buitenland9 Voordelige BUSVAKANTIES Ierse krachttoer Veiligheidstroepen Ivoorkust doden betogende vrouwen 1 'Poetinpaleis' verkocht voor 250 miljoen Gewonden na ongeluk met tram Duitsland Aanslag op journalist in Indonesië Voorwaardelijke straf in Transrapid-zaak Facebook-verbod voor kinderverkrachter Fransman leeft met kunstmatige bronchus GARDAMEER m NORMANDIË t m Kintie! BOEK ONLINE of bel 0900T9697 „.p. a vrijdag 4 maart 2011 MOSKOU Een luxevilla die in het bezit zou zijn van de Russische premier Vla dimir Poetin, is van eigenaar ver wisseld. De onderhemer Alexan der Ponomarenko zou omgerekend 250 miljoen euro hebben neerge teld voor het onderkomen aan de Zwarte Zee, dat onder meer is voor zien van een privé-casino, een well- ness-ruimte, helikopterplatforms en een zwembad. OBERHAUSEN Minstens dertig mensen zijn ge wond geraakt door een botsing tus sen een bus en een tram in Ober- hausen in het westen van Duits land. Dat meldde de politie giste ren. De lijnbus stond stil bij een halte toen de tram er bovenop reed. De tram zou niet hebben kun nen remmen. Op de plek van het ongeluk maken trams en bussen ge bruik van dezelfde rijbaan. JAKARTA De Indonesische journalist Banjir Ambarita is gisteren met een mes in zijn maag en borst gestoken in de provincie Papua. Hij is geope reerd en heeft de aanslag overleefd. Ambarita heeft gepubliceerd over seksueel misbruik van arrestanten door de politie. Mogelijk dat de aan slag daar mee te maken heeft. Het is de zesde aanval op een journalist dit jaar in Indonesië. OSNABRÜCK Twee stationschefs zijn gisteren tot voorwaardelijke celstraffen ver oordeeld voor hun rol in het trein ongeluk met een Transrapid-mag- neetzweeftrein in september 2006 in Duitsland. Daarbij kwamen 23 mensen om het leven. Elf mensen raakten gewond. De twee mannen zijn schuldig bevonden aan dood slag en het toebrengen van letsel door nalatigheid. BRUSSEL Een kinderverkrachter uit het Bel gische Nieuwpoort mag van de rechter niet langer contacten on derhouden op Facebook, Twitter of andere sociale netwerksites. Hij mag ook niet meer chatten. De man was drie jaar geleden opge pakt nadat hij zich had vergrepen aan twee minderjarige meisjes die hij via een chat had benaderd. Hij kreeg ook vijfjaar voorwaardelijk. PARIJS Franse artsen zijn erin geslaagd een kunstmatige bronchus (lucht wegvertakking) te implanteren bij een 78-jarige man met longkanker, een wereldprimeur. De operatie vond plaats in oktober 2009 in het Parijse ziekenhuis Avicenne. Art sen konden zo de tumor weghalen zonder de hele long te hoeven weg halen. De patiënt maakt het ander halfjaar na de operatie 'zeer goed'. LONDEN - Enda Kenny was van meet af aan heel duidelijk: het ak koord dat Ierland eind 2010 sloot met de EU en het Internationale Monetaire Fonds (IMF) om 85 mil jard euro te lenen, is slecht en er moet heronderhandeld worden. Veel Ieren zijn het met hem eens; Kenny's Fine Gael werd bij de par lementsverkiezing van een week geleden de grootste partij. Samen met Labour probeert Fine Gael nu een coalitie te vormen om vanuit een sterke positie te kunnen pra ten met EU en IMF. Enda Kenny (59) vindt de 5,8 pro cent rente die over de EU/IMF-le- ningen moet worden betaald te hoog. Hij wil de kwestie vandaag aankaarten bij zijn Europese colle ga's van de EVP, de christendemo cratische fractie in het Europees Parlement. Daar zal ook bondskan selier Merkel zijn. Veel kans lijkt Kenny niet te maken. Merkel heeft al laten weten dat de EU de rente lasten niet 'kunstmatig' kan verla gen zodat 'Ierland minder rente be taalt dan Portugal'. De harde waarheid is dat Enda Kenny maar weinig kan beginnen tegen Brussel, stelt Justin Doran, docent economie aan University College Cork. „Het contract voor de miljardenlening is al getekend door de vorige regering." Die heeft beloofd de komende vier jaar 15 miljard euro te bezuinigen om de staatsschuld te verminderen. De EU moet Enda Kenny wel se rieus nemen, vindt David Farrell, hoogleraar politicologie aan Uni versity College Dublin. „Kenny heeft een sterk mandaat van de kiezer." Met het accepteren van de noodsteun heeft Ierland boven dien voorkomen dat de euro in een vrije val terechtkwam, stelt Farrell. Maar hij gelooft niet dat de nieuwe regering dit argument zal inzetten om een betere overeen komst af te dwingen met EU en IMF. „Fine Gael en Labour zijn bei de pro-Europese partijen." ABIDJAN - Meer dan