten mensen in een verlaten huis slapen. Je moet er niet aan denken wat er ge beurt als er dan brand uitbreekt en de brandweer weet niet dat er iemand in huis is. Dat wil ik niet voor de mensen zelf en niet voor mijn brandweermensen." Het nachtelijke toezicht kan een Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het verkoopteam Zeeland van BN DeStem IPZC 1:0118-434070 E: teamzeeland@ bndestem-pzc/hl Leegstaande huizen aan de Schuitvaartgracht worden dichtgetimmerd met houten platen en brandgangen worden versperd met hoge hekken. De kapsa lon van eigenaar d'Angelo gaat binnenkort weg. d'Angelo is een van de vier laatste bewoners. foto Ruben Oreel langdurige kwestie worden, want de renovatie en sloop van de pan den is nog niet begonnen. „Dat is een verantwoordelijkheid van l'Es caut", stelt Roep. „Die is bezig met plannen en ik vind wel dat, als ze weten wat ze willen slopen en wat ze willen renoveren, ze daarmee snel moeten beginnen." De vier bewoners die er nog zit ten, moeten zo snel mogelijk weg, vindt Roep. Hij heeft l'Escaut ge vraagd voor andere woonruimte te zorgen. Volgens directeur Jan van Beekhuizen krijgen mensen die intekenen op een andere wo ning al voorrang. „Maar niet ieder een accepteert het eerste huis dat vrijkomt en niet iedereen wil snel weg." Roep verwacht dat de laatste bewoners nu wel snappen dat het echt te onveilig is om te blijven. „Ik had toch al een andere wo ning, dus volgende week verhuis ik. Maar het voelt inderdaad wel ongemakkelijk nu na die branden. Daarom heb ik ook gevraagd om het gas te laten afsluiten. Ik slaap hier al niet meer en voor mijn kap salon heb ik alleen stroom nodig", vertelt d'Angelo. Onveilig wil hij de situatie niet noemen. „Ze zullen niks doen met huizen waar nog mensen wo nen. Maar ja, het komt natuurlijk wel dichtbij zo", erkent d'Angelo. „Ik ben toch wel blij dat ik weg kan." En dat is eigenlijk tegen zijn ge voel in, want al die jaren woonde hij er met veel plezier. „Ik snapte ook nooit zo veel van die negatie ve verhalen over deze buurt. Het zijn mooie fijne huizen." Eén zorg heeft d'Angelo nu wel: de vergunning voor een nieuwe kapsalon in de garage naast zijn nieuwe huis is nog niet rond. „Ik verplaats alles maar naar een ka mer en hoop dat mijn klanten meegaan. Maar misschien dat de gemeente nu ook met die vergun ning kan helpen?" Burgemeester Roep kent de situa tie niet, maar: „Ik laat maandag hierover contact opnemen." iftrTffrTFrrTnrTTffftiii n iiiim GOES - De Straatprijs van de Post code Loterij is deze week in Goes gevallen. Zes bewoners van de 's-Gravenpolderseweg mochten in totaal 250.000 euro verdelen. Eén winnaar kreeg ook nog een Audi A3. Ambassadeur Gaston Starre- veld reikte de prijzen donderdag uit. De uitzending is zaterdag 26 maart om 22.00 uur op RTL4. Tip? redactie@pzc.nl Toen die Hulsterse na de arbeid in haar auto stapte, werd zij er door een groepje mannen op gewezen dat ze een platte band had. Ze was uitge stapt, had de situatie eens goed beke ken, maar kon niks plats aan de band ontdekken. Toen ze thuis kwam, verordonneerde ze haar echt genoot of hij de boel voor de zeker heid nog even wilde controleren. „Welke band was het?", informeerde hij, terwijl hij met frisse tegenzin zijn jas aanschoot. „De voorste. Aan de bestuurderskant", zei ze. „Hm", zei hij. „Zeg, toen ze je aanspraken, zat je toen al in je auto?" Ze was coulant. Hij hoefde die nacht niet in de auto, maar mocht op de bank slapen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21