Intimiteit op de muur u 29 wonen 'Onze 'Callicarpa' bloeit wel, maar als het tijd is 'Er zitten vreemde gangen in onze appels, maar te genieten van paarse bessen, geeft hij niet thuis' nergens is ongedierte te zien. Wat kan dat zijn?' wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 5 maart 2011 den aan haar nieuwste collectie. „Of ik nu een lamp of behang ont werp, maakt voor mij als ontwer per niet veel uit. Het is wel heel spannend of dat wat je hebt be dacht en op papier hebt gezet, technisch gezien ook uitvoerbaar is. Ik vind het geweldig dat we in Nederland nog zo'n mooi ambach telijk bedrijf hebben als BN Wall coverings, waar ze hun eigen kleu- renpasta's maken en nog echt lief de voor het vak hebben. Techniek is één ding, maar je moet ook het gevoel van een ontwerper op de juiste manier weten te vertalen. Mensen denken tegenwoordig al snel dat iets in Verweggistan wordt bedacht en gemaakt, maar dit komt gewoon uit Nederland." „Zo'n 90 procent van wat BN Wall coverings maakt, gaat naar het bui tenland. Het Midden-Oosten is een grote markt. Daar hebben ze weinig met stucwerk en veel met behang. Op de Heim- textil-beurs in Frank furt vorige maand stort te een hele delegatie Aziaten zich op mijn wandbekleding. Dat maakt me wel trots." Verschil met haar eer ste behangcollectie, vo rig jaar, is dat de nieu we collectie beter met elkaar te combineren valt. Zowel de vijftien verschillende dessins als de kleuren waarin ze verkrijgbaar zijn. Ook is de wandbekle ding makkelijk in ge bruik. Alleen de wand insmeren met plaksel is voldoen de. De behangcollectie van Annet van Egmond ligt sinds kort in de winkels. Meer informatie over de wandbe kleding (50 euro per rol) en een filmpje van het maakproces is te zien op: www.bnwallcoverings.com en www.brandvanegmond.com li-y Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Ontwerpster Annet van Egmond heeft niet alleen verstand van lichtobjecten, voor het tweede jaar ontwierp ze voor BN Wallcoverings een collectie behang: The Gardens of Amsterdam. door Joyce Huibers Behang is al een aantal ja ren niet meer weg te denken uit de interieur branche. Ontwerpster Annet van Egmond spreekt zelf liever over wandbekle ding. Dat doet volgens haar meer recht aan de prachtige kwaliteit die tegenwoordig wordt gemaakt. „Het mooie van wandbekleding is dat het een hele ruimte kan beïn vloeden. Je maakt van een wand een schilderij. Ik vind het belang rijk dat een muur het licht dat het vangt ook op een bepaalde manier vasthoudt. Daarom kent mijn nieuwste collectie diepte- en licht effecten, zodat er een mooie reflec tie ontstaat. De zilver- en goudpig menten in het behang zorgen voor een mooie glans." De inspiratie voor The Gardens of Amsterdam, de collectie die ze ont wierp voor BN Wallcoverings, vond Van Egmond in eigen huis en tuin. „Ik woon in de Bussumse wijk Het Spieghel. Die is rond 1900 gebouwd en straalt een prach tige sfeer uit. Heel bewust hebben wij in onze tuin planten uit die pe riode gezet, zoals varens en rozen. Dat zie je terug in de collectie, net als de ornamenten in mijn pla fond en het smeedijzeren hek werk. Ik vind dat oude interieurs en ambachtelijk gemaakte elemen ten intimiteit in zich hebben en dat is, net als bij onze lichtobjec ten, de basis van waaruit ik werk. Het heeft dus niets met sjiek of duur te maken. Deze wandbekle ding is ook niet uitsluitend ge maakt voor een klassiek interieur. Het is juist ook heel mooi in een moderne inrichting. De varens pas sen bijvoorbeeld zeer goed in een druk, grijs kantoorpand, omdat ze iets rustgevends uitstralen." Annet van Egmond koos bewust voor een internationaal klinkende naam. „Voor mijn werk sta ik veel op beurzen in het buitenland. Ie dereen vraagt altijd waar je van daan komt. Bussum, ofNaarden waar ik werk, zegt niemand iets, maar Amsterdam wel. Ik zie het Gooi wel een beetje als de tuin van Amsterdam." Van Egmond werkte drie maan- Annet van Egmond ontwierp Gar dens of Amsterdam, een collectie behang voor BN Wallcoverings. foto's PR door Bauke Boersma redactie.wonen@wegener.nf 024-3650509 A. Breunissen is, getuige de toon van haar mail, ten ein de raad. 'Ik zou zo graag wil len weten wat er met onze Callicarpa (zie foto) aan de hand is. Hij is negen jaar ge leden gekocht, heeft ook gebloeid, maar als het tijd is te genieten van paarse bessen, geeft hij niet thuis. Er komen wel wat besjes aan, maar niet zoals het hoort. Het is een for se groeier en hij heeft last van wor telscheuten, die we wel steeds ver wijderen. We gaven hem al een keer een andere plaats, maar ook dat helpt niet. Heb ik een verkeerde variant gekocht? Of moet er bij deze struik een tweede exemplaar staan voor bevruchting?' „Als de struik wel bloeit, dan zal er iets misgaan met de bestuiving van de bloemen", stelt deskundige Rom- ke van de Kaa. „Callicarpa geeft veel meer bessen bij kruisbestuiving. Het planten van een tweede exemplaar is aan te raden. Maar mest niet te veel, zeker niet met stikstof." Hard, heerlijk fruit. Kratten vol. Jarenlang genoot de fa milie Klompmaker met volle teugen van de vruchten van de appelboom in de tuin. 'Maar sinds een paar jaar vin den we in steeds meer appels vreemde 'gangen' (zie foto), terwijl er nergens ongedierte is te vinden. Weet u wat het kan zijn, of er iets aan te doen is? We hebben al lijm- strips op de stammen aangebracht.' „Lijmstrips zijn er om de wintervlin- der te verhinderen tegen de stam op te kruipen", vertelt des kundige Romke van de Kaa. „Maar de wormstekigheid op de foto wordt veroor zaakt door de fruitmot. Daar tegen helpen lijmstrips niet. De fruitmot vliegt in juni en kan dan bestreden worden. Het is wel een hele klus om een grote boom te bespuiten. Want één keer spuiten, is niet voldoende. Voor wie liever niet met chemische middelen spuit, zijn er ook biologische bestrijdings middelen verkrijgbaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 103