tweehonderd duizend mensen zijn een voorstad van Abidjan ontvlucht. Al dagen vinden er in de straten van de Ivoriaanse stad gevechten plaats, waarbij tientallen doden zijn gevallen. Dat hebben de Vere nigde Naties gisteren gezegd. De gevechten in de straten voltrekken zich tussen politieagenten die lo yaal zijn aan de zittende president Laurent Gbagbo en rebellen die de zijde van Alassane Ouattara heb ben gekozen. Alleen al woensdag vielen er 26 doden. Gisteren ver schenen tijdens een protestmars die geleid werd door vrouwen een pantservoertuig en een aantal pick-ups. De militairen openden het vuur. Zes vrouwen werden met mitrail leurs doodgeschoten. De protest mars, waarin werd geroepen om het aftreden van Gbagbo, werd juist geleid door vrouwen, omdat men dacht dat er niet op vrouwen zou worden geschoten. De VN- vluchtelingenorganisatie UNHCR heeft de noodklok geluid over de erbarmelijke omstandigheden waarmee de vluchtelingen worden geconfronteerd. UNHCR heeft 'be richten over veel dode lichamen, in brand gestoken bussen en ge plunderde winkels' gekregen. Romantisch DUITSLAND Cultuur natuur! Excursiereis Luxemburg 5 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 16 mei 1/m 26 september geniet van uitgestrekte bossen, rustieke weiden en oude dorpjes. Met o.a. Echternach en Luxemburg-stad Vertrekgarantie op 23/5! Excursiereis Duitsland 5 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 23 mei t/m 22 augustus een reis naar het gastvrije Beieren. We bezoeken Rothenburg ob der Tauber en het barokke Schloss Weissenstein Vertrekgarantie op 20/5! Vertrekgarantie op 28/5 25/6! Excursiereis Italië 9 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 13 mei 1/m 14 oktober schilderachtige plaatsjes, boulevards, kastelen, villa's en botanische tuinen. Naar o.a. Verona, Trento en de Dolomieten Excursiereis Frankrijk 8 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 30 april t/m 24 september deze reis brengt u naar een streek met een rijke geschiedenis. Naar o.a. Mont St. Michel en de Invasiestranden Zie www.kras.nl/35551 Zie www.kras.nl/39227 1 i Zie www.kras.nl/39247 Zie www.kras.nl/39242 ZUID-ENGELAND WIGHT LOURDES PYRENEEËN KROATISCHE Bloemenrivièra CORSICA, SARDINIË ELBA Excursiereis Engeland 8 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 30 april t/m 10 september ideale vakantiebestemming met een subtropisch klimaat en vele highlights, waaronder Stonehenge en Isle of Wight. incl. busreis, verblijf, overtocht en excursies Zie www.kras.nl/39254 -A-, -:;,- Vertrekgarantie op 6/5! Excursiereis Frankrijk 8 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 6 mei t/m 7 oktober met bezoek aan diverse plechtigheden in het unieke bedevaartsoort Lourdes en het bekende Pyreneeëndorp Gavarnie incl. busreis, verblijf en excursies Zie www.kras.nl/39243 Excursiereis Kroatië 10 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 22 april t/m 23 september vanuit het Kroatische eiland Krk laten we u o.a. Istrië zien met haar Palmen, olijfbomen en exotische bloemen. incl. busreis, verblijf en excursies Zie www.kras.nl/35525 Rondreis Italië en Frankrijk 12 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 9 mei t/m 26 september deze prachtige eilandtour laat u de vele gezichten zien van drie ware juweeltjes! Met o.a. Ajaccio en Porto Cervo incl. busreis, verblijf, overtocht en excursies Zie www.kras.ni/39261 yee/a/ me( vertrek: Oxford, Londen Cambridge Ï279Ï 5-daagse excursiereis Engeland Nieuw en supervoordelig ingekocht! O.b.v. logies en ontbijt Vertrek: 25 april t/m 24 oktober Zie www.kras.nl/39268 Zwarte Woud 7-daagse excursiereis Duitsland Vertrekgarantie op 28/5 O.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 28 mei t/m 3 september Zie www.kras.nl/39233 Elzas en Vogezen 8-daagse excursiereis Frankrijk^ Vertrekgarantie op 14/5 O.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 14 mei t/m 17 september Zie www.kras.nl/35505 Bloemenrivièra Cinque Terre 10-daagse excursiereis Italië Vertrekgarantie op 13/5, 3/6 22/7 O.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 13 mei t/m 7 oktober Zie www.kras.nl/39263 Roemenië 12-daagse rondreis Roemen Vertrekgarantie 13/6 en 11/7 O.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 13 juni t/m 29 augustus Zie www.kras.nl/39020 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \JArke of CD-re/zen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9