cultuur 115 Verhaal geeft actiebeelden betekenis FLIP A COIN Middelburgs videoproductiebedrijf Thumbed maakt speelfilm rond windsurfen en skiën agenda Bief nummer 1 UIT-AGENDA zaterdag 5 maart 2011 door Rolf Bosboom Het begon enkele jaren geleden met een aardig idee. Het werd uiteinde lijk een omvangrijk en intensief project, waarvoor Henk van den Doel en Maarten Kempen van het Middelburgse videopro ductiebedrijf Thumbed over de we reld reisden. Het resultaat is Flip a coin, een speelfilm waarin wind surfen en skiën een voorname rol spelen. Maandag is in CineCity in Vlissingen de première. „We hebben allebei communicatie gestudeerd aan de Hogeschool Zee land", zegt Maarten Kempen. „In 2005 waren we klaar. Al tijdens dë afstudeerperiode hadden we plan nen om samen een bedrijf te be ginnen." Dat werd Thumbed, dat commercieel werk doet zoals be drijfsfilms en tv-reclames. Nog voordat de onderneming een feit was, leefde al het idee van een eigen film. „Ik liep toen stage in Thailand bij een windsurfbedrijf', zegt Henk van den Doel. „We had den het daar over actiesportfilms, die alleen maar om de actie zelf draaien. Ze missen helaas vaak een diepere laag." Het plan om zelf zo'n film te ma ken rijpte daarna enkele jaren, maar werd pas echt serieus toen voormalig profwindsurfer Sven Henk van den Doel (I) en Maarten Kempen: „Het is een heel ingewikkeld project geweest." foto Ruben Oreel Akerboom enthousiast was over het idee en graag wilde meedoen. Gezamenlijk werkten ze het ver haal voor de film uit. Dat gaat over .twee jeugdvrienden: John (Sven Akerboom) en Jake (ge speeld door de Noorse skicrossér Thomas Borge Lie), die opgroeien aan de Zeeuwse kust. Jake blijkt la ter een groot skitalent te zijn; John bekwaamt zich in het windsurfen en laat de belangrijke keuzes in zijn leven afhangen van het munt je dat hij indertijd als jongen sa men met Jake aan het Zeeuwse strand heeft gevonden. Naast de twee sporters spelen in Flip a coin Davy Scheffers uit Zie- rikzee (als degene die John leert windsurfen) en Mariela Battistella uit Brouwershaven (als de vrien din van Jake). „Het is een fictief verhaal, maar wel met gebruik van echte beel den", zegt Kempen. De makers filmden niet alleen in Zeeland maar reisden ook naar Australië, Frankrijk, Italië, Noorwegen en Thailand om de fraaiste beelden te krijgen. In Australië huurden ze zelfs een helikopter om het windsurfen te filmen. Het verhaal wordt verteld door een voice-over, die ervoor zorgt dat de vaak indrukwekkende beel den soms een andere lading krij gen dan oorspronkelijk. „Het is een heel ingewikkeld project ge weest, waar we soms echt slapelo ze nachten van hebben gehad. Wat we er vooral van hebben ge leerd is hoe belangrijk een verhaal is. Dat geeft de beelden betekenis. Dat beseften we pas goed toen we ermee bezig waren." Flip a coin, dat een klein uur duurt, is Engelstalig. „We mikken op een breed publiek in binnen- én buitenland." Binnenkort moet de film op dvd en blu-ray verschij nen. „We zijn ook bezig een distri buteur te vinden. Verder gaan we de film voor diverse festivals instu ren. Kijken wat er gebeurt." Q www.flipacointhemovie.com In Austi Scène uit Flip a coin. Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 5 MAART Bruinisse Ladies Night. Jeugdsoos De Pul, 20.00 uur. Burgh-Haamstede Strao. Verzamelen aan de Achterweg om 12.00 uur. Prijsuitreiking om 17.30 uur in café-tavenu Bruintje Beer. Goes Rommelmarkt en ruilwinkel. Couwervestraat 2, 10.00 tot 16.00 uur. Ouwerkerk 9 Dansavond. Dorpshuis, 20.30 uur. Vlissingen Lente Wandeltocht. Start A. Coortelaan 1, 9.00 uur. Postzegelbeu rs. Van Hoge'ndorpweg 58a, 9.00 uur. Inloopworkshop Expo 170 voor kinde ren 2-13 jaar: combineer verschillende soorten ballonnen tot een kleurig object. Miniclub, Kleine Markt 5, 12.00 uur. ZONDAG 6 MAART Middelburg Kunst- en Cultuurroute staat deze keer in het teken van Kind Kunst. Binnenstad, 13.00-17.00 uur. Familiearrangement rond de expositie 'Soort van steen', met Mark Bosselaers. Zeeuws Museum, 14.00-15.30 uur. Vlissingen Loek Crootjans interviewt Kathelijne Roosen, als afsluiting van haar expositie. DeWillem3, 16.00 uur. Zierikzee Kunstwandeling. Deelnemers zijn te herkennen aan de blauwe vlag met 'K'. Zierikzee, 12.00-17.00 uur. PODIUM ZATERDAG 5 MAART Goes Zeeuwse band The Hollow Men pre senteert de cd Food Chain. Ook optre dens van Backlash en Skybicycle. 't Beest, 21.00 uur. Middelburg Singer-songwriter Inge treedt op. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur. Motel Westcoast met Syb van der Ploeg speelt nummers van o. a. The Eag les, The Beach Boys en Fleetwood Mac. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Cabaretvoorstelling De Presentator door Jelle Kuiper. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Italiaans barokconceert door Voices of Freedom o.l.v. Bea Zwadlo. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Middelburgs Theater met 'Steel Magnolias'. Minitheater, 20.30 uur. Minimal Session met Wouter de Moor, Steven Pieters Khalil en DJ Steef. De Spot, 21.00 uur (zaal open). Nieuw- en Sint Joosland Robert Jan Stips doet een greep uit zijn repertoire van meer dan 300 liedjes. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Optreden McChicks, met Tessa Boom kamp (drums zang), Astrid Akse (gitaar zang) en Phaedra Kwant (bas zang). The Lane, 21.00 uur. Renesse Seth Gaaikema brengt i.v.m. zijn 30-ja- rig jubileum 'Het mooiste komt nog'. Theater aan Zee, 20.00 uur. Terneuzen Staatsopera van Tatarstan voert Car men van Bizet op. Scheldetheater, 20.00 uur. Valentino's Druppel B-Day Bash, met Tagada Jones (hardcore/punk), Rumble Fist en As We Fall Down. De Pit, 22.00 uur. Vlissingen The Henhouse Prowlers, Amerikaanse powerhouse bluegrassband. De Piek, 22.00 uur ZONDAG 6 MAART Goes 'Zingen in de Bethelkerk' Bethelkerk (Beatrixlaan), 18.30 uur. Kortgene Optreden band Kai Disko. Café Graaf van Buren, 16.00 uur. Middelburg Middeburgs Theater met 'Steel Magno lias'. Minitheater, 14.30 uur. Calefax Rietkwintet met de jeugdvoor stelling De Muziekfabriek. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur. De voorstelling Walla Kristalla in de Stadsschouwburg is vervallen. Vlissingen Optreden Mathieu van Bellen (viool) Jaap Kooi (piano). Atrium Ter Reede, 11.00 uur. MIDDELBURG - Alles Blijft Anders, de nieuwe cd van Bl0f, is op num mer 1 binnengekomen in de Al bum Top 100. Eerder deze week ontving de Zeeuwse band al een gouden plaat. Dat betekent dat er meer dan 25.000 exemplaren van het album zijn verkocht. Bekijk de complete uitgaans agenda's op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15