141 meningen (SeacHemZ brieven Cor de Jonge zaterdag 5 maart 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Theater Van de gedachte dat besturen voor uitzien betekent, heeft men in Mid delburg kennelijk nooit gehoord. Door de kortetermijnpolitiek, sloop van het karakteristieke LTS-gebouw, de vrijkomende grond plus een deel van het park vol te bouwen, is niet alleen het aanzien verminderd maar tevens het park zodanig versnipperd dat een gebouw met een dergelijke al lure er niet meer in past. Hoe men ook schuift, het blijft een kind met een waterhoofd. De diepte in, is gezien de dan te verwachten problemen geen optie. Het terrein van de gesloopte gasfa briek zou uitermate geschikt zijn als parkeerterrein. Hoefde ook de grond niet gesaneerd te worden. De adviezen van de klankbord groep werden, evenals eerdere sug gesties van omwonenden, naar de prullenbak verwezen. Dit alles mag de achitect niet aangerekend worden,die handelde slechts in op dracht. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Zeeland Seaports Zeeland Seaports gaat onderzoek doen om de jaarlijkse baggeronder- houdskosten te drukken en om het milieu te sparen. Allemaal prachti ge ideeën die lof verdienen. Maar waarom moet het project dat be groot is op 1,2 miljoen een subsidie krijgen van 600.000 euro. Gezien het bedrag dat als project kosten zijn vastgelegd moet er een aanzienlijke besparing zijn voor de komende jaren, anders begint men hier niet aan. Het zou leuk geweest zijn als deze cijfers over de ver wachte besparing vermeld waren in de krant. Stel dat de projectkosten binnen twee jaar, wat niet ongebruikelijk is, zijn terugverdiend. Dit betekent dat Zeeland Seaports na een jaar (na aftrek van de subsi die) al de volledige winst opstrijkt. Deze activiteiten behoren tot be drijfsrisico en behoren niet gesubsi dieerd te worden. Zeker in deze moeilijke (gemeen schappelijke) financiële tijden. Als alternatief zou men nog kunnen denken dat financiële hulp, indien nodig, wordt geboden in de vorm van een lening. Hans Molenaar Platschelp 12, Terneuzen Tunesië 'Ach, waren alle mensen wijs. En deden daarbij wel, de aarde was een paradijs, nu is zij meer een hel.' Deze stokoude uitspraak laat zien, dat het op onze planeet nooit pais en vree is geweest. Kaïn sloeg Abel al dood. Begonnen met twee men- sen is de bevolking op onze aard bol uitgegroeid tot zo'n zes mil jard. Als een immense toren van Babel kruisen bewoners door el kaar over de aarde, iedere stam, ie der volk of groep met zijn eigen taal, gewoonte en beschaving. Hoe zouden we ooit een oplossing kun nen vinden voor een aangenaam en vredelievend verblijf? Wie het weet mag het zeggen. G. Bouma-Klepper Coxstraat 29, Kapelle Aardappelen Momenteel zitten er in Nederland nog 5000" hectare aardappelen in de grond door vroegtijdig invallen de sneeuw en vorst, waarvan een groot gedeelte in Zeeland. Een hele boel kunnen nog gewoon 'gered' worden... Dat is 250.000.000 kg dus met een verkoop waarde van +/- 250 miljoen euro! Ik weet nog heel goed dat we in 1974 met schoolklassen aardappels uit de grond gingen halen (omge ving Terneuzen) toen het ook te nat voor machines was. Was leuk en nuttig. Is nu blijkbaar ondenk baar. Ik hoor er niemand over. Ter wijl iedereen over van alles en nog wat twittert. Dit terwijl er bijvoor beeld in Rusland een gruwelijk te kort is en de aardappelen daar 3,5 euro per kilo kosten! Oh ja, 250.000.000 kg staat gelijk aan 750.000.000 maaltijden. Kan heel Nederland dus 1,5 maand van eten! Bram Moens N. Kleverskerkseweg 23, Middelburg Het rode potlood Wat een sof, zo'n trage uitslagen avond op televisie na een spannen de stembus. Als de meeste kiezers al lang op één oor liggen, zijn de laatste uitslagen nog steeds niet binnen. Een slotdebat tussen de partijleiders komt er niet, omdat duidelijkheid almaar uitblijft. Tv-zenders sluiten op de duur maar af We beschikken over de modernste communicatie-appara- tuur. Maar stemmen doen we al weer tijdenlang ouderwets met het rode potlood en het tellen van de stemmen met de hand. Innovatief Nederland ten voeten uit. Kees van der Maas v.d Plasschestr. 