II Vorstin toch naar Oman Scholieren openen carnaval Vandaag als bijlage bij uw krant BEZOEK Beatrix aanvaardt invitatie voor privédiner met sultan Schoon dat huis! Droog, later zon 8° Van een kind blijf je af Oud Tweede Kamerlid Jan te Veldhuis wordt informateur CS 26 Remona Fransen wint brons op vijfkamp 34 Net als in een heleboel andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen en Beveland werd gisteren in Lamswaarde de aftrap van het carnavalsfeest gegeven door de kinderen van de basisschool. De stemming zat er al meteen goed in. foto Peter Nicolai LAMSWAARDE - De kop van het carnaval 2011 is eraf in Lamswaarde. Alle 65 leerlingen van ba sisschool De Oostvogel hosten gistermiddag in dorpscentrum De Luifel dat het een lieve lust was. Aanmoediging hadden de als elfje, cow boy, boze fee of boefje verklede scholieren niet nodig. Bij de entree van de Raad van Elf en de dweilband van de Lamsoren ging er toch een siddering door de zaal. De Raad van Elfj leer krachten en leerlingen trokken in polonaise door De Luifel. Aan jeugdprinses 2010 Emma de Schrijver was de eer het carnaval in Lams waarde voor geopend te verklaren. Emma prik te ballonnen kapot en schoot met een confetti- kanon. Maud de Schepper mag dat in 2012 doen, als winnaar van de eretitel jeugdprins. Prins Leut van de Lamsoren stond er trots bij. De toekomst van het carnaval in Lamswaarde is verzekerd. Terloops meldde de leutvorst fier dat commissaris van de koningin Karla Peijs morgenmiddag de carnavalsoptocht opent. „Toen alle prinsen carnaval laatst in Middel burg mochten komen, heb ik het gevraagd. Ze zei direct ja." foto Peter Nicolai Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8"711688 555547 ZATERDAG 5 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 54 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Kabinet moet Beatrix tegenhouden reageer op www.pzc.nl iS reacties: 214 Ik merk dat de economie opveert eens 34% oneens .LJ— 66% MIDDELBURG - De Zeeuwen staan niet vooraan als het gaat om de grote voorjaarsschoonmaak. Dat leert een onderzoek van super markt Super de Boer. Toch zijn er wel mensen die het nog heel gron dig aanpakken. pagina 2 en 3: van plint tot plafond alles spie en span DEN HAAG - Een bezoek van konin gin Beatrix, prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima aan Oman heeft opnieuw voor politieke dis cussie gezorgd. Minister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken schreef gisteren aan de Tweede Kamer dat de koninklij ke familie dinsdagavond op be zoek gaat bij sultan Qaboos bin Said al-Said voor een privédiner. „In het kader van het goede over leg tussen Oman en Nederland is ingegaan op een persoonlijke invi tatie van de sultan'", aldus de be windsman. Bij diverse partijen leidde dit tot verontwaardiging. De Tweede Kamer had eerder juist aangedrongen op uitstel van het staatsbezoek aan Oman. Partijen vonden het niet verstan dig een land te bezoeken waar het onrustig is. Er is in het land al en kele keren geprotesteerd tegen het bewind van Qaboos, ook in ste den die de Oranjes zouden bezoe ken. De Kamer reageerde nog instem mend toen eerder in de week be kend werd dat het bezoek is uitge steld. Nederland en -Oman „zijn tot de conclusie gekomen dat de huidige ontwikkelingen thans alle aandacht vragen en dat het bezoek daarom beter later kan worden af gelegd", luidde de verklaring. „Een verstandig besluit", reageerde PvdA-Kamerlid Frans Timmer mans toen. „Een onverstandig be sluit", zei dezelfde Timmermans gisteren. „Het kunstmatige onder scheid tussen openbaar en privé klinkt niet heel overtuigend." Vol gens hoogleraar staatsrecht Paul Bovend'Eert van de Radboud Uni versiteit in Nijmegen valt een pri védiner bij de sultan niet buiten het staatsrechtelijke functioneren van het staatshoofd. „Een privébe- zoek van de koningin raakt ook het openbaar belang. De TXveede Kamer kan de minister-president hiervoor ter verantwoording roe pen", aldus Bovend'Eert. pagina 3: commentaar speciaal voor u de abonneepagina! zie pagina 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1