27, 's-Heer Abtskerke Wijk Othene In de wijk Othene is men deze week begonnen met het uitbagge ren van de schoon-waterlopen. Fir ma de Feijter uit Biervliet neemt deze klus in opdracht van de ge meente Terneuzen op zich. Elk jaar in augustus worden de rietkan ten gemaaid door een zogenoemde maaiboot, echter de waterlopen zijn na vijftien jaar volgeslibt zodat dit problemen geeft voor deze maaiwerkzaamheden. De maai boot heeft namelijk 1,5 meter wa terdiepte nodig om goed te kun nen werken. Door dit uitbaggeren kan de wijk er weer jaren tegen an ders groeien de waterlopen geheel dicht. Ronny Baute Diamantsingel 30, Terneuzen Thermphos 7 Het kabinet wil de openbaarheid van bestuur (WOB) beperken, schrijft de krant. Er wordt teveel misbruik van gemaakt, voeren de ministers Donner en Opstelten aan. Met dit soort maatregelen laat de regering zijn ware gezicht zien. Er gebeurt kennelijk te veel waarvoor de regering zich niet wil verant woorden. Daarnaast is het onbegrijpelijk, want de WOB is gebaseerd op Eu ropese richtlijnen. De uitzendin gen van de NOS en Zembla over de gigantische vervuiling van Thermphos waren gebaseerd op in formatie verkregen via WOB-pro- cedures. Als er geen openbaarheid van bestuur in Nederland zou zijn, dan zou Thermphos nog steeds grote hoeveelheden van zware me talen en dioxine uitstoten en de commissaris van de koningin in Zeeland zou zeer waarschijnlijk, net als verleden jaar, de Zeeuwse bevolking geruststellen met: 'Er is geen gevaar voor de volksgezond heid'. Het is zaak dat onze volksver tegenwoordigers in Den Haag deze ontwikkelingen nauwlettend te vol gen. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Zooitje Pijnlijk trof mij de uitspraak van Ti- mo Bolt dat God er bij de schep ping een 'zooitje' van heeft ge maakt. Niet God, maar wij hebben er een 'zooitje' van gemaakt. Toen God al les schiep was het 'zeer goed!(Ge nesis 1). Helaas, omdat wij niets met God te maken willen hebben en ons van Hem afkeren is er zo veel zonde, boosheid en verdriet gekomen. Maar er is nog hoop! Goede Vrijdag en Pasen herinne ren ons eraan: 'Alzo liefheeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn enig geboren Zoon, Jezus Christus, gege ven heeft, opdat ieder die in Hem gelooft, niet verloren gaat, maar eeuwig leven heeft! Johannes 3 :i6). P.C. Murre-Pieper Berkehof 14, 's Gravenpolder Gele ZEP Daar staat het weer, nu verstopt in een stuk over eten bij het ROC in de krant van 3 maart: het kakelgele ZEP. Kakelgeel, dat suggereert af keuring. Zijn wij (mijn familie en ik) dan de enigè die het mooi vinden, dat geel? Toch veel mooier dan wit (fijn met de zon erop), of grijs of bruin. Het is een groep gebouwen vol leu ke dingen om te zien en te doen, daar hoort een leuke kleur bij. Zijn wij de enigen die het jammer vin den dat het ROC-gebouw wit met rode letters is, in plaats van anders om zoals oorspronkelijk gepland (heb ik me laten vertellen). We zijn ook verbaasd dat niemand iets te klagen heeft over die walgelijke reclamepaal die de mooie glooien de lijnen van de daken afbreuk doet (net als die lelijke beker van KFC) en die 's avonds en 's nachts ook nog eens fel verlicht is. H. de Leeuw Amnestylaan 11, Middelburg Tolvrij Laten we er maar geen doekjes om winden. Wij, Zeeuws-Vlamingen, zijn Nederlands grootste benadeel den. Waarom lieten wij zomaar onze veerboten afpakken? Er was door verschillende mensen gestreden voor een tolvrije tunnel in ruil voor die veerboten. Maar wat is er van gekomen? Wat doen de politi ci nu nog voor de kiezer, voor de Zeeuwse bevolking. Ja, zo wat onbenulligheden, win kels openen en dergelijk. Wat wordt er gedaan ter compensatie van het verlies van de autoveerbo ten voor Kloosterzande en omstre ken? Wij moeten omwegen maken om nog wat van de overkant te zien. Theo Mahu Van Speykstraat 4, Